Windows 7: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Linia 34: Linia 34:
Wiadomo że w nowym systemie [[Microsoft Windows|okna]] mają się zamykać, mieć zbrojone szyby i w wypadku awarii otwierać się by wyczyścić system. Z jądra ma być usunięty nowotwór, powodujący niestabilną pracę systemu. Rewolucyjną zmianą ma być dodanie drugiego jądra i tego, co zwyczajowo umieszczone jest pomiędzy nimi.
Wiadomo że w nowym systemie [[Microsoft Windows|okna]] mają się zamykać, mieć zbrojone szyby i w wypadku awarii otwierać się by wyczyścić system. Z jądra ma być usunięty nowotwór, powodujący niestabilną pracę systemu. Rewolucyjną zmianą ma być dodanie drugiego jądra i tego, co zwyczajowo umieszczone jest pomiędzy nimi.
Prawdopodobnie zostanie też usunięty interfejs graficzny, z powodów budżetowych firmy M$. Przy pomyślnych wiatrach w grudniu 2012 wydany zostanie 2 Service Pack, który spowoduje przepowiedziany przez [[Nostradamus]]a koniec świata.
Prawdopodobnie zostanie też usunięty interfejs graficzny, z powodów budżetowych firmy M$. Przy pomyślnych wiatrach w grudniu 2012 wydany zostanie 2 Service Pack, który spowoduje przepowiedziany przez [[Nostradamus]]a koniec świata.

== Wsparcie sprzętowe==
Wiadomo już także, że Windows 7 nie będzie miał problemów ze wsparciem dla wielu nowych technologii.
Najważniejsze postępy zostały poczynione w kierunku wsparcia wielordzeniowości, dużej ilości RAMu i technologii SLI.

'''Procesory:'''
Przede wszystkim tutaj odczujemy różnicę. Wiadomo już, że Windows 7 obsłuży wszystkie wielordzeniowe procesory, poczynając od nie wydanego jeszcze procesora firmy Intel o nazwie Corei7, który zostanie wykonany w technologii 32nm i będzie miał od 6 do 36 rdzeni (36 rdzeni tylko w wersji ExpressBoom, która będzie polegała na tym, że procesor z powodu zbyt wysokiej temperatury zaraz po włączeniu komputera będzie się spalał. Jak mówi Intel, będzie to dość tani procesor, gdyż nawet nie dostarczone zostanie do niego chłodzenie - bo nie warto).

Jak będzie działał Windows 7 na tych procesorach? Może być tak, że dobrze, przynajmniej tak przypuszcza Microsoft. Przede wszystkim podział zadań został udoskonalony. Na pierwszym rdzeniu będą wszystkie procesy systemowe i użytkownika. Natomiast na drugim i na pozostałej reszcie uruchomi się rzekomy program "Proces bezczynności". Tylko kiedy będzie trzeba zablokować poczynania użytkownika, na wszystkich rdzeniach na pełnych obrotach zadziała proces "DRWatson.exe".
Wiadomo także, że po zainstalowaniu Service Pack 1 uruchomi się funkcja generowania w czasie rzeczywistym błędów, co jest zupełnie nową technologią. Dotychczas wszelkie błędy były przygotowywane wcześniej. Wiadomo, że aplikacja ta będzie się nazywać "Explorer.exe" i będzie działać na pierwszym i ostatnim rdzeniu procesora. Dlaczego tak? Microsoft właściwie sam nie wie, ale serwis typu "płotek" podaje, że pewnie ma to ubarwić naszą zabawę z nowym systemem. Jedyny problem jest taki, że nie wiadomo, który rdzeń jest pierwszy, a który ostatni. Choć jak podaje M$ poznanie pierwszego jest bardzo proste, gorzej z ostatnim. Wystarczy nam, że będziemy mieli instalkę Windows XP z Service Packiem 3 i program Virtual PC, który zostanie wydany na płytach Blu-ray (tak, aby było śmieszniej). Po zainstalowaniu aplikacji od razu dowiemy się, który rdzeń jest pierwszy, ponieważ Windows XP obsługiwał tylko jeden rdzeń (zawsze pierwszy), reszta była nie używana. Choć dziwnym faktem było to, że zawsze ten pierwszy rdzeń był najchłodniejszy. Jak podaje Apple, to świadczy o tym, że Windows XP w ogóle nie działał, a nawet więcej, działał, tyle, że mu to nie wychodziło. Natomiast jako dobry przykład systemów, podaje Apple swój system z płaszczami i parasolkami. Przy Macintoshu wszystkie rdzenie trzeba jeszcze rozgrzewać, bo jak tego się nie robi to procesor w szczytach pracy osiąga temperaturę aż -20 stopni Celsjusza.

'''Napędy optyczne:'''
Jak wiadomo program Virtual PC zostanie wydany na płytach Blu-Ray. Jednak jedyny problem jest taki, że Microsoft zrezygnował z wykorzystywania technologi niebieskiego lasera. Mówi, że jest to niekorzystne i zbyt drogie. Dodaje, że jeszcze nie dawno temu pracował nad lepszymi napędami optycznymi, w których zamiast niebieskiego lasera mieliśmy do czynienia z granatowym (tańsze wersje) lub czarnym (jeszcze tańsze wersje) lub jego totalnym brakiem (wersje Celeron). Jednak po tym jak w 2002 roku okazało się, że nowy system nie będzie mógł się nazywać Blackbomb, Microsoft zrezygnował z wysyłania 40 milionowego nakładu napędów, który już był gotowy do ustawiania na półki sklepów.
Jak się okazuje Windows 7 obsłuży tylko i wyłącznie stacje 3,5 calowych dyskietek. Bill mówi, że z nich najszybciej instaluje sie nowy system.

'''Karty graficzne:'''
Pod tym względem dopiero jest rewolucja. Microsoft poinformował prasę, że w komputerach z Sevenem będzie można zainstalować 1,2,3,4,5,6,7,8 kart graficznych w trybie SLI lub Catalyst. Natomiast sam system obsłuży tylko jedną kartę graficzną, ale jak Bill informuje, więcej niż jedną kartę graficzną w komputerze spokojnie można zainstalować.

-TDor-~~16.05.09~~





{{microsoft}}
{{microsoft}}

Wersja z 23:59, 15 maj 2009

Reklama nowego systemu
Plik:Windows7logo.jpg
Nowe logo Windows 7
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Microsoft Windows 7 – system operacyjny firmy Microsoft przeznaczony dla komputerów klasy PC, serwerów, kalkulatorów, pralek automatycznych, gospodyń domowych i innych urządzeń wyposażonych w procesor. Obecnie nieopublikowany i nieużywany, co czyni go najlepszym systemem komputerowym świata.

Zalety systemu operacyjnego

W przeciwieństwie do pozostałych systemów operacyjnych firmy Microsoft

  • Nie spowodował zawieszenia żadnego komputera;
  • Nie spowodował utraty danych przez żadną jednostkę obliczeniową;
  • Nie jest atakowany przez wirusy, robaki i trojany;
  • Nie zawiera znanych i nieznanych błędów programistów;
  • Nie istnieją żadne opinie krytyczne na jego temat.

Historia

Początkowo system miał nazywać się Blackbomb, ale po 11 września 2001 roku kompania zmieniła plany. Pierwsze enuncjacje na temat siódemki wygłoszono w roku 2007 a rok później wypuszczono wersję testową. Prawdopodobnie interfejs programu jest zupełnie przezroczysty, co powoduje, że na pulpicie niewiele widać poza znakiem zachęty C:\.

Informacje na temat systemu

Aby pojąć czym będzie Windows 7, niezbędny jest skrócony kurs gramatyki ze szczególnym uwzględnieniem konstrukcji modalnych, nierzeczywistych i warunkowych, zaczynających się od słów:

  • podobno;
  • przypuszczalnie;
  • istnieje prawdopodobieństwo, że;
  • rzekomo;
  • prawdopodobnie;
  • mówi się, że;
  • jakoby;
  • ma być.
  • możliwe;
  • może tak być;
  • chyba;
  • najprawdopodobniej;

Zmiany w porównaniu z poprzednimi systemami

Wiadomo że w nowym systemie okna mają się zamykać, mieć zbrojone szyby i w wypadku awarii otwierać się by wyczyścić system. Z jądra ma być usunięty nowotwór, powodujący niestabilną pracę systemu. Rewolucyjną zmianą ma być dodanie drugiego jądra i tego, co zwyczajowo umieszczone jest pomiędzy nimi. Prawdopodobnie zostanie też usunięty interfejs graficzny, z powodów budżetowych firmy M$. Przy pomyślnych wiatrach w grudniu 2012 wydany zostanie 2 Service Pack, który spowoduje przepowiedziany przez Nostradamusa koniec świata.

Wsparcie sprzętowe

Wiadomo już także, że Windows 7 nie będzie miał problemów ze wsparciem dla wielu nowych technologii. Najważniejsze postępy zostały poczynione w kierunku wsparcia wielordzeniowości, dużej ilości RAMu i technologii SLI.

Procesory: Przede wszystkim tutaj odczujemy różnicę. Wiadomo już, że Windows 7 obsłuży wszystkie wielordzeniowe procesory, poczynając od nie wydanego jeszcze procesora firmy Intel o nazwie Corei7, który zostanie wykonany w technologii 32nm i będzie miał od 6 do 36 rdzeni (36 rdzeni tylko w wersji ExpressBoom, która będzie polegała na tym, że procesor z powodu zbyt wysokiej temperatury zaraz po włączeniu komputera będzie się spalał. Jak mówi Intel, będzie to dość tani procesor, gdyż nawet nie dostarczone zostanie do niego chłodzenie - bo nie warto).

Jak będzie działał Windows 7 na tych procesorach? Może być tak, że dobrze, przynajmniej tak przypuszcza Microsoft. Przede wszystkim podział zadań został udoskonalony. Na pierwszym rdzeniu będą wszystkie procesy systemowe i użytkownika. Natomiast na drugim i na pozostałej reszcie uruchomi się rzekomy program "Proces bezczynności". Tylko kiedy będzie trzeba zablokować poczynania użytkownika, na wszystkich rdzeniach na pełnych obrotach zadziała proces "DRWatson.exe". Wiadomo także, że po zainstalowaniu Service Pack 1 uruchomi się funkcja generowania w czasie rzeczywistym błędów, co jest zupełnie nową technologią. Dotychczas wszelkie błędy były przygotowywane wcześniej. Wiadomo, że aplikacja ta będzie się nazywać "Explorer.exe" i będzie działać na pierwszym i ostatnim rdzeniu procesora. Dlaczego tak? Microsoft właściwie sam nie wie, ale serwis typu "płotek" podaje, że pewnie ma to ubarwić naszą zabawę z nowym systemem. Jedyny problem jest taki, że nie wiadomo, który rdzeń jest pierwszy, a który ostatni. Choć jak podaje M$ poznanie pierwszego jest bardzo proste, gorzej z ostatnim. Wystarczy nam, że będziemy mieli instalkę Windows XP z Service Packiem 3 i program Virtual PC, który zostanie wydany na płytach Blu-ray (tak, aby było śmieszniej). Po zainstalowaniu aplikacji od razu dowiemy się, który rdzeń jest pierwszy, ponieważ Windows XP obsługiwał tylko jeden rdzeń (zawsze pierwszy), reszta była nie używana. Choć dziwnym faktem było to, że zawsze ten pierwszy rdzeń był najchłodniejszy. Jak podaje Apple, to świadczy o tym, że Windows XP w ogóle nie działał, a nawet więcej, działał, tyle, że mu to nie wychodziło. Natomiast jako dobry przykład systemów, podaje Apple swój system z płaszczami i parasolkami. Przy Macintoshu wszystkie rdzenie trzeba jeszcze rozgrzewać, bo jak tego się nie robi to procesor w szczytach pracy osiąga temperaturę aż -20 stopni Celsjusza.

Napędy optyczne: Jak wiadomo program Virtual PC zostanie wydany na płytach Blu-Ray. Jednak jedyny problem jest taki, że Microsoft zrezygnował z wykorzystywania technologi niebieskiego lasera. Mówi, że jest to niekorzystne i zbyt drogie. Dodaje, że jeszcze nie dawno temu pracował nad lepszymi napędami optycznymi, w których zamiast niebieskiego lasera mieliśmy do czynienia z granatowym (tańsze wersje) lub czarnym (jeszcze tańsze wersje) lub jego totalnym brakiem (wersje Celeron). Jednak po tym jak w 2002 roku okazało się, że nowy system nie będzie mógł się nazywać Blackbomb, Microsoft zrezygnował z wysyłania 40 milionowego nakładu napędów, który już był gotowy do ustawiania na półki sklepów. Jak się okazuje Windows 7 obsłuży tylko i wyłącznie stacje 3,5 calowych dyskietek. Bill mówi, że z nich najszybciej instaluje sie nowy system.

Karty graficzne: Pod tym względem dopiero jest rewolucja. Microsoft poinformował prasę, że w komputerach z Sevenem będzie można zainstalować 1,2,3,4,5,6,7,8 kart graficznych w trybie SLI lub Catalyst. Natomiast sam system obsłuży tylko jedną kartę graficzną, ale jak Bill informuje, więcej niż jedną kartę graficzną w komputerze spokojnie można zainstalować.

-TDor-~~16.05.09~~