Toon Car

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Tu będzie zdjęcie okładki gry

Szybciej, zostały ci tylko trzy pachołki!

Pan Gaduła o trybie licencja.

Ihahahaja, ani ani ani ani ani!

Salma Chicuelina podczas wyprzedzania.

Toon Car – wyścigowa gra komputerowa wydana w 2001 roku przez firmę Revistronic w celach rozrywkowych przygotowawczych do jazdy w realnym świecie.

Fabuła

Toon Car posiada tak bardzo rozbudowaną fabułę, że gdy tylko twórcy gry ją zobaczyli to postanowili odpuścić sobie żmudnej roboty i nie wstawili jej wcale. Zachował się tylko zarys ogólny – całkowicie zrezygnowano jednak z kluczowych cutscenek i dialogów.

A więc, czternastu kierowców oraz jeden komentator, zamienieni w postacie komiksowe ścigają się w kółko. To tyle. I tylko geniusz szefów Revistronicu uchronił nas przed lepszym poznaniem fabuły. W finalnym produkcie wywalili wszystko – pozostawiono tylko komiksowe postacie i wyścigi. No i oczywiście dla pewności scenariusz spalono, żeby nikt nigdy nie zrobił wersji z fabułą. Oczywiście. Ale skupmy się na tym co jednak pozostawiono.

Postacie

W grze występuje 14 grywalnych postaci oraz jeden bardzo wkCenzura2.svgcy komentator. Każda z postaci ma inny wygląd oraz inne umiejętności. Na przykład różnią się wydawanymi odgłosami, wyglądem, wydawanymi odgłosami, wyglądem, wydawanymi odgłosami no i wyglądem. Aha, i jeszcze wydawanymi odgłosami! Czy wspominałem już o wyglądzie?

Grywalne

Tu będzie zdjęcie zbiorowe bohaterów gry

Pinky

Punk. Prawdopodobnie dziewczyna. Wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z serialem animowanym Pinky i Mózg. Może poza tym, że nie ma mózgu. Z powodu długich, zbyt mocno potraktowanych lakierem i utrwalaczem, włosów, jadąc Pinky mamy wrażenie że sterujemy ogromnym, pomarańczowym jeżem.

Iman

Murzynka. Nosi białe okulary, afro i myśli że jest muzykalna. Jedna z najspokojniejszych postaci w grze. Nie drze się idiotycznie, ma optymalny kształt głowy. Nie wnerwia swoim wyglądem. Jednym słowem – najnudniejszy z kierowców.

Salma Chicuelina

Chicuelinę można określić jednym słowem – jeżdżący kapelusz. Tylko jego bowiem widać gdy wybierasz tę postać. Aha, jeżeli ta postać kojarzy wam się z Salmą Hayek, to macie rację. Postać ta, nie dość że ma tak samo na imię, to dodatkowo też jest brunetką i pochodzi z Meksyku. Słowem – tania podróba. Przejeżdżającą obok Ciebie Salmę możesz poznać po ogromnym, meksykańskim kapeluszu oraz po idiotycznym, oscylującym na cienkiej granicy zdrowego rozsądku śmiechu – w wolnym przekładzie brzmiącego „Ihahahaja, ani ani ani ani ani!”. Zgroza.

Lola Peroles

Lola jest dziewczyną stolarza – wygląda jak po bliskim spotkaniu z heblem. Jest dumną posiadaczką półmetrowego prostokątnego koka oraz różowej sukienki, która wygląda jak po zbyt długim odwyku od Perwolla. Na twarzy ma wręcz statyczny makijaż. Można by ją nazwać plastikową lalą, gdyby nie obecność innej bohaterki...

Dolly

... a konkretnie tej. Dolly to ucieleśnienie marzeń wytwórcy tworzyw sztucznych. Tleniona blondynka, w różowej sukience i kozaczkach. Makijaż aż wylewa się z twarzy. Dodatkowo Dolly nosi białą „skórzaną” kurkę i wrób kapeluszopodobny. Krótko mówiąc – blachara kreująca się na kowbojkę.

Fenimore Filmore

Kolejny kowboj na naszej liście. Fenimore Filmore znany jest z tego że oprócz Toon Car występował też w innej grze, o wdzięcznej nazwie 3 czaszki Tolteków. Uroczo. Podobnie jak w Toltekach, w Toon Car Fenimore jest kowbojem nieudolnym, słabym i... uczulonym na karczochy. W wolnych chwilach udaje że strzela z palców.

Nanuk

Najmniejszy z postaci, Eskimos. Zawsze jeździ w brązowym kubraku z założonym kapturem, przez co mamy wrażenie że kierujemy brunatną kulą siedzącą w aucie.

Jezulin

Jezulin jest torreadorem. A przynajmniej tak wygląda. Nosi czerwony strój, badziewną płaską czapkę, ale nigdy nie ma ze sobą czerwonej płachty. Ale za to ma głowę wyższą od swojego ciała.

Tu będzie zdjęcie jednego z bohaterów gry

John Pencil

John to postać postawna, wyniosła, z obowiązkową brodą. Wygląda jak profesor jakiegoś uniwersytetu – co nie przeszkadza mu nosić psychodelicznych, kolorowych okularów. No i jest wredny. W końcu jest rudy.

Giuseppe

Pizza Italiano! Gangster z Sycylii. Nosi czarny garnitur w paski, białe rękawiczki i czarny melonik. Wygląda jakby chciał ci przyłożyć gnata do twarzy. Oczywiście gra najczęściej sadza go za kierownicą różowego auta.

Raj (Gandhi)

Gandhi jest fakirem z Arabii. Potrafi latać siedząc po turecku (ale tylko w menu) i ma zaCenzura2.svgy turban. Polskii przekład jego imienia brzmi Raj. Prawdopodobnie tłumaczyli go eksperci od polskiej wersji Szklanej pułapki i Dirty Dancing (pol.Wirujący seks).

Otto Novo

Żołnierz niemiecki. Jego znak rozpoznawczy to zielony mundur (nie spodziewałeś się, prawda?), zielony hełm typu Pruska i wielkie, żółte, krzaczaste wąsy. Żywcem wyjęty z I wojny światowej – może dlatego tak chętnie strzela w Ciebie rakietami.

Nicky Car

Cóż to za wyścigi samochodowe bez mechaników? Jeden z nich postanowił zrezygnować jednak z nudnego stania w boksie i sam zaczął startować. I to w dodatku w swoim roboczym, niebieskim uniformie. So sweet, szczurek!

Higashi Tarumba

Japoński wojownik sumo też postanowił wziąć udział w wyścigu. Tak, w swoim stroju roboczym. Pomimo że wydaje się być ciężki i gruby, wchodzi w zakręty równie trudno łatwo co lekka i zgrabna Iman. Dziwne.

Niegrywalne

Pan Gaduła

Komentator. Niezwykle wręcz wkurzający. Pojawia się w menu głównym i podczas wyścigów. Pomimo, że je komentuje sam bierze w nich udział, ale gracz nie może go wybrać jako swojego kierowcę. Sic!
Pan Gaduła znany jest z tego, że potrafi jednocześnie strzelić w Ciebie rakietą, wyprzedzić Ciebie i wyskoczyć zza krawędzi monitora i przesłaniając ¼ ekranu gratulować Ci pobicia rekordu okrążenia. Niby da się go wyłączyć, ale po pierwsze wciąż będzie gadał menu głównym, a po drugie gracz traci kozła ofiarnego na którego może zrzucić swoje niepowodzenie.