Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Teksańska masakra piłą mechaniczną

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Teksańska masakra piłą mechaniczną – amerykański remake znanego amerykańskiego filmu z 1974 roku pod tą samą nazwą, opowiadający o historii amerykańskich nastolatków, którzy na amerykańskiej ziemi bawią się w chowanego z amerykańską rodziną Hewitt'ów. No, przynajmniej tytułowa piła mechaniczna była ze Szwecji...

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Fachu uczy się już od małego

Piątka przyjaciół: Erin, Kemper, Pepper, Andy i Morgan wybierają się na koncert Lynyrd Skynyrd do Dallas. Wracają właśnie z wakacyjnej podróży po Meksyku, a co wywozi się z Meksyku oprócz wspomnień? No właśnie... Tak więc jadą sobie spokojnie, popalają jointy [1] aż tu nagle... Kyrie eleison! Straszny pisk opon, ślad po hamowaniu jest drugim obiektem widocznym z Księżyca na Ziemi... Ale wyhamowali. Środkiem drogi szła sobie nastolatka, która prawie została przez nich potrącona, ale najwyraźniej ten fakt nie zrobił na niej większego wrażenia. I tak parę minut później popełnia samobójstwo, więc na jedno by wyszło... Przyjaciele szukają pomocy na stacji benzynowej, skąd właścicielka po krótkiej rozmowie z szeryfem kieruje ich do Starego Młyna Crawforda, gdzie stróż prawa ma na nich czekać.
W młynie zamiast szeryfa znajomi spotykają patologicznego chłopca (jak się później okaże najnormalniejszy członek rodziny, mimo że sam zamieszkuje opuszczony młyn) imieniem Jedidiah, który prowadzi Erin i Kemper'a do domu, gdzie rzekomo ma być stróż prawa. Jednak okazuje się, że jest to kolejny fałszywy trop – przyjaciele szukają dalej, szeryf nadal się chowa. W tym domu też dochodzi do złamań zasad zawodowego chowanego, ponieważ Leatherface wyklepuje Kempera, a tak naprawdę, to on teraz miał się chować.
Znajomi znajdują szeryfa przy ich wozie i od tego momentu to on (wraz ze swoim pomocnikiem) szuka, a oni się chowają. Szeryf oddala się, żeby dać nastolatką czas na schowanie, podczas gdy oni wracają do mieszkania i próbują znaleźć Kempera. Wpada Leatherface i wyklepuje Andi'ego. Erin ucieka z powrotem do samochodu przy którym czekają na nią Morgan i Pepper i próbuje skończyć zabawę uciekając samochodem, lecz nawet samochód przeszedł na stronę wroga i nie chcę zapalić. A propos zapalania – nagle do akcji wkracza szeryf i po krótkich oględzinach znajduje w vanie jointy i wyklepuje Morgana.

Jak widać Leatherface też był w Meksyku...

Dziewczyny próbują za wszelką cenę wydostać się z Travis County, lecz atakuje je Leatherface. Pepper zostaje przez niego wyklepana i na placu boju zostaje tylko Erin. Zaczyna uciekać przez gęsty las i nagle znajduje przydrożną przyczepę kempingową, w której mieszkają dwie starsze kobiety. Jak się okazuje w całym filmie nie ma ani jednej osoby, która chciałaby pomóc głównej bohaterce, ponieważ staruszki również są spokrewnione z Hewittami (rodzina szeryfa i Leatherfac'a) i wydają ją właśnie im. Erin mdleje.
Dziewczyna budzi się w rezydencji Hewitt'ów i zostaje wrzucona do piwnicy. Dobija Andi'ego, odnajduje ledwo żywego Morgana i razem uciekają, uciekają, potykają się, biegną dalej, Morgan poświęca się dla Erin i w końcu ktoś ginie od piły mechanicznej. Erin chowa się w opuszczonej rzeźni, atakuje Leatherfac'a tasakiem, odcina mu rękę i znowu ucieka. Następnie dziewczyna zatrzymuje ciężarówkę, po czym trafia do mieszkania staruszek, z którego wykrada dziecko należące do tej nastolatki od pisku opon, po czym wsiada do radiowozu szeryfa, którego potrąca uciekają wreszcie z Travis County i wygrywając grę. Tylko szkoda, że zmarnowało się 5 biletów na koncert...

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Podczas kręcenia filmu w całym Teksasie brakowało keczupu.
  • A w Meksyku...no właśnie...
  • No a Leatherfac'owi zaczęło brakować ludzi do zabijania...
  • Leatherface złamał teksańskie prawo, ponieważ przestępcy mają obowiązek powiadomić swoje ofiary na 24 godziny przed popełnieniem przestępstwa o rodzaju przestępstwa, którego mają zamiar dokonać.

Mały test na osobowość[edytuj • edytuj kod]

Teraz przygotowaliśmy mały test osobowościowy, który pokaże kim tak naprawdę jesteście.
Wasze zadanie będzie polegało na tym abyście się przez chwilę zastanowili i wybrali jeden wyraz z tytułu filmu, który wam najbardziej przypadł do gustu. Wyrazy do wyboru, to: TEKSAŃSKA – MASAKRA – PIŁĄ MECHANICZNĄ

Wyniki prezentują się następująco:

  • Jeśli wybrałeś teksańską, to i tak nie masz nic wspólnego ze Strażnikiem Teksasu.
  • Jeśli wybrałeś masakrę, to wiedz, że coś się dzieje...
  • Jeśli wybrałeś piłę mechaniczną, to ty tak naprawdę jesteś Leatherfac'em!

Tylko dlaczego wszyscy wybrali piłę mechaniczną...?

Przypisy

  1. Podobno tę scenę podczas kręcenia filmu powtarzano w nieskończoność