Microsoft Bob: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Linia 3: Linia 3:


== Co to takiego? ==
== Co to takiego? ==
Był to program przeznaczony do kompów z [[Windows NT|Oknami ''Nie-Teraz'']] i [[Windows 95|Oknami A.D. 1995]]. Ogółem była to swego rodzaju nakładka programowana w [[Paint]]cie dla rozwinięcia młodocianej społeczności [[Windowsiarze|windowsiarzy]]<ref>Dziś znanej jako [[Dzieci Neostrady]]</ref>. Co z tego, że można było tam sprawdzić pocztę, zarządzać domowymi wydatkami czy nawet ustawić w terminarzu wizytę u dentysty, skoro trzeba było mu mówić o swoich niecnych zamiarach, a cały interfejs programu wyglądał jak chałupa przeciętnego sprzedawcy hotdogów na Wall Street w Nowym Jorku.
Był to program przeznaczony do kompów z [[Windows NT|Oknami ''Nie-Teraz'']] i [[Windows 95|Oknami A.D. 1995]]. Ogółem była to swego rodzaju nakładka programowana w [[Paint]]cie dla rozwinięcia młodocianej społeczności [[Windowsiarze|windowsiarzy]]<ref>Dziś znanej jako [[Dzieci Neostrady]]</ref>. Co z tego, że można było tam sprawdzić pocztę, zarządzać domowymi wydatkami czy nawet ustawić w terminarzu wizytę u dentysty, skoro trzeba było mu mówić o swoich niecnych zamiarach, a cały interfejs programu wyglądał jak chałupa przeciętnego sprzedawcy hotdogów na Wall Street w Nowym Jorku<ref>Można było zmienić na oborę lub inne otoczenie, ale [[nikogo to nie obchodzi]]</ref>.


== Historia ==
== Historia ==
''Bobek'' został wypuszczony na rynek [[IT|aj-ti]] [[USA|ju-es-ej]] [[17 marca]] 1995. Pomimo wielkiej kampanii reklamowej prowadzonej przez Mikro$hit<ref>Prowadzonej w celu ostudzenia użytkowników pecetów do czasu wypuszczenia Win 95</ref>.
''Bobek'' został wypuszczony na rynek [[IT|aj-ti]] [[USA|ju-es-ej]] [[17 marca]] 1995. Pomimo wielkiej kampanii reklamowej prowadzonej przez Mikro$hit<ref>Prowadzonej w celu ostudzenia użytkowników pecetów do czasu wypuszczenia Win 95</ref> nikt nie kupił tego produktu, półki sklepowe ciągle były wypełnione pudłami z tą mordą. Pudła królowały do [[1998]] roku, kiedy to zatriumfowały [[Windows 98|Okna z nowym ''Aktiw desktopem'']] i zmiotły ''Bobka' z półek.

Obecnie ''Bobka''za darmo pobierają różni windowsiarze wykorzystujący programy do tworzenia wirtualnych kompów z startymi Oknami.


== Dlaczego został niewypałem/niewybuchem<ref>Niepotrzebne skreślić</ref> ==
== Dlaczego został niewypałem/niewybuchem<ref>Niepotrzebne skreślić</ref> ==
O porażce ''Bobka'' zadecydowało wiele czynników. Najważniejsze z nich to:
O porażce ''Bobka'' zadecydowało wiele czynników. Najważniejsze z nich to:
#Wymagania: żarł bardzo dużo miejsca na dysku, co powodowało częstsze pojawianie się [[Niebieski ekran śmierci|BSoD-ów]]
#Wymagania: żarł bardzo dużo miejsca na dysku, co powodowało częstsze pojawianie się [[Niebieski ekran śmierci|BSoD-ów]].
#Cena: 100 dolarów za taki badziew?
#Cena: 100 dolarów za taki badziew?
#Gusta klientów: częściej wybierali prostsze w użyciu [[Macintosh|Antonówki]]
#Gusta klientów: częściej wybierali prostsze w użyciu [[Macintosh|Antonówki]].


== Teorie spiskowe z udziałem ''Bobka'' ==
== Teorie spiskowe z udziałem ''Bobka'' ==
Pewien z pracowników Mikro$hitu powiedział, że płyty z [[Windows XP]] i innymi systemami były zapychane różnymi
Pewien z pracowników Mikro$hitu powiedział, że płyty z [[Windows XP]] i innymi systemami były zapychane różnymi plikami z ''Bobka''. W odpowiedzi jeden z dziennikarzy wysnuł żart o wstrzyknięcie ''Bobka'' w Vistę.


== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==

Wersja z 19:33, 4 mar 2013

Plik:Logo Microsoft Bob.PNG
Dobrze że nie wyszedł w języku polskim

Microsoft Bob (właściwie Mikro$hit Bobek) - jeden z wielu programów komputerowych korporacji spod znaku Billa i Steve'a, o którym nikt nic nie wiedział. W latach 1995-2007 okrzyknięty największą porażką informatyczną dziejów (wyprzedził go Windows Vista).

Co to takiego?

Był to program przeznaczony do kompów z Oknami Nie-Teraz i Oknami A.D. 1995. Ogółem była to swego rodzaju nakładka programowana w Paintcie dla rozwinięcia młodocianej społeczności windowsiarzy[1]. Co z tego, że można było tam sprawdzić pocztę, zarządzać domowymi wydatkami czy nawet ustawić w terminarzu wizytę u dentysty, skoro trzeba było mu mówić o swoich niecnych zamiarach, a cały interfejs programu wyglądał jak chałupa przeciętnego sprzedawcy hotdogów na Wall Street w Nowym Jorku[2].

Historia

Bobek został wypuszczony na rynek aj-ti ju-es-ej 17 marca 1995. Pomimo wielkiej kampanii reklamowej prowadzonej przez Mikro$hit[3] nikt nie kupił tego produktu, półki sklepowe ciągle były wypełnione pudłami z tą mordą. Pudła królowały do 1998 roku, kiedy to zatriumfowały Okna z nowym Aktiw desktopem i zmiotły Bobka' z półek.

Obecnie Bobkaza darmo pobierają różni windowsiarze wykorzystujący programy do tworzenia wirtualnych kompów z startymi Oknami.

Dlaczego został niewypałem/niewybuchem[4]

O porażce Bobka zadecydowało wiele czynników. Najważniejsze z nich to:

  1. Wymagania: żarł bardzo dużo miejsca na dysku, co powodowało częstsze pojawianie się BSoD-ów.
  2. Cena: 100 dolarów za taki badziew?
  3. Gusta klientów: częściej wybierali prostsze w użyciu Antonówki.

Teorie spiskowe z udziałem Bobka

Pewien z pracowników Mikro$hitu powiedział, że płyty z Windows XP i innymi systemami były zapychane różnymi plikami z Bobka. W odpowiedzi jeden z dziennikarzy wysnuł żart o wstrzyknięcie Bobka w Vistę.

Ciekawostki

  • Promowaniem Bobka zajmowała się żona Billa Gatesa.
  • Z Bobka do XP-eków przeniesiono tego pieska, co się pojawia w wyszukiwarce plików.
  • Krytycznie o Bobku wypowiedziało się wiele gazet, portali internetowych, a nawet sam Steve Ballmer[5].
  • Czcionka Comic Sans miała być w Bobku, ale ktoś wsadził ją do Okienek, i tak już zostało.

Dla zainteresowanych

Video-Przewodnik po Bobie

Przypisy

  1. Dziś znanej jako Dzieci Neostrady
  2. Można było zmienić na oborę lub inne otoczenie, ale nikogo to nie obchodzi
  3. Prowadzonej w celu ostudzenia użytkowników pecetów do czasu wypuszczenia Win 95
  4. Niepotrzebne skreślić
  5. Ten sam, który nagminnie namawiał dzieci Neostrady do instalowania Visty w miejscu XP-eków


Kategoria:Oprogramowanie Kategoria:Nonsens wizualny Kategoria:Nonsens powtarzalny