Szablon:Artykuł na medal: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Wycofano ostatnie edycje autorstwa Szprot; przywrócono ostatnią wersję autorstwa Runouw.)
Znacznik: edytor źródłowy
Linia 3: Linia 3:
----
----
<!-- MAKSYMALNA SZEROKOŚĆ GRAFIKI: 150px -->
<!-- MAKSYMALNA SZEROKOŚĆ GRAFIKI: 150px -->
<onlyinclude>[[Plik:Proboscis Monkey (Nasalis larvatus) male (6707344031).jpg|150px|right]]
<onlyinclude>[[Plik:Rodzinazastępcza1.jpeg|150px|right]]
'''Rodzina <del>przestępcza</del> zastępcza''' (od 2004 roku '''Rodzina zastępcza Plus''') – [[polsat]]owski serial poświęcony życiu codziennym Polaków będący narzędziem do wpojenie Polakom lewicowego stylu życia. ''Rodzina zastępcza'' od początku jest serialem działającym w kontrze do ''[[Klan]]u'', który promuje tradycyjną rodzinę, dużą i silną w grupie. Za główny cel ataku na wartości płynące z konkurencyjnego serialu postawiono na kontrowersję w postaci drugoplanowych bohaterek mających egzotyczną urodę.
'''Nosacz sundajski''', '''nosacz''' ([[Język polski|pol.]] ''Polak'', [[Język angielski|ang]]. ''proboscis'' – [[Ksiądz|proboszcz]]) – grupa zamieszkałych aktualnie na wyspie Borneo w [[Indonezja|Indonezji]] polskich imigrantów, którzy z niewiadomych przyczyn przybrali wygląd i rozum [[Małpa|małpy]], zachowując jedynie swój charakterystyczny „syndrom Polaka”, objawiający się między innymi nazwaniem swojego potomstwa „Seba” czy „Karyna”, częstymi wizytami w [[Biedronka|Biedronce]], czy oglądaniem seriali paradokumentalnych takich jak ''[[Dlaczego ja?]]'', ''[[Ukryta prawda]]'' czy ''[[Trudne sprawy]]''.


Serial opowiada o rodzinie żyjącej w katolickim kraju, gdzie można dostać w mordę za odmienność. Głównymi bohaterami są Kwiatkowscy – inżynier Jacek i jego żona Ania, którzy da zasiłków adoptowali rudego [[Cygan]]a, obywatelkę Mongolii i Murzynkę. Każdy odcinek opowiada o męczeniu się z Filipem – nieadaptowanym i najmłodszym bachorem, który marzy o zostaniu Gatesem. Rodzinie powodzi się jako tako – Jacek od dawna zarabiałby 15 tys. gdyby nie rozliczenia z VATu, Ania zamiast zaryzykować woli odpowiadać na listy z ''Chwili dla Ciebie'' za 2,5 tys., a najstarsza córka zamiast wziąć się do prawdziwej roboty drażni rodzinę studiami dziennikarskimi. Z czasem do serialu wkradali się inni bohaterowie – pasożyt z budżetówki nazywany przez Jacka ''szwagierką'', kapitalista Jędrula i jego żona Alutka, Posterunkowy robiący codziennie rewizję kuchni oraz weteran wojenny Dziadek (nieznany z imienia). Z czasem do serialu wkroczyły nowe dzieciaki, które miały zatuszować lewicową propagandę.
Ciekawą sprawą jest unikatowa nazwa na samca i samicę – są to odpowiednio: Janusz oraz Grażyna. Inna ciekawa sprawa to nazwy potomstwa. Samce z lat 90. nazywa się Sebastianami, a samice Karynami. Obecnie rodzi się nowe pokolenie nosaczy, które na samców będzie mówić Brajanki, a na samice Dżesiki. Najmłodsze pokolenie jest eksperymentem społecznym prowadzonym przez [[Prawo i Sprawiedliwość|polskich naukowców]] od końca 2015 roku. W eksperymencie dużą wagę przykłada się na pieniądze, które idą na utrzymanie i dokarmianie najmłodszych nosaczy.

Co do gustu muzycznego nosaczy sundajskich, większość Januszy (męskich osobników) odpowiadało w badaniach pozytywnie na muzykę [[Budka Suflera|Budki Suflera]] i śpiew [[Krzysztof Cugowski|Krzysztofa Cugowskiego]]. Samice – Grażyny, lub Karyny, w zależności od miejsca zamieszkania – odpowiadały pozytywnie na muzykę [[Bajm]]u i śpiew Beaty Kozidrak. U wszystkich nosaczy można zaobserwować uwielbienie do znanych piosenkarzy disco polo (z [[Akcent (polski zespół muzyczny)|Zenkiem Martyniukiem]] na czele). Nieobce nosaczom są także znane przeboje [[Krzysztof Krawczyk|Krawczyka]] czy [[Maryla Rodowicz|Rodowicz]].


<div class="linklista" style="text-align: right;">'''[[Artykuł na medal|Czytaj całość i oceń]][[Nonsensopedia:Artykuły na medal/Archiwum|Archiwum]]'''</div></onlyinclude>
<div class="linklista" style="text-align: right;">'''[[Artykuł na medal|Czytaj całość i oceń]][[Nonsensopedia:Artykuły na medal/Archiwum|Archiwum]]'''</div></onlyinclude>

Wersja z 15:30, 26 kwi 2017

Artykuły na medal



Rodzina przestępcza zastępcza (od 2004 roku Rodzina zastępcza Plus) – polsatowski serial poświęcony życiu codziennym Polaków będący narzędziem do wpojenie Polakom lewicowego stylu życia. Rodzina zastępcza od początku jest serialem działającym w kontrze do Klanu, który promuje tradycyjną rodzinę, dużą i silną w grupie. Za główny cel ataku na wartości płynące z konkurencyjnego serialu postawiono na kontrowersję w postaci drugoplanowych bohaterek mających egzotyczną urodę.

Serial opowiada o rodzinie żyjącej w katolickim kraju, gdzie można dostać w mordę za odmienność. Głównymi bohaterami są Kwiatkowscy – inżynier Jacek i jego żona Ania, którzy da zasiłków adoptowali rudego Cygana, obywatelkę Mongolii i Murzynkę. Każdy odcinek opowiada o męczeniu się z Filipem – nieadaptowanym i najmłodszym bachorem, który marzy o zostaniu Gatesem. Rodzinie powodzi się jako tako – Jacek od dawna zarabiałby 15 tys. gdyby nie rozliczenia z VATu, Ania zamiast zaryzykować woli odpowiadać na listy z Chwili dla Ciebie za 2,5 tys., a najstarsza córka zamiast wziąć się do prawdziwej roboty drażni rodzinę studiami dziennikarskimi. Z czasem do serialu wkradali się inni bohaterowie – pasożyt z budżetówki nazywany przez Jacka szwagierką, kapitalista Jędrula i jego żona Alutka, Posterunkowy robiący codziennie rewizję kuchni oraz weteran wojenny Dziadek (nieznany z imienia). Z czasem do serialu wkroczyły nowe dzieciaki, które miały zatuszować lewicową propagandę.