Wąż kieszeniowy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(prawidłowa nazwa łacińsko-grypserska)
 
(Nie pokazano 19 wersji utworzonych przez 16 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Wąż kieszeniowy''' (''Serpens kiaeschenis'') – atypowy gad pasożytniczy typowy dla tzw. przejściowych trudności w socjalizmie i „jakich trudności?” w [[kapitalizm]]ie. Jego naturalnym siedliskiem są miejsca, gdzie gromadzą się [[pieniądze]] – kieszenie, [[portfel]]e, portmonetki, ale doskonale aklimatyzuje się też w środowiskach elektronicznych (np. karty płatnicze oraz konta [[bank]]owe).
'''Wąż kieszeniowy''' (''Serpentis dolinus'') - jeden z nielicznych gadów pasożytniczych. Jego naturalnym siedliskiem są miejsca, gdzie gromadzą się [[pieniądze]] - kieszenie, porfele, portmonetki, ale doskonale aklimatyzuje się w środowiskach elektronicznych (np. karty płatnicze oraz konta [[bank]]owe). Jest zwierzęciem silnie terytorialnym: do zadomowienia się potrzebuje pewnej przestrzeni życiowej (pustki na koncie), chociaż zdarzają się wyjątkowo silne osobniki, które potrafią zaatakować i pasożytować na niewielkiej przestrzeni - ich nosicielami są zwykle osobniki z gatunku skąpiec pospolity (''Sknerus vulgaris''). W miarę wzrostu kontrolowanego terytorium (czyli uszczuplania zasobów finansowych nosiciela) wąż kieszeniowy rośnie i staje się coraz bardziej agresywny. Po całkowitym wyeksploatowaniu nosiciela porzuca zajmowane terytorium: powraca jednak aby go bronić przed innymi wężami, kiedy tylko nosiciel zaczyna odbudowywać nadwyrężone zasoby. O zwyczajach godowych węży kieszeniowych wiadomo niewiele. Badacze przypuszczają, że rozmnażają się przez pączkowanie lub partenogenezę, gdyż jedyne zaobserwowane obyczaje społeczne przy spotkaniu dwóch osobników to rytualne walki w obronie terytorium (np. przy płaceniu za wspólny posiłek w [[restauracja|restauracji]]). Wąż kieszeniowy występuje na wszystkich kontynentach: lokalne zagęszczenia stwierdzono w [[Szkocja|Szkocji]], a w Polsce w okolicach [[Poznań|Poznania]] i [[Kraków|Krakowa]]. Największym półnaturalnym wrogiem węży w Polsce jest Wężojad Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów.


== Miejsce występowania ==
Jest zwierzęciem silnie terytorialnym: do zadomowienia się potrzebuje pewnej przestrzeni życiowej ([[tu nic nie ma|pustki]] na koncie), chociaż zdarzają się wyjątkowo silne osobniki, które potrafią zaatakować i [[społeczeństwo|pasożytować]] na niewielkiej przestrzeni ich nosicielami są zwykle osobniki z gatunku skąpiec pospolity (''Sknerus vulgaris''). W miarę wzrostu kontrolowanego terytorium (czyli uszczuplania zasobów finansowych nosiciela), [[wąż]] kieszeniowy rośnie i staje się coraz bardziej agresywny. Po całkowitym wyeksploatowaniu nosiciela porzuca zajmowane terytorium: powraca jednak aby go bronić przed innymi wężami, kiedy tylko nosiciel zaczyna odbudowywać nadwyrężone zasoby. O [[seks|zwyczajach godowych]] węży kieszeniowych wiadomo niewiele.


== Wąż kieszeniowy w nauce ==
[[Kategoria:Zwierzęta]]
Badacze przypuszczają, że rozmnażają się przez pączkowanie lub partenogenezę, gdyż jedyne zaobserwowane obyczaje społeczne przy spotkaniu dwóch osobników to rytualne walki w obronie terytorium (np. przy płaceniu za wspólny posiłek w [[restauracja|restauracji]]). Wąż kieszeniowy występuje na wszystkich kontynentach: lokalne zagęszczenia stwierdzono w [[Szkocja|Szkocji]], a w Polsce w okolicach [[Poznań|Poznania]] i [[Kraków|Krakowa]]. Największym półnaturalnym wrogiem węży w Polsce jest Wężojad Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów.

== Główni nosiciele ==
* Skarb Państwa;
* Twój [[szef]];
* [[Sknerus McKwacz]];
* E. Scrooge z „Powieści wigilijnej” Charlesa Dickensa;
* [[Zakład Ubezpieczeń Społecznych]];
* Biurokracja.

Ponoć w Szkocji jest klasyfikowany jako zwierzę stadne.

== Zobacz też ==
* [[Sknerus McKwacz]]
* [[wąż]]

{{GadyPłazy}}
[[Kategoria:Artykuły o umownych tytułach]]
[[Kategoria:Ekonomia]]
[[Kategoria:Ekonomia]]
[[Kategoria:Gady]]

Aktualna wersja na dzień 06:38, 23 sie 2023

Wąż kieszeniowy (Serpens kiaeschenis) – atypowy gad pasożytniczy typowy dla tzw. przejściowych trudności w socjalizmie i „jakich trudności?” w kapitalizmie. Jego naturalnym siedliskiem są miejsca, gdzie gromadzą się pieniądze – kieszenie, portfele, portmonetki, ale doskonale aklimatyzuje się też w środowiskach elektronicznych (np. karty płatnicze oraz konta bankowe).

Miejsce występowania[edytuj • edytuj kod]

Jest zwierzęciem silnie terytorialnym: do zadomowienia się potrzebuje pewnej przestrzeni życiowej (pustki na koncie), chociaż zdarzają się wyjątkowo silne osobniki, które potrafią zaatakować i pasożytować na niewielkiej przestrzeni – ich nosicielami są zwykle osobniki z gatunku skąpiec pospolity (Sknerus vulgaris). W miarę wzrostu kontrolowanego terytorium (czyli uszczuplania zasobów finansowych nosiciela), wąż kieszeniowy rośnie i staje się coraz bardziej agresywny. Po całkowitym wyeksploatowaniu nosiciela porzuca zajmowane terytorium: powraca jednak aby go bronić przed innymi wężami, kiedy tylko nosiciel zaczyna odbudowywać nadwyrężone zasoby. O zwyczajach godowych węży kieszeniowych wiadomo niewiele.

Wąż kieszeniowy w nauce[edytuj • edytuj kod]

Badacze przypuszczają, że rozmnażają się przez pączkowanie lub partenogenezę, gdyż jedyne zaobserwowane obyczaje społeczne przy spotkaniu dwóch osobników to rytualne walki w obronie terytorium (np. przy płaceniu za wspólny posiłek w restauracji). Wąż kieszeniowy występuje na wszystkich kontynentach: lokalne zagęszczenia stwierdzono w Szkocji, a w Polsce w okolicach Poznania i Krakowa. Największym półnaturalnym wrogiem węży w Polsce jest Wężojad Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów.

Główni nosiciele[edytuj • edytuj kod]

Ponoć w Szkocji jest klasyfikowany jako zwierzę stadne.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]