Spider-Man

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Spider-Man wykorzystuje swoje moce tylko w celu pomocy innym

Spider-Man (ang. człowiek-pająk) – jeden z wielu „superbohaterów” broniących Nowego Jorku. Postać wymyślił Stan Lee po tym, jak ukąsił go zmutowany pająk i nic się nie stało. Stan pomyślał, że coś z tym trzeba zrobić i tak powstał komiks, kreskówka i masa filmów o człowieku-pająku.

Bohater[edytuj • edytuj kod]

Tak naprawdę nazywa się Peter Parker. Swoje moce zdobył, gdy na szkolnej wycieczce użarł go zmutowany pająk. Od tego czasu broni miasta ubrany w czerwono-niebieski kostium: Czerwony, ponieważ ten kolor zawsze jest modny; niebieski, ponieważ zabrakło więcej czerwonego na rynku. Posiada super siłę, pajęczy zmysł pozwalający niczym Firefox przeglądać sieć i zdolność miotania pajęczynami z nadgarstków. Peter smali cholewy do Mary Jane, z którą się żenił, rozstawał, którą ratował i którą ponoć zabito, ale ponoć zachowało się DNA, więc dałoby radę ją sklonować i wskrzesić z ciut pajęczą osobowością, jak przystało na bohatera.

Wrogowie[edytuj • edytuj kod]

Jak przystało na superbohatera i Spider-man posiada licznych wrogów, którzy wracają do życia niczym Kenny, tylko w dłuższych interwałach odcinkowych. O to ci, którzy najbardziej zaleźli mu za skórę:

 • Kingpin – grubas, trzęsie całym miastem. Próbuje zabić Spidermana dlatego, że krzyżuje jego plany sprzedaży serków beztłuszczowych. Ma fajny wieżowiec, helikopter i armię, które rozpadają się jak domek z kart.
 • Hobgoblin – przebrany za goblina złodziej z odrzutową deską, lubi bombki w kształcie dyni.
 • Green Goblin – jak wyżej, ale zamiast kraść, przeważnie załatwia sprawy prywatne jak manto spuszczone byłemu szefowi lub próba zabicia Spidermana za odbicie jego synowi narzeczonej. Lata kosmicznym spodkiem na baterie z zegarka. Zwykle zapomina ich wymienić.
 • Dr. Octopus – przez przypadek dospawał sobie cztery dodatkowe kończyny przez co zmarnował cały fundusz na badania nad akumulatorami do maluchów. Chciał wziąć kredyt na sześć rączek, ale dopadł go Spajdi, ponieważ on miał ich o dwie więcej.
 • Jaszczur – profesor Connors urwał sobie rękę, aby później móc ją odtworzyć. Niestety, zamiast użyć rozdrobnionych ogonów jaszczurki, użył sproszkowanych i zamienił się w wielką jaszczurkę. Mimo tego, że niszczył i zabijał jako bezmyślne zwierzę, odzyskał rękę. Pajączek pomógł mu i rękę powtórnie amputował.
 • Mysterio – człowiek z akwarium na głowie. W branży filmowej mało zarabiał, więc postanowił z użyciem rekwizytów obrobić parę banków. Jakby nie było fachowiec: Napadł z bananem w ręku pomalowanym na czarno markerem i sprawił, że pieniądze znikły, gdy schował je do worka.
 • Venom – jeden z niewielu nie zielonych, a czarnych. Eddie Brock stracił pracę, dom, samochód przez Parkera, zarósł brudem i zyskał super siłę (nie słuchaj mamy, gdy każe ci się myć!). Moc bru.. Venoma była większa od pajęczej siły, ale miała jedną wadę: Dźwięk o wysokiej częstotliwości sprawiał, że powłoka wykonana głównie z kurzu, potu, łoju, smoły itp. ulegała dezorientacji i spływała do ścieku.
 • Bityl (czy jakoś tak) – facet jeszcze lepszy od pajączka, bo lata i strzela laserem. Mało mówi, bo obawia się, że może to zniszczyć jego piękną zbroję.
 • Szoker – koleś w żółtym kostiumie obłożonym siatką. Gdy się wkurzał strzelał z rąk, ale nie jakąś badziewną pajęczyną jak Spiderman, ale zajebiaszczymi promieniami, którymi nigdy nie mógł trafić Spidermana.
 • Kraven Łowca – nie znamy jego zamiarów. Jest to nagi (ale inteligentny!)mężczyzna polujący na zwierzęta, w tym na Spidermana.
 • Człowiek orzeł – produkuje broń, żeby wykarmić rodzinkę (jakby nie można było normalnie zarabiać). Chce zabić naszego pajączka, bo wszedł mu w drogę (co z tego, że to chłopak jej córki)
 • Jednak jego największym wrogiem jest Człowiek Kapeć (z powodu jego wielkiej siły i przewagi nad bohaterem nie występuje nigdzie).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]