Unia Polityki Realnej

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Ja mam normalne zdrowe poglądy, a wy jesteście jacyś chorzy

Janusz Korwin-Mikke były I sekretarz KC UPR

Nie spoczniemy, dopóki każdy obywatel Polski nie będzie miał prywatnego jeta w ogrodzie i korwinowozu w garażu!

Wojciech Popiela o programie UPR na rok pański 2009

Unia Polityki (Nie)Realnej – jedyna wolnościowa, jedyna słuszna partia w Polsce – przynajmniej w oczach 0,5% Polaków. Partia ma duże poparcie w internecie wśród miłośników science fiction. Dziś partia-widmo zastąpiona KORWiNem. UPR zaliczyło wielki come back podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku, kiedy jej lider Stanisław Żółtek przedstawił program wyborczy Menelowe+.

Tradycja[edytuj • edytuj kod]

Prawdziwe wartości jakim hołduje UPR to: zamordyzm, totalitaryzm, bezprawie, dyktatura, anarchia i niezapinanie pasów w samochodzie. Partia określana jako konserwatywno-liberalna, to znaczy zajmuje się konserwowaniem liberałów po każdych przejCenzura2.svg w cuglach wyborów.

Program UPR[edytuj • edytuj kod]

Znamiennym dla zwolenników tej partii jest chęć wykoszenia wszelkiej konkurencji, a każdy kto nie popiera UPR to lewak, idiota lub cyklista. Jednym z haseł partii jest zlikwidujemy koryto, ale w rzeczywistości członkowie partii marzą o tym, by się do tego koryta dorwać. Partia ta opowiada się za ujawnieniem danych wszystkich agentów SB, ich rodzin, znajomych psów, kotów, kanarków, tych ludzi, z którymi mijali się w tramwajach oraz samych tramwajów.

Sukces gospodarczy programu UPR ma opierać się na prywatyzacji wszystkiego, co do tej pory ssało kasę z budżetu państwa, usunięciu wszystkich licencji i pozwoleń, budowaniu autostrad wszerz i w poprzek parków narodowych oraz prywatnych organizacjach samopomocy, co zbliża program UPR do anarchistycznego kolektywizmu. Problem bezrobocia ma zostać rozwiązany przez legalizację broni – partia ma nadzieję, że bezrobotni Polacy wystrzelają się nawzajem. Ponadto:

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]