Poradnik:Jak zostać autorką powieści dla nastolatek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Medal.svg
Przykładowa okładka powieści dla nastolatek

Jak zostać autorką powieści dla nastolatek – poradnik.

Prawdopodobnie jak każda mała dziewczynka marzyłaś[1] o napisaniu poczytnej książki. Jeżeli nadal marzysz, bramy wydawnictw i serc fanek są do zdobycia razem z pomocą tego poradnika.

Twoje cechy[edytuj • edytuj kod]

Pisarstwo nastolatkowe, jak każde, wymaga pewnych predyspozycji:

  1. Musisz być po czterdziestce. Człowiek dopiero wtedy czuje, że żyje i umie zrealizować wszystkie swoje głupie pomysły z młodości. Z zyskiem.
  2. Bądź brzydka – wtedy łatwiej będzie Ci wykreować główną bohaterkę oraz całe jej otoczenie.
  3. Nie miej wyczucia gustu – łatwiej stworzyć kicz w zamyśle dzieła sztuki.
  4. I co najważniejsze – musisz mieć komputer i edytor tekstu inny niż Notatnik[2].

Tytuł[edytuj • edytuj kod]

Tytuł powinien być krótki, zwięzły i nieskomplikowany oraz łatwy do przetłumaczenia na większość języków. Przykłady:

  • Bal nieśmiertelnych
  • Sen
  • Krwista miłość
  • Cień szatana
  • Skrzydła anioła
  • Cierpienie
  • Łzy anioła
  • Córka cienia
  • Otchłań mroku
  • Bękart demona
  • Gdzie leżą martwe anioły

Główna bohaterka[edytuj • edytuj kod]

W najmodniejszym pisarstwie nastolatkowym przyjęło się, że główna bohaterka jest bosko piękna i idealnie piękna oraz cudownie piękna. Dalsza charakterystyka schodzi na drugi plan, bo to już byłaby za głęboka treść. Głęboka treść jest bu i fe, zapamiętaj. Jeżeli się upierasz przy czymś więcej (sprzedasz o połowę mniej egzemplarzy!), niech dziewucha będzie inteligentna, wysoka i o bladej cerze. Bladą, bo zadrze z wampirami, a gdyby była rumiana, nie dożyłaby dwudziestej strony. Imię niech będzie staroświeckie, wampir nie będzie chciał zeżreć laski, która nazywa się jak jego babcia. Przydadzą się także jakieś moce specjalne, na przykład czytanie w myślach ślimaka tudzież nakurwianie salta bez materaca.

Kreacje męskie[edytuj • edytuj kod]

Główna bohaterka musi mieć tabun adoratorów. I to nie byle jakich, zwykłych ludziów, co se biegają z kwiatami i prezerwatywami. O nie. Ona musi być adorowana przez wampiry, wilkołaki, anioły, archanioły, czarodziejów, czarnoksiężników i poborców podatkowych. Wskazane jest także, by to nie były byle jakie stworzenia nie z tego świata, że polują lub fruwają. Mają być najwspanialsze, najpiękniejsze i muszą mieć długiego... yyy... nieważne[3].

Wróg głównej bohaterki[edytuj • edytuj kod]

Wrogiem głównej bohaterki musi być piękna nastolatka z jej haj skul, która podpierdala jej popularność i obiady ze szkolnej stołówki. Jednak to główna bohaterka zdobywa serce ciacha i zazdrośnica musi uciekać się do klątw, czarów i szpilek na krześle. Większym wrogiem powinien być potwór, który zjada po kolei znajomych głównej bohaterki oraz jej chomika.

Lokalizacja fabuły[edytuj • edytuj kod]

Fabuła powinna mieć miejsce w:

  1. ...sennym miasteczku w stanie <tu wstaw nazwę stanu> – fajnie wygląda na okładce i pozwala lawirować wokół tych samych postaci. Na minus – nim zdążysz zaszaleć, wymordujesz całe miasto.
  2. ...Nowym Jorku/Los Angeles/San Francisco – mordować możesz do woli, ale metropolie wyglądają zbyt anonimowo na okładkach.

UWAGA!!! Nie lokalizuj fabuły w Polsce! Polska jest zbyt nadprzyrodzona na jakieś wampirki i aniołki.

Plan wydarzeń[edytuj • edytuj kod]

Tylna okładka powieści dla nastolatek

Oto schemat planu wydarzeń takiej powieści. Jakiekolwiek odstępstwa – na własną odpowiedzialność!

  1. Główna bohaterka przyjeżdża do miejsca lokalizacji fabuły i zamieszkuje w starym, wiktoriańskim[4] domu.
  2. Główna bohaterka idzie do szkoły i robi furorę. Wpada w oko przystojniakowi.
  3. Główna bohaterka próbuje go wyrwać.
  4. Główna bohaterka zadziera z piękną, popularną dziewczyną. Stają się wrogami.
  5. Główna bohaterka na balu szkolnym odkrywa swoją supermoc (np. nakurCenzura2.svgnie salta z wysokości bez materaca i efektowny świst).
  6. Główna bohaterka po wyjściu z balu zostaje napadnięta przez żuli. Chcą na wino.
  7. Przystojniak za pomocą swoich supermocy (jarzenia się jak żarówka) przegania żuli.
  8. Główna bohaterka i przystojniak zakochują się w sobie.
  9. Główna bohaterka pada ofiarą zamachu swojej przeciwniczki, śmiertelnie zakochanej w przystojniaku.
  10. Główna bohaterka zostaje poddana klątwie w wyniku mrocznej umowy przeciwniczki i kuzyna przystojniaka z czwartej linii, Lucyfera/Drakuli/Gabriela/Nergala[5].
  11. Główna bohaterka musi się bronić przed mrocznymi mocami i kuzynem przystojniaka z czwartego pokolenia, który się w niej zakochuje.
  12. Główna bohaterka w czasie romantycznego spaceru potyka się o sznurówkę i zapada w śpiączkę. Tymczasem kuzyn z czwartego pokolenia chce ją złożyć w ofierze ku czci Belzebuba i podatku liniowego.
  13. Główna bohaterka może zostać obudzona jedynie przez mroczną substancję: kisiel kabanostrre z kapustą.
  14. Główna bohaterka śpi, przystojniak szpera po biedronkach w poszukiwaniu kisielu kabanostrre, a przerażona przeciwniczka kupuje kapustę u Ruskich.
  15. Główna bohaterka ciągle śpi, przystojniak zdobywa kisiel kabanostrre przez zmieszanie kisielu agrestowego i chipsów.
  16. Główna bohaterka budzi się i niszczy kuzyna z czwartego pokolenia przystojniaka efektownym saltem bez materaca w połączeniu z kopem z półobrotu.
  17. Główna bohaterka chce być szczęśliwa, ale przystojniak uznaje, że ściąga na nią problemy i rzuca ją. Kuzyn przystojniaka z czwartego pokolenia przeżywa napierdalankę, ale boi się bohaterki.
  18. Główna bohaterka płacze, Belzebub się budzi.

Jak widać, ta fabuła nie jest skończona. Ponieważ sens mają co najwyżej trylogie, wszystkie swoje dzikie pomysły rozłóż na co najmniej czternaście książek.

Przykładowy fragment powieści dla nastolatek[edytuj • edytuj kod]

Georgia przejrzała się krytycznie w lustrze podtrzymywanym przez dwóch nagich starców. Jej jasna jak śnieg cera kontrastowała z intensywnie czarnymi włosami, czarnymi jak heban, czarnymi jak jej źrenice, czarnymi jak jej przeznaczenie. Pełne usta pomalowała szminką Diora, rzęsy umalowała tuszem z Dolce&Gabbana, a dyskretny zapach Chanel No. 5 unosił się wokół niej jak mgiełka. Wydęła usta. Nagle zadzwonił dzwonek u drzwi. Zbiegła z gracją młodej jałówki, a jej zwiewna muślinowa sukienka od Prady powiewała za nią jak obłok. Otworzyła drzwi. W drzwiach stał on. Jej Przeszłość, Teraźniejszość i Przyszłość. Trzymał w dłoni martwego kota.

– Darren, Darren, och Darren! – zaszlochała, rozmazując idealny makijaż.
– Co, Georgio? – zapytał, obejmując ją jedną ręką, a drugą zarzucając jej martwego kota na plecy.
– Tak się boję, coś się ze mną dzieje, dzisiaj zobaczyłam pająka i chciałam go rozdeptać, och Darren, ukąszenie mnie zmienia, dawniej bym go wyniosła do parku, by żył z innymi stworzeniami, a teraz chcę go zabić. Jestem morderczynią! – załkała.
– Uspokój się, Georgio – powiedział Darren, macając jej pośladek. Jego blond włosy i różowe oczy odnalazły jej intensywnie wodniste oczy. – Jestem przy tobie. Kocham cię.

Georgia uspokoiła się. Nie było po co łkać, skoro Darren właśnie rozpinał spodnie. Wiedziała, że tam nic nie ma – przypominał Kena swoją urodą i przygotowaniem do rozmnażania, ale liczył się gest. Przytuliła się do niego mocniej, przeżuwając ogon martwego futrzaka.

Kwestia seksu[edytuj • edytuj kod]

Dopuszczalne są całusy i macanki po cyckach. Gdyby było za gorąco, przerwij wzajemne chędożenie bohaterów trzęsieniem ziemi tudzież wybuchem wulkanu. Demoralizowanie swoich czytelniczek jest w złym guście, bo potem będą żądać więcej i więcej, a z własnego doświadczenia wiesz, że nawet pornosy Ci nie pomogą.

Uwagi ogólne[edytuj • edytuj kod]

Wiesz już, jak napisać powieść. U swojej kuzynki załatw PR, zrób sobie prostą grzywkę i cyknij fotkę na tylną okładkę. Pieniądze same przyjdą, uznanie jeszcze szybciej.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Jeżeli jesteś płci męskiej, zmień płeć – to jest poradnik, jak zostać autorką
  2. Notatnik nie poprawia błędów ortograficznych.
  3. Prawdziwa miłość przezwycięży wszystko, nawet braki w pewnych miejscach!
  4. Dom wiktoriański to taki, który należał do jakiejś Wiktorii.
  5. Niepotrzebne skreślić