Śnieżka: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (→‎Historia: drobne techniczne)
Linia 3: Linia 3:


== Wejście ==
== Wejście ==
Na Śnieżkę się nie wchodzi, bo po co komplikować sobie życie. No chyba, że się jest [[nerd]]em albo początkującym alpinistą, takim siedmioletnim. Mniej ambitni wjeżdżają wyciągiem na Kopę i później drałują przez Równię, a ludzie nastawieni zdroworozsądkowo wjeżdżają wyciągiem od czeskiej strony. Na Śnieżkę można również wjechać rowerem górskim lub kucykiem, co GOPR wycenia na około 5 tysięcy złotych, a bywa że wyżej.
Na Śnieżkę się nie wchodzi, bo po co komplikować sobie życie{{fakt}}. No chyba, że się jest [[nerd]]em albo początkującym alpinistą, takim siedmioletnim. Mniej ambitni wjeżdżają wyciągiem na Kopę i później drałują przez Równię, a ludzie nastawieni zdroworozsądkowo wjeżdżają wyciągiem od czeskiej strony. Na Śnieżkę można również wjechać rowerem górskim lub kucykiem, co GOPR wycenia na około 5 tysięcy złotych, a bywa że wyżej.


== Spodki ==
== Spodki ==

Wersja z 11:43, 21 maj 2020

Miłego prażenia się w słońcu podczas podejścia!

Śnieżka – pagórek[potrzebne źródło] w Karkonoszach, w Sudetach, najwyższy szczyt Republiki Czeskiej i Polski[1]. Na Śnieżkę prowadzi szlag czerwony. Na szczycie jest Biedronka budynek o kształcie spodka z bufetem z cenami z kosmosu (zgodnie z nastrojem budowli), ponadto kaplica, placówka czeskiej poczty (obsługa na wysokim poziomie) i jakieś inne pierdoły, które koniecznie należy sfotografować.

Wejście

Na Śnieżkę się nie wchodzi, bo po co komplikować sobie życie[potrzebne źródło]. No chyba, że się jest nerdem albo początkującym alpinistą, takim siedmioletnim. Mniej ambitni wjeżdżają wyciągiem na Kopę i później drałują przez Równię, a ludzie nastawieni zdroworozsądkowo wjeżdżają wyciągiem od czeskiej strony. Na Śnieżkę można również wjechać rowerem górskim lub kucykiem, co GOPR wycenia na około 5 tysięcy złotych, a bywa że wyżej.

Spodki

Spodek w stanie lekko naruszonym

Jeden z największych koszmarów architektonicznych cudów architektury górskiej, skopany do tego stopnia, że się zawalił, choć architekci za katastrofę budowlaną obciążają trzęsienia ziemi, lawiny, promieniowanie kosmiczne i inwazję kosodrzewiny. W spodkach znajduje się obserwatorium meteorologiczne, ponieważ pogoda na Śnieżce podnieca ludzi bardziej niż ta w Poznaniu czy Wrocławiu.

Historia

Pierwsza osoba, która weszła na Śnieżkę miała przegwizdane, bo nie było szlaków turystycznych ani wyciągu krzesełkowego, a ponadto najwygodniejsze miejsce do chodzenia – Równia pod Śnieżką – było pokryte bagnami, zatem zachodzi uzasadnione podejrzenie, że szczyt nie został nigdy zdobyty. Spodki na szczycie świadczą o tym, że pierwsze było tam UFO, a teren został przystosowywany do ruchu turystycznego ze szczytu w dół.

Przypisy

  1. Licząc wysokość względną