Powódź

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dowód na to, że Bóg też ma poczucie humoru
Standardowa wpadka przy witaniu powodzianina
Znak drogowy dla powodzian

Jak wam się powodzi?

Pytanie dla powodzian

Woda ma to do siebie, że się gromadzi, a potem spływa do Bałtyku

Bronisław Komorowski o powodzi

Powódź – potop na mniejszą skalę, zwykle na niekorzyść ludzi. Jeśli dzieje się zbyt długo i/lub często, to może być dobrym wytłumaczeniem nagłej i niespodziewanej podwyżki cen wszelkich towarów. Zwykle nie ma się wpływu na jej występowanie, ale można zwiększyć jej skutki redukując ilość pobliskich piaskownic. W odróżnieniu od potopu do jej wywołania nie trzeba wkurzać Jego, dlatego powodzie dzieją się spontanicznie.

Jak wywołać powódź?[edytuj]

Metoda tradycyjna[edytuj]

Aby wywołać deszcze i powódź, należy udać się do wykwalifikowanego wywoływacza deszczu. Niezwykłą biegłość w tej dziedzinie posiedli podobno druidzi, szamani albo czciciele Peruna. Niestety tępienie tradycyjnych fachowców spowodowało niekontrolowane zjawiska pogodowe (patrz niżej). Jedną z metod sprowadzania opadów były tańce deszczu oraz ofiary.

Zasiewanie chmur[edytuj]

Wobec braku tradycyjnych fachowców opracowano technikę zasiewania deszczu poprzez rozpylenie jodku srebra z samolotów albo rakiet. Metoda ta, tradycyjnie kojarzona z zapewnianiem słonecznej pogody w Moskwie na 1 maja, jest cichaczem stosowana na całym świecie. Wyższością tej metody jest możliwość spowodowania powodzi nawet na pustyni – w 2017 roku udało się ją wywołać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Kalendarzyk małżeński[edytuj]

Jedna z metod tradycyjnych, kojarzona z Egiptem, polegająca na akceptacji faktu występowania tego zjawiska i dostosowania do niego swojego funkcjonowania poprzez wpisanie w kalendarz. Powódź jest, była i ma być. A że nie ma? Okres się spóźnia?

Metoda telewizyjna[edytuj]

Amerykańscy naukowcy pracują nad sposobem opracowania jedynej słusznej prognozy pogody dla całego świata. Poza wróżeniem z fusów stosowane są także metody bardziej wyrafinowane. Dzięki temu w telewizji zawsze się dowiadujemy o powodzi, gdy woda chlupie nam już przed progiem.

Metoda sabotażysty[edytuj]

Nie od dziś wiadomo, że miasta trzeba sprzątać, a nie wszystko chce się posprzątać samo. Z braku lokalnego huraganu czy tsunami można skorzystać z powodzi, ale trzeba stworzyć jej warunki. Przede wszystkim należy zlikwidować odpływy wody burzowej poprzez kładzenie możliwie najcieńszych rur odpływowych (lub je zatkać), zlikwidować skwery z trawą i wszystko pokryć betonem, zasypać wszelkie rzeczki płynące w miastach, przykryć teren i zrobić płatne parkingi, zniwelować wszelkie stawy i jeziorka oraz oczywiście poprzerywać wszystkie dreny. Dodatkowo można jeszcze pominąć konserwację wałów przeciwpowodziowych.

Metoda ekologiczna[edytuj]

Sprowadzamy bobry i obejmujemy je ochroną. W ciągu kilku lat problem powodzi będzie tak powszechny, że nikt na niego nie będzie zwracał uwagi. A w Biedronce będzie promocja na kalosze. Nie dotyczy pustyni.

Ciekawostki[edytuj]

  • istnieją przypuszczenia, że powódź powstaje, gdy zbyt wiele osób dało na mszę za „życiodajny” deszcz;
  • stany przedpowodziowe są bardzo pożądane wśród polskiej młodzieży, z powodu wstrzymania nauki w szkołach;
  • dzięki powodziom, można będzie wkrótce pojechać do Czech nad morze;
  • największe straty odnoszą, wbrew pozorom nie powodzianie, lecz firmy ubezpieczeniowe;
  • powódź należy do niewielu rzeczy na tym świecie, które atakują niezależnie od wyglądu czy stanu konta w banku.[1]

Przypisy

  1. Więc uważaj – nowy makijaż, fryzura, czy nadziany tatuś cię nie uratują.


Potatometeor.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny meteorologii. Jeśli trafił Cię piorun – rozbuduj to hasło.