Uniwersjada

Szablon:Tzawody dla studentów o bardzo niskiej randze. Odbywa się co 2 lata.

Miejsce zawodów

Miejscem zawodów są zazwyczaj egzotyczne skokowo kraje. W 1993 i 2001 Uniwersjada odbyła się w Zakopanem.

Kto tam skacze

Konkursy nie obfitują w wielką liczbę skoczków, zwykle w nich startuje około 35 zawodników. Większość uczestników jest tak beznadziejna, że ma problem z punktowaniem w Kontynentalu, a niekiedy nawet w FIS Cup. Tylko najlepsi umieją zapunktować w Kontynentalu, a jak wiatr dobrze powieje – uzbierają parę punkcików w Pucharze Świata. Przedstawmy tych, którzy wyróżniali się na tych marnych zawodach:

• Szablon:Tmistrz letni, beznadziejny zimą. Jego syndrom jest tak mocny, że nawet tutaj nie mógł w 2011 wygrać dwóch złotych medali, gdyż wygrał 2 srebra.
  • Szablon:Tsłaby skoczek znalazł dla siebie idealne zawody. Uniwersjada okazała się w sam raz dla niego – wygrał ją aż czterokrotnie.
  • Szablon:TMarcin na konkursy Pucharu Świata jest za słaby, mimo że dość często jeździ na nie. Kiedyś trenerzy dali mu odpocząć i znalazł czas, aby wystąpić w Uniwersjadzie. Zajął drugie miejsce, przegrywając z Koreańczykiem.
  • Szablon:TChińczyk kompletnie skompromitował się na Uniwersjadzie w Harbinie, zajmując ostatnie miejsce z ujemną notą. Miejmy nadzieję, że ze wstydu zakończył karierę po zawodach.

Część skoczków (np. Nicolas Fettner) to byli skoczkowie, którzy skaczą rekreacyjnie.

Crystal Clear app atlantik.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny sportu. Jeśli dostałeś się do kadry olimpijskiej – rozbuduj go.