Gangsta

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Gangsta podczas wojny ulicznej
Mam siłę i spluwę!

Rozwalić ci łeb z Glocka?!

Gangsta białas trzymający „pistolet” z palców nad twoją głową

Poco mi musk mam drez i hambórgiera?!?!?!

Klasyka rapu i gangstów madafakuf

Hej! Słuchaj, kolego, nie zmuszaj mnie, żebym Ci nie pokazał, gdzie pieprz... yyy... ro... yyy... wróć... gdzie raki zimują! Okey?!? I jak?

Jeden z najpopularniejszych gangsterskich tekstów.

Gangsta – człowiek znajdujący upodobanie w zajmowaniu coraz rozleglejszych „rewirów” i w niecelowym strzelaniu do przechodniów, Murzyn. Niejednokrotnie czarni bracia są również gangsta, jest to ich obowiązek.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Gdy zaczęli się nudzić, a ich kobiety nie wydawały im reszty w seksie, wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych, aby tam rozwinąć się intelektualnie i móc, nie ukrywajmy, podupczyć. Pod przymusem pracowali na budowie i sadzili marchewki. Wiele lat później Martin Luther King przeciwstawił się białasom i tak oto gangsta zaczęli rozwijać swą gangsterską działalność. Obecnie w Stanach największym gangsterem jest Carl Johnson, który urwał się z GTA SA. Ta? Pierdolisz, Doggy?

Dialog[edytuj • edytuj kod]

Jeden z najsłynniejszych czarnych braci, który zastosował kanon gangsta na niespotykaną dotychczas skalę (niestety potem się sprzedał)

Fuck you!
Fuck you too!
Ey Nigga, ya've got some weed homie?
Nope!
Motherfucker! (odgłosy strzałów z AK-47)
Hey Nigga!
Hey shut up fucker!
What the fuck?!
Fuck YOU!
Yea?! (odgłosy dźgania nożem)
Ahh! Gh... Hhoaaaaaaa... fuck...

Wygląd[edytuj • edytuj kod]

Prawdziwy gangsta jest przede wszystkim czarnoskórym, przede wszystkim Amerykaninem, ale to nie przeszkadza białoskórym Amerykanom (czyt. nativ European) w twierdzeniu, że to oni są prawdziwymi gangsta. Czarny brat nie jest automatycznie prawdziwym gangsta, mimo że 99,997% czarnych braci wstępuje na ścieżkę prawdziwego gangsta w 0,4 ns - 1 rok po urodzeniu. Należy podkreślić i zaznaczyć, że gangsta to wyłącznie osobnik płci męskiej, wbrew temu co sądzą i twierdzą feministki, prawdziwy gangsta nie może być kobietą, jest to niezgodne z wewnętrznym regulaminem prawdziwych gangsta.

Nieobowiązkowym elementem ubioru każdego gangsta są markowe spodnie z dżinsu. Im większe spodnie i im niżej posiadają krok tym większym respekt gangsta posiada na dzielni. Amerykańscy naukowcy nie potrafili określić optymalnego stosunku w obszerności spodni do długości nogawek. Ważnym elementem owych spodni są kieszenie oraz ich zdolność do pomieszczenia broni, koktajli mołotowa, amunicji i alkoholu ze sklepu wolnocłowego (preferowany ten bez akcyzy). Górną cześć odzieży prawdziwego gangsta stanowi, w zależności od pory roku, markowa bluza z kapturem lub markowy t-shirt - koniecznie 100 rozmiarów za duże. Objętość bluzy służy jako dodatkowy schowek na broń, granaty itp. Jest to również doskonałe miejsce na ukrycie narkotyków, kanapek i zapasowych spodni.
Koniecznym atrybutem prawdziwego gangsta jest biżuteria. Wykonanie jej ze złota nie jest warunkiem koniecznym, prawdziwy gangsta kieruje się myśl zasady im więcej tym lepiej, dominuje więc biżuteria szczero-pozłacana. Obecność w biżuterii kamieni szlachetnych, czy innego załamującego i odbijającego światło badziewia jest wskazana, oczywiście oprócz cekinów, które zarezerwowane są dla innych subkultur. Ze względu na ogólne umięśnienie prawdziwego gangsta, wywołane częstym odwiedzaniem siłki, nie odnotowano dotychczas urazu karku wywołanego ciężarem zawieszonej biżuterii. Odnotowano jednak wypadki, powodowane ograniczeniem widoczności, spowodowane przez te dodatki, ale nie spowodowały one urazów fizycznych dzięki amortyzującym właściwością bluzy z kapturem i spodni. Upadek samej biżuterii może spowodować trzęsienie Ziemi o sile 4,1337 w skali Richtera.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]