NonNews:Startuje polska misja na Marsa!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
A czy Ty uzbierałeś już wystarczającą ilość szczawiu?

5 maja 2013

Mimo sukcesów w XVII wieku, kiedy to powstała pierwsza polska kolonia na Księżycu założona przez Pana Twardowskiego, nasz narodowy program kosmiczny stał w miejscu. Tę sytuację postanowił zmienić premier Donald Tusk, który przy wesołym akompaniamencie solidarnościowych kołatek i butelek napełnionych kamykami wystrzelił na orbitę geostacjonarną Jarosława Gowina, rozpoczynając tym samym prace nad pierwszą polską misją na Marsa. Kto będzie następny? Ile będzie to kosztować podatników? Czy rzeczywiście masło jest lepsze od margaryny? Redakcja Przedjutrza postanowiła odnaleźć odpowiedzi na te pytania.

Nie było to łatwe zadanie: odpowiedzi nie było ani pod dywanem, ani za sałatą, a za szafę nikt nie miał odwagi spojrzeć ze strachu przed mieszkającymi tam obcymi formami życia wyewuo... wyeluwu... wyewoluowały z kawałka ogórka porzuconego tam kilka lat temu.

Odpowiedź odnalazła się na konferencji prasowej zwołanej przez premiera
Powinniśmy wykorzystać korzystną sytuację gospodarczą w naszym kraju – mówił Donald Tusk patrząc się z wywieszonym językiem na odbijających nieopodal piłkę do nogi chłopców. – Dziury w drogach i brak autostrad sprzyja spoglądaniu w niebo, PO w sondażach spada a energetyczny szczaw ładnie się zazielenił na łące... Dlatego w misji powinien wziąć udział każdy Polak. Zwłaszcza gdy w następnych wyborach ma zamiar głosować na PiS.
Według premiera, wyprawa pomoże zniwelować rosnące bezrobocie poprzez zatrudnianie poszukiwaczy sensu w wypowiedzi Tuska. Poznaliśmy także szczegóły dotyczące misji: według planu każdy Polak powinien wyposażyć się w ładunek mirabelek i udać się do najbliższego sklepu spożywczego, by tam na zasadzie handlu wymiennego zakupić kilka batonów. Jaki kraj, taka wyprawa...

A co do masła i margaryny, zawsze można smarować chleb smalcem.

Źródło[edytuj]