Piorun

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Piorun tuż przed wystrzeleniem z twoich głośników

A niech cię piorun trzaśnie!

Znane przysłowie

A kto z nami nie wypije, niech go piorun trzaśnie!

Znana piosenka

Zabłysło, zagrzmiało, pierdykło i przestało!

Pewien bardzo znany poeta o piorunie

Piorun – zjawisko atmosferyczne i elektryczne, które działa tylko wtedy, kiedy Bóg będzie tego chciał. Z woli Bożej piorun może „trzasnąć” nieposłusznego lub nietoastującego. Jest to również symbol metalu, hard rocka, metalu, AC/DC i hard rocka. Występuje jako oddzielenie liter „AC” od liter „DC”. Od niego wziął się Thunderstruck i to już nie jest na temat…... Pociągnij ten artykuł z glana i włącz hardcore'ową muzę.

Język polski wziął to głupie słowo od Słowian i ich jeszcze durniejszego bożka „Piołuna”. Jak można zauważyć, Słowianie seplenili i stąd wzięła im się taka głupia nazwa. Ów bożek nie miał nic wspólnego z piorunami, lecz Polacy nie potrafili wymyślić sobie lepszej nazwy sami.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:
  • W serii książek i filmów o Harrym Potterze główny bohater ma bliznę na czole w kształcie pioruna. Spowodował to ciul, który każdy wie jak się nazywa, ale nikt nie mówi.
  • W serii nieskończenie wielu komiksów, książek, gier, filmów i seriali o Star Worsach diabelnie arcy źli Syfowie torturują i zabijają swoje ofiary piorunami kulistymi z ręki dzięki czarnej mocy. Być może są oni wyposażeni w paralizatory kupione u ruskich, kto wie?

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Potatometeor.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny meteorologii. Jeśli trafił Cię piorun – rozbuduj to hasło.