NonNews:Złomiarze zacierają ręce

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

21 sierpnia 2006

Miedź – złoto dla zuchwałych

Ceny miedzi idą w górę, wszystko przez jakichś strajkujących górników w Chile. Jedni się smucą, inni się cieszą, a radują się szczególnie nasi złomiarze, potocznie zwani magnesami. Nasz reporter wybrał się w teren, aby poznać opinie złomiarzy na ten temat.

A, wiem o tej podwyżce, Stefan przesłał mi dzisiaj rano SMS-a – odpowiedział pan Józef, okoliczny zbieracz złomu, typowy przedstawiciel tego popularnego w dzisiejszych czasach zawodu. Trzeba szybko reagować na takie zmiany, obstawić odpowiednie miejsca z samego rana, powiadomić zaufanych kumpli. Wie pan, żeby konkurencja nie pozabierała co lepszych kawałków. Wieści w tej branży szybko się rozchodzą – dodał pan Józef. Zapytaliśmy go również, co sądzi o powodach tej podwyżki. Źle podeszli do tego, z tymi górnikami to trzeba było po ludzku pogadać. Sie wie, bo jednak te studia psychologiczne się skończyło, panie – mówił pan Józef, grzebiąc w kontenerze w poszukiwaniu puszek. A teraz przepraszam, muszę zadzwonić po kumpli. Idziemy miedziane kable ze skrzynek telefonicznych pogotowia niedaleko trochę powyrywać, pan wybaczy.

Oprócz miedzi, do góry idą ceny ropy, co oznacza jeszcze wyższe wydatki na benzynę i jeszcze bardziej chrzczone paliwo w Polsce. Nie nowina. A dlaczego ceny w górę poszły? Ponieważ Irańczycy znowu się zdenerwowali na ONZ, która bez przerwy im narzeka, żeby przestali wzbogacać ten cały uran. Iran ciągle zarzeka się, że nie będzie robił bomby atomowej i będą używać tego wszystkiego, aby zaprowadzić pokój. Tia, a uprawiając seks odzyskuje się dziewictwo.

Tak czy siak, wszyscy się teraz pietrają, że Iran zakręci kurek i o ich ropie będzie można tylko pomarzyć.

Źródło[edytuj • edytuj kod]

  • Ceny ropy coraz wyższe, miedź także drożeje, Onet.pl, 21 sierpnia 2006.