Użytkownik:Polskacafe/spis

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

tymczasowy spis na razie

FastDelete[edytuj • edytuj kod]

FastDelete to gadżet umożliwiający usuwanie stron jednym kliknięciem. Jak to działa? Po jego włączeniu, obok przycisków edycji i podobnych, pojawią się dodatkowe, czerwone. Po jego wybraniu, gadżet usunie za ciebie stronę z wybranym powodem. Dostępne tylko dla moderatorów i administratorów.

Uwaga! Nie usuwaj w taki sposób artykułów, które nie naruszają w sposób ewidentny zasad Nonsensopedii. Choć nie ma nic złego w szybkim usunięciu wandalizmu „Bo tak” lub też 3 nieśmiesznych zdań ponieważ są „Marne”, postaraj się uzasadniać swoje decyzje. Mimo, że wizja zaoszczędzenia kilku sekund – przez brak konieczności ręcznego wybierania powodu z listy – może się wydawać kusząca, nie traktuj tego gadżetu jako leku na całe zło. Jeśli trzeba, usuń stronę tradycyjnym sposobem, argumentując swoją decyzję.

AutoEd[edytuj • edytuj kod]

AutoEd – zaawansowane narzędzie ułatwiające wprowadzanie drobnych, poprawkowych zmian, takich jak porządkowanie formatowania kodu. Wersja zmodyfikowana. Po więcej informacji zobacz stronę skryptu na Wikipedii.

Pamiętaj, że nadal ponosisz odpowiedzialność za wszystkie edycje wykonane przy pomocy AutoEda. Powinieneś zawsze przejrzeć poprawki wykonane przez skrypt i sprawdzić czy nie narobił jakichś baboli (co jest możliwe).

DisFixer[edytuj • edytuj kod]

disFixer to gadżet pozwalający na łatwiejszą poprawę linków do ujednoznacznień i przekierowań. Na stronie zawierającej linki do ujednoznacznień, nad głównym tytułem pojawi się przycisk, po kliknięciu którego wyświetli się lista i możliwości ich poprawy.

HotCat[edytuj • edytuj kod]

Zrzut ekranu przedstawiający działanie HotCata

HotCat pozwala na szybszą zmianę kategorii w artykule, korzystając z przycisków na pasku kategorii: (-), pojawiającego się przy już dodanych, (±) otwierającego pole edycji kategorii oraz znajdującego się na końcu (+), służącego do dodawania nowych. Gadżet oferuje także podpowiedzi oraz możliwość zamiany kategorii na pod- lub nadkategorię, korzystając odpowiednio z przycisków (↓) oraz (↑).

Więcej informacji na temat tego narzędzia znajdziesz na Wikipedii.

QuickEK[edytuj • edytuj kod]

QuickEK to – jak sama nazwa wskazuje – narzędzie do szybszego EK-owania stron. Jak to działa? Po jego włączeniu w pobliżu przycisku edycji strony pojawi się dodatkowy, nazwany „EK”. Jeśli chcesz oznaczyć stronę do ekspresowej kasacji, wystarczy w niego kliknąć, a następnie (opcjonalnie) wpisać powód w wyskakującym okienku. Co więcej, gadżet sam wykrywa strony szablonów i automatycznie dodaje znaczniki <noinclude>, nie musisz się więc przejmować potencjalnymi awariami.

QuickPatrol[edytuj • edytuj kod]

Dodaje do ostatnich zmian linki służące do oznaczania jednej lub wszystkich zmian danej strony jako sprawdzonych (odpowiednio „patrol” i „patroluj tę stronę” obok linku do historii). Pozwala także oznaczać jako sprawdzone nowe strony (link „patrol” też obok historii). W razie wystąpienia błędu (niestety może się tak zdarzyć) zgłoś go tutaj. Gadżet działa na wszystkich skórkach.

Cat-a-lot[edytuj • edytuj kod]

Gadżet do szybkiego kategoryzowania artykułów, plików i kategorii. Możesz go używać na stronach kategorii i w wynikach wyszukiwania. Okienko Cat-a-lot otwiera się klikając w link, który pojawia się w prawym dolnym rogu ekranu.

Więcej informacji w języku angielskim na temat funkcjonalności Cat-a-lot znajdziesz na tej stronie pomocy Wikimedia Commons.

Tabelka ostatnich zmian w wersji Opcikowej[edytuj • edytuj kod]

Przykładowy wygląd

Mikrogadżet zmieniający standardowy, nudny wygląd tabelki nad Ostatnimi Zmianami na ciekawszy i czytelniejszy, widoczny na obrazku po prawej.

Edytuj w NonDanych[edytuj • edytuj kod]

Gadżet dodaje do pierwszego nagłówka każdej strony Gry button informujący o tym, czy jej odpowiednik jest uzupełniony w Nondanych. Dodatkowo, button i nowa zakładka obok „edytuj” umożliwiają szybkie przejście do jego edycji.

Zobacz podstrony[edytuj • edytuj kod]

Zobacz podstrony (lub też PrefixIndex) dodaje do sidebara (konkretnie do sekcji Narzędzia) link do odpowiedniej strony specjalnej pozwalającej na przejrzenie podstron własnie. Tak, to takie proste! W jakich sytuacjach może się to przydać? Na przykład takich, jak potrzeba odnalezienia brudnopisu jakiegoś użytkownika.

Lepsze redlinki[edytuj • edytuj kod]

Jeśli w artykule jest nieistniejący plik, to zamiast niewiele mówiącego linku do UploadWizarda, który trzeba by ręcznie przerobić, żeby dostać się do istotnych informacji, gadżet ten daje link do strony samego pliku. Działa zarówno z plikami dodawanymi przez składnię [[Plik:]], jak i z galeriami plików (tag <gallery>).

Wolne strony gry[edytuj • edytuj kod]

Wyszukiwarka wolnych stron Gry, działająca na stronie Specjalna:Szukaj wolnych stron gry. Wystarczy wybrać tryb z listy, wpisać początkowy i końcowy numer strony Gry, a potem kliknąć „Szukaj”. Całkiem wolne strony są zaznaczone na czerwono. Na liście pojawiają się również strony już zajęte.

Licznik kreatywnych[edytuj • edytuj kod]

Domyślnie włączony gadżet, używany – jak sama nazwa wskazuje – do liczenia edycji kreatywnych. Ma zastosowanie w szablonie {{Kreatywne}}, działa także na stronie licznika edycji.

Tryb awaryjny[edytuj • edytuj kod]

Dodaje moderatorom i administratorom link do Nonsensopedia:Tryb awaryjny w pasku narzędzi na sidebarze. Przydatny w razie ataku wandala masowo dodającego szablony EK (lub inne podobne), które zawieszają liczniki na Ostatnich Zmianach.

Reference Tooltips[edytuj • edytuj kod]

Reference Tooltip-Hover2.png

Gadżet tworzący wyskakujące dymki zawierające treść przypisu po najechaniu kursorem na jego oznaczenie. Konfigurowalny (pozwala na ustawienie między innymi kliknięcia zamiast najechania czy zmiany opóźnienia); wymaga obsługi JavaScriptu. Przykład działania po prawej.

Zielone przyciski[edytuj • edytuj kod]

Zielone przyciski

Bajer, dzięki któremu można szybko wypełniać opisy edycji klikając w już przygotowane przyciski na liście, tak, jak zostało to pokazane na obrazku po prawej.

Rollback All[edytuj • edytuj kod]

Po włączeniu, Rollback All dodaje do linków na górze wkładu użytkowników przycisk „Wycofaj wszystko”, wycofujący wszystkie ostatnie edycje danego użytkownika. Gadżet dostępny jest jedynie dla osób posiadających prawa do rewertu. Pełny opis jego użycia znajduje się na odpowiedniej stronie pomocy.

Wybór losowej strony[edytuj • edytuj kod]

Mimo nieco mętnie brzmiącej nazwy, ten domyślnie włączony gadżet jest w gruncie rzeczy całkiem użyteczny dla czytelników. Spójrz na sidebar, w okolicach linku do Pomocy, i znajdź wzrokiem „Losuj stronę”. Zapewne korzystałeś z tego linku nieraz. Jak wiadomo, po jego kliknięciu zostaniesz przeniesiony do losowej strony w przestrzeni głównej. A co się stanie, gdy włączysz (lub właściwie: nie wyłączysz) wybór losowej strony? Przy wspomnianym wcześniej hiperłączu pojawi się strzałka, pozwalająca na wybranie przestrzeni, z której chcesz wylosować artykuł. Zmieni się również zastosowanie głównego przycisku – od teraz będzie on losował stronę nie z przestrzeni głównej, lecz z tej, którą obecnie przeglądasz.

EditConflictAlert[edytuj • edytuj kod]

EditConflictAlert – gadżet wyświetlający powiadomienia o potencjalnym konflikcie edycji. Proste, czyż nie? Narzędzie w tle sprawdza historię strony i jeśli wykryje jakąkolwiek zmianę, natychmiast wyświetli alert. Działa na wszystkich skórkach, w tym także na tej mobilnej.

Rewert z powodem[edytuj • edytuj kod]

Wybór powodu

Rewert z powodem to narzędzie przeznaczone jedynie dla osób posiadających prawa do rewertu (to jest bałwanków, moderatorów i administratorów). Dodaje on przycisk „powód” obok każdego przycisku „cofnij” w historii strony, na ostatnich zmianach czy we wkładzie. Przycisk ten aktywuje specjalne okno dialogowe, pozwalające na wybranie z listy powodu, dla którego wykonujesz rewert (patrz: obrazek po prawej). Używanie rewertu z powodem jest zalecane w większości przypadków, gdyż dzięki opisaniu rewertu osoby przeglądające ozety (a także – jeśli sprawdzi historię strony – sam autor danej wersji) będą mogli łatwiej zrozumieć twoją decyzję, co przekłada się na oszczędność wysiłku, czasu, zaś zrewertowanemu edytorowi daje w niektórych przypadkach możliwość poprawy swoich błędów.

Podmienianie linku z loga[edytuj • edytuj kod]

Gadżet wprowadzony ze względu na nieintuicyjność odnośnika do strony głównej Nonsensopedii na jej logu nad sidebarem. Od jego włączenia, link ten prowadzi nie do strony głównej w przestrzeni głównej, lecz do strony głównej, ale tej przestrzeni, w której aktualnie znajduje się użytkownik. Naturalnie, działa tylko w tych przestrzeniach, które swoje własne główne posiadają.