Zgierz: Różnice pomiędzy wersjami
Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Znacznik: edytor źródłowy |
Znacznik: edytor źródłowy |
||
Linia 5: | Linia 5: | ||
== Atrakcje turystyczne == |
== Atrakcje turystyczne == |
||
*{{t|Tramwaj linii 46}} najdłuższa linia tramwajowa w Europie |
*{{t|Tramwaj linii 46}} najdłuższa linia tramwajowa w Europie. |
||
*'''McDonald's''' – mówi się, że to największy McDonald's w Polsce. Nawet jest McCafe. Jest miejscem schadzek wszystkich mieszkańców. Jeśli mieszkasz w Zgierzu i chcesz, by nikt Cię nie poznał – omijaj McDonald's. |
*'''McDonald's''' – mówi się, że to największy McDonald's w Polsce. Nawet jest McCafe. Jest miejscem schadzek wszystkich mieszkańców. Jeśli mieszkasz w Zgierzu i chcesz, by nikt Cię nie poznał – omijaj McDonald's. |
||
*{{t|Plac Kilińskiego}} tutaj grupy „bogatych” zgierzan zbierają się w oczekiwaniu na tramwaj do Łodzi (która jest jedynym miejscem poza Zgierzem i Ozorkowem jakie istnieje dla mieszkańców). Jest tu fontanna, do której rokrocznie po kilka razy wlewany jest środek do piany, co skutkuje jej licznymi awariami. |
*{{t|Plac Kilińskiego}} tutaj grupy „bogatych” zgierzan zbierają się w oczekiwaniu na tramwaj do Łodzi (która jest jedynym miejscem poza Zgierzem i Ozorkowem jakie istnieje dla mieszkańców). Jest tu fontanna, do której rokrocznie po kilka razy wlewany jest środek do piany, co skutkuje jej licznymi awariami. |
Wersja z 16:19, 12 maj 2015
Szablon:T miasto[1] w województwie łódzkim. Od południa graniczy z Łodzią, od północy z Dąbrówką Wielką, a to z Ozorkowem.
Historia
Podobno coś tu się spaliło, czyli zgorzało, prawdopodobnie był to kotek albo stary McDonald's.
Atrakcje turystyczne
- Szablon:T najdłuższa linia tramwajowa w Europie.
- McDonald's – mówi się, że to największy McDonald's w Polsce. Nawet jest McCafe. Jest miejscem schadzek wszystkich mieszkańców. Jeśli mieszkasz w Zgierzu i chcesz, by nikt Cię nie poznał – omijaj McDonald's.
- Szablon:T tutaj grupy „bogatych” zgierzan zbierają się w oczekiwaniu na tramwaj do Łodzi (która jest jedynym miejscem poza Zgierzem i Ozorkowem jakie istnieje dla mieszkańców). Jest tu fontanna, do której rokrocznie po kilka razy wlewany jest środek do piany, co skutkuje jej licznymi awariami.
- Szablon:T każdy zgierzanin kocha Malinkę, bo jest tam brudna woda i stok narciarski.
- Szablon:T zajmuje jakieś 90% centrum miasta i 60% całego miasta. Najwięcej „imprez” odbywa się w okolicy stawu Cylkiego, który jest brudny i wali z niego od lat zanieczyszczoną i gęstą jak błoto wodą z Bzury.
- Szablon:T nikt tam nie chodzi, ale jest fajny, bo jest chyba najwyższym budynkiem w tym mieście.
- Szablon:T ani to centrum, ani zakupów. Znajdujące się na obrzeżach miasta 6 sklepów nazwano centrum.
- Szablon:T znajdujący się na Placu Kilińskiego dyskont przyciąga wszystkich zgierzan, którzy szukają tanich zakupów.
- Szablon:T znajduje się przy ul. 3 maja
- Szablon:T Znajduje się przy ul. Gałczyńskiego
- Szablon:T Schowana żeby nikt nie widział, znajduje się przy ul.Powstańców Śląskich
- Szablon:T Powstała aby zaopatrzyć niziny społeczne z pobliskiego skateparku
- Szablon:T jeszcze fajniejsza sieć sklepów, bo można płacić kartą. Najoryginalniejsze Tesco (przerobione z Leader Price'a) znajduje się przy ul. Popiełuszki.
- Szablon:T filia tego pierwszego Tesco przy ul. Mielczarskiego.
- Szablon:T filia tego drugiego w Centrum Zakupów.
- Szablon:T kolejne 3 sklepy; największym zaskoczeniem dla zgierzan po otwarciu pierwszego sklepu było to, że sprzedają tam mydło i środki higieny osobistej, a nawet szczoteczki do zębów. Produkty te, dotąd nieznane, stały się niemal powszechnością. Od tamtej pory ludzie śmierdzą w autobusach o 80% mniej w zwykłe dni i o 3% mniej w dni upalne.
- Szablon:T największa atrakcja turystyczna Zgierza. Umiejscowiony między biedro, a tesco. Każdy hipster kupuje tam produkty i lansuje się z kartą stałego klienta. Najczęstszymi klientami są uczniowie ze „Staśka”, gdyż po prostu lubią się wyróżniać spośród innych szarych klientów kupujących towar w biedro.
Sławni mieszkańcy
- Szablon:T za młodych lat sprzedawał w sklepie mięsnym „Meks” należącym do jego ojca. Swoim uprzejmym do przesady głosem wypowiadał słowa „Życzymy smacznego” i wydawał zakupy. Niestety, po jego odejściu, sklep przestał prosperować. Zdarzało się, że sprzedawano tam stare, śmierdzące mięso lub przeterminowaną… colę (!), wmawiając klientom, że „ta data tu to data produkcji to jest”.
- Szablon:T jakaś tam łuczniczka, nikt jej nie zna, ale jest sławna.
- Szablon:T mityczna postać zamieszkująca las na Rudunkach. Krążą legendy, że ma 99 level w Metinie 2.
Ulice
Do najbardziej „rozrywkowych” ulic należą:
- Narutowicza
- Długa
- Szczawińska
- Słowackiego
- Kolejowa – tu nie pokazuj się z maczetą nawet po 22:00.
- Staffa – bez maczety nie masz co się pokazywać po 01:00.
Komunikacja miejska
W Zgierzu działa osiem linii autobusowych (a właściwie dziewięć, bo jeździ darmowy Reala w niedziele) oraz 2 linie tramwajowe. Poniżej podane zostały trasy oraz ciekawostki dot. tych linii.
- Szablon:T jedzie, jedzie, robi kółko, jedzie, potem zawraca i znowu jedzie.
- Szablon:T dawniej Linia nr 3A jeździ ze Strykowa do Aleksandrowa Łódzkiego, zawsze się spóźnia, a jeśli ona się nie spóźni, to ty się spóźnisz.
- Szablon:T Sadowa – Konstantynowska – zawsze się spóźnia ok. 12 minut. Jednak, jako że podróżują nią tylko starsze panie na cmentarz, „nigdzie im się nie śpieszy”.
- Szablon:T Szczawińska – Parzęczewska/Staffa – linia dość punktualna, jeździ nią największy, śmierdzący syf.
- Szablon:T Łódź (Dworzec Łódź Kaliska) – Parzęczewska/Staffa – zawsze spóźnia się dokładnie 3 minuty. Mało kto nią jeździ, korzystają z niej dzieci dojeżdżające do szkół muzycznych oraz starsze panie na cmentarz (ta linia obsługuje nawet 2 cmentarze, rarytas!).
- Szablon:T nikt nie rozumie, dlaczego autobusy o tych samych trasach mają dwa numerki. Chodzi przede wszystkim o to, że te autobusy nie mają pętli, tylko jeżdżą w kółko i różnią się częstotliwością. Zawsze się spóźniają – albo przyjeżdżają 10 minut za wcześnie albo za późno. W sumie to nikt nie wie, czy to w ogóle jeździ.
- Szablon:T łódzki, dobry lans. Podróżuje nim arystokracja, przedstawiciele szlachty i rządu. Również jeździ na cmentarz, ale po drodze zahacza o wiele ciekawych miejsc. Łódź (Dworzec Fabryczny) – Parzęczewska/Staffa.
- Szablon:T linia tramwajowa stanowiąca jedyną drogę do centrum Łodzi dla bogatszych zgierzan. Łódź (Kurczaki) – Zgierz (Plac Kilińskiego).
- Szablon:T jeździ do Ozorkowa,
Przypisy
- ↑ Hahahahahahaha, sorry – nie mogłem się powstrzymać.