TV Puls: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (dodano link do artykułu Ostry dyżur)
Linia 1: Linia 1:
{{SDU/wstawka|2020-04-01}}

[[Plik:Tv puls.jpg|thumb|200px|TV Puls przejęta przez [[Polsat]]]]
[[Plik:Tv puls.jpg|thumb|200px|TV Puls przejęta przez [[Polsat]]]]
'''TV Puls''' – stacja telewizyjna, która powstała tylko dlatego, że kilka firm ją zasponsorowało. Nazywała się kiedyś Telewizja Niepokalanów, czyli taka [[Telewizja Trwam|TV Trwam]] zarządzana przez franciszkanów. W [[2001]] stała się TV Puls. Uruchomiła siostrzany kanał, Telewizję Niepokalanów II, a trochę później obydwie upadły. Szefunio [[Polsat]]u Zygmunt Solorz dał im trochę [[pieniądze|kaski]] i zaczęli nadawać jako TV Niepokalanów Puls. W [[2003]] powrócono do nazwy TV Puls i tak sobie nadają do dziś. W stacji pracuje obecnie ok. 65 osób, odpowiedzialnych głównie za nadawanie powtórek amerykańskich programów o modzie lub gotowaniu papryki.
'''TV Puls''' – stacja telewizyjna, która powstała tylko dlatego, że kilka firm ją zasponsorowało. Nazywała się kiedyś Telewizja Niepokalanów, czyli taka [[Telewizja Trwam|TV Trwam]] zarządzana przez franciszkanów. Szefunio [[Polsat]]u Zygmunt Solorz dał im trochę [[pieniądze|kaski]] i zaczęli nadawać jako TV Niepokalanów Puls, a w [[2003]] nastąpiła zmiana nazwy na obecną. W stacji pracuje obecnie ok. 65 osób, odpowiedzialnych głównie za nadawanie powtórek amerykańskich programów o modzie lub gotowaniu papryki.


== Programy ==
== Programy ==
Stacja ta nadaje bardzo wiele ciekawych i ambitnych programów, oto one:
Stacja ta nadaje bardzo wiele ciekawych{{fakt}} i ambitnych{{fakt}} programów, oto kilka z nich:
* '''Sędzia Judy''' (''Judge Judy'') – najbardziej kozacka sędzia świata. Nigdy nie rozwiązywała spraw o zabójstwo czy porwanie, tylko o kradzież pierścionka zaręczynowego, niepłacenie czynszu lub porysowanie [[Samochód|samochodu]] gwoździem. Lubi się wydzierać i wyśmiewać, oglądać zdjęcia będące dowodem czegośtam. Słowa jakich najczęściej używa w stosunku do którejś ze stron rozprawy to:
* '''Sędzia Judy''' (''Judge Judy'') – najbardziej kozacka sędzia świata. Nigdy nie rozwiązywała spraw o zabójstwo czy porwanie, tylko o kradzież pierścionka zaręczynowego, niepłacenie czynszu lub porysowanie [[Samochód|samochodu]] gwoździem. Słowa jakich najczęściej używa w stosunku do którejś ze stron rozprawy to:

<poem>''– Pan/i jest chyba głupi/a!''
<poem>''– Pan/i jest chyba głupi/a!''
''– Proszę nie robić z siebie idioty, i niech pan/i nie kłamie!''
''– Proszę nie robić z siebie idioty, i niech pan/i nie kłamie!''
Linia 13: Linia 12:
''– Może jeszcze pan/i powie, że ofiara sama się okradła?!''
''– Może jeszcze pan/i powie, że ofiara sama się okradła?!''
''– Dosyć!''</poem>
''– Dosyć!''</poem>
Sprawy w tym programie kończą się najczęściej słowami: ''X dolarów na rzecz powoda/powódki. Zamykam rozprawę''. Program trwa niecałe 30 minut, a w tym czasie sędzia rozwiązuje trzy, cztery sprawy.
Sprawy w tym programie kończą się najczęściej słowami: ''X dolarów na rzecz powoda/powódki. Zamykam rozprawę''. Program trwa niecałe 30 minut, a w tym czasie sędzia rozwiązuje trzy, cztery sprawy.
* '''Szpital – nagłe przypadki''' (''Untold Stories on the ER'') – kontrowersyjny program, w którym pacjenci są przywożeni na [[ostry dyżur]] z „bardzo poważnymi” urazami, np. z czkawką<ref>A żebyście wiedzieli, był taki odcinek!</ref>. Przywożą tam ludzi, którzy chcieli się utopić w dmuchanym basenie lub pralce, przywożą też psycholi lub ludzi na [[narkotyki|prochach]]. A oto rodzaje pacjentów:
* '''Szpital – nagłe przypadki''' (''Untold Stories on the ER'') – kontrowersyjny program, w którym pacjenci są przywożeni na [[ostry dyżur]] z niezwykle ciężkimi schorzeniami jak czkawka, czy siniaki. Przywożą tam też ludzi, którzy chcieli się utopić w dmuchanym basenie lub pralce.
** '''Pacjent klasyczny''' – przyjeżdża ze złamaną ręką, dziurą w <del>głowie</del> dupie, lub czymś podobnym.
** '''Pacjent prawie trup''' – czyli człowiek przebity na wylot rurą lub z dosłownie urwaną ręką/nogą itd.
** '''Pacjent narkoman''' – taki którego trzeba przywiązywać, zawsze chce się bić i ochroniarze nic nie robią.
** '''Pacjent WTF''' – czyli pacjent z nożem w głowie, z okiem w dłoni lub z bijącym sercem na wierzchu.
** '''Pacjent LOL''' – pacjent z czkawką, zwichniętą kostką lub stłuczonym kolanem, albo nawet z siniakiem.
** '''Pacjent cud''' – czyli coś co nie powinno żyć, a żyje. Obejrzyjcie to się przekonacie.
* '''Sturm Der Liebe''' – krótko mówiąc posrana niemiecka telenowela, w której nikt nie wie o co chodzi. Oglądają ją tylko zatwardziałe kur(w)y domowe, które zamiatają co dwie minuty i gotują rosół co pięć. Od [[Federal Bureau of Investigation|FBI]] wiemy tylko to, że Klara zdradza Rudolfa.
* '''Sturm Der Liebe''' – krótko mówiąc posrana niemiecka telenowela, w której nikt nie wie o co chodzi. Oglądają ją tylko zatwardziałe kur(w)y domowe, które zamiatają co dwie minuty i gotują rosół co pięć. Od [[Federal Bureau of Investigation|FBI]] wiemy tylko to, że Klara zdradza Rudolfa.
* '''Tom & Jerry''' (''Tomek i Jurek'') – [[kot]] gania za myszą. To już robi się monotonne…
* '''Tom & Jerry''' (''Tomek i Jurek'') – [[kot]] gania za myszą. To już robi się monotonne…

Wersja z 09:40, 1 kwi 2020

TV Puls przejęta przez Polsat

TV Puls – stacja telewizyjna, która powstała tylko dlatego, że kilka firm ją zasponsorowało. Nazywała się kiedyś Telewizja Niepokalanów, czyli taka TV Trwam zarządzana przez franciszkanów. Szefunio Polsatu Zygmunt Solorz dał im trochę kaski i zaczęli nadawać jako TV Niepokalanów Puls, a w 2003 nastąpiła zmiana nazwy na obecną. W stacji pracuje obecnie ok. 65 osób, odpowiedzialnych głównie za nadawanie powtórek amerykańskich programów o modzie lub gotowaniu papryki.

Programy

Stacja ta nadaje bardzo wiele ciekawych[potrzebne źródło] i ambitnych[potrzebne źródło] programów, oto kilka z nich:

  • Sędzia Judy (Judge Judy) – najbardziej kozacka sędzia świata. Nigdy nie rozwiązywała spraw o zabójstwo czy porwanie, tylko o kradzież pierścionka zaręczynowego, niepłacenie czynszu lub porysowanie samochodu gwoździem. Słowa jakich najczęściej używa w stosunku do którejś ze stron rozprawy to:

– Pan/i jest chyba głupi/a!
– Proszę nie robić z siebie idioty, i niech pan/i nie kłamie!
– Tak, tak. Mhm. Jasne. Taaak, oczywiście. 250 dolarów na rzecz powódki. Zamykam rozprawę.
– Zna pan/i lepsze bajki?
– Może jeszcze pan/i powie, że ofiara sama się okradła?!
– Dosyć!

Sprawy w tym programie kończą się najczęściej słowami: X dolarów na rzecz powoda/powódki. Zamykam rozprawę. Program trwa niecałe 30 minut, a w tym czasie sędzia rozwiązuje trzy, cztery sprawy.

  • Szpital – nagłe przypadki (Untold Stories on the ER) – kontrowersyjny program, w którym pacjenci są przywożeni na ostry dyżur z niezwykle ciężkimi schorzeniami jak czkawka, czy siniaki. Przywożą tam też ludzi, którzy chcieli się utopić w dmuchanym basenie lub pralce.
  • Sturm Der Liebe – krótko mówiąc posrana niemiecka telenowela, w której nikt nie wie o co chodzi. Oglądają ją tylko zatwardziałe kur(w)y domowe, które zamiatają co dwie minuty i gotują rosół co pięć. Od FBI wiemy tylko to, że Klara zdradza Rudolfa.
  • Tom & Jerry (Tomek i Jurek) – kot gania za myszą. To już robi się monotonne…
  • Hi Hi TV – program, w którym pokazuje się epickie faile, jak to dzieci spadają z rowerka czy przysypiają przy obiedzie. Czasem pokazują też psa, który goni swój ogon. Podczas trwania leci psychiczna muzyczka, a do filmu dodawane są odgłosy rodem z kreskówek typu „bździąąąąg”, czy „baaaang”, a także „trzaask”.
  • Naked & Funny (Goło i Wesoło) – program dla starych erotomanów młodzieży, gdzie panie w doprawdy prześmiesznych sytuacjach pokazują piersi. Przykład: Idzie sobie facet, i baba prosi go o potrzymanie np. coli bo ta musi sobie poprawić bluzkę. Facet trzyma, a ta zdejmuje bluzkę, pokazuje cycki, a facet uśmiecha się (reżyser lubi dodawać do uśmiechu faceta dźwięk „hhyhyhhyyh”). Po chwili panienka pokazuje mu że tu jest kamera a facet ponownie uśmiecha się. Doprawdy, zabawne…
  • Shockwave (dosł. Fala szokowa) – ambitny program pseudodokumentalny, w którym pokazują straszne, mrożące krew w żyłach historie ludzi, którzy przeżyli po to aby nam o tym opowiedzieć. Najczęściej są to amatorskie filmy ze strasznych żałosnych wypadków samochodowych, ludziach którzy się podpalili, o scenie która się zawaliła lub o wybuchu cysterny lub stacji paliwowej. Cudowny lektor, po puszczeniu materiału w normalnym tempie, przewija film i cichym głosem niczym z trailera horroru mówi „A teraz zobaczmy to w zwolnionym tempie…”. Nie ma wątpliwości, że gdyby film trwał 2 godziny, i tak by go zwolnił i puścił od początku do końca. Zwykle ten, kto przeżył ten jakże straszliwy wypadek, mówi coś w stylu:

– To straszne, miałem dym przed oczami…
– Myślałem/am, że to już koniec i umrę…
– Byłem strasznie przerażony
– To było okropne…

I takie tam inne pierdu-pierdu o straszliwej straszliwości tego wydarzenia.

  • No Problem! (Nie ma problemu!) – to coś zaczęto emitować niedawno, lecz tego cosia nikt nie ogląda. Przedstawia on jakąśtam Erin Murphy z Juesej, która uciekła do Polski, a w TV Puls powiedziała, że jest rodowitą Amerykanką i że umie wciskać ludziom kit (nawet do okien), więc przyjęli ją z uśmiechem i otwartymi rękoma. Prowadzi program „No Problem!”, w którym rozwiązuje życiowe problemy Polaków, typu: Jakie trampki założyć na dyskotekę? Fioletowe czy seledynowo-sraczkowate?. Erin może nauczyć Cię jak tańczyć (ale tylko pogo). Wyremontuje Tobie mieszkanie (to znaczy, doradzi Ci co zrobić, ale zrób to sam/a).
  • 13 posterunek – przywrócony na antenę dzięki petycjom, które zostały napisane przez ludzi, nie mających dojścia do oglądania seriali online. Opowieść o zbzikowanych ludzikach, którzy są psami. Kultowy serial, w którym oglądamy Czarka Czarka i innych przygłupów oraz seksowne nogi Kasieńki.
  • Pingwiny z Madagaskaru – serial o imprezujących lemurach i pingwinich komandosach. Emitowane od prawie 7 lat, ale zostało przeniesione na Puls 2. Niezły rekord, zwłaszcza jak na tę stację.
  • Pełna chata (Full house) – program o chacie, która jest pełna. Dogłębnie, jest to program o domu, w którym mieszka trzech debili o imionach Jesse, Danny[1], i Joey. Serial przedstawia historię młodego wdowca Joey'a, mającego na karku trzy bachory, któremu wszystko sypie się z rąk, prosi o pomoc szwagra Jesse oraz dawnego szkolnego przyjaciela Danny'ego. Latają oni po domu robiąc rozCenzura2.svg dol, i przyprowadzając gości i innych kolesi.
  • Ćpun Kung Fu Panda – legenda o niezwykłości – kolejny serial o gadających zwierzętach. Lepiej byłoby to emitować jak film na Tefałenie.
  • Wojna o bagaż/Aukcja w ciemno/Łowcy okazji – pasmo „seriali dokumentalnych” pokazujących Amerykanów, którzy licytują „w ciemno” stare magazyny i próbują sprzedać ich zawartość. Oczywiście za każdym razem zarabiają oni dwa lub trzy razy więcej niż wydali, chyba że aukcję wygrała osoba, której nikt nie lubi. Wtedy traci większość pieniędzy. Z racji tego, że programy te są wręcz słownikową definicją „zapychacza”, pasmo to potrafi lecieć nawet przez połowę czasu dziennej ramówki.
  • Zbuntowany anioł – kolejna telenowela, znana z dawnego Polsatu.
  • Wojciech Cejrowski. Boso – kontynuacja programu z Dwójki.
  • Przypadki Cezarego P. – pierwszy własny serial stacji opowiadający o dawnej gwieździe filmowej desperacko próbującej wrócić na szczyt. Niestety, bezskutecznie, bowiem za tym pseudominem ukrywa się Cezary Pazura, który wciąż nie oczyścił się z zarzutów nabierania starszych ludzi na garnki.
  • Lombard: Życie pod zastaw – takie Trudne sprawy na wesoło i z większym budżetem pokazujące losy rodziny prowadzącej tytułowy lombard.
  • Lekarze na start – klon Na dobre i na złe z gimbusami w rolach głównych.
  • Następny proszę! – zerżnięty z Włoch teleturniej inny niż wszystkie – aby tu wygrać, trzeba bowiem odpowiedzieć źle na wszystkie pytania, a więc można w nim udowodnić, że Albania jednak istnieje. Prowadzony przez Marcina Wójcika z Ani Mru-Mru.
  • Rodzinny interes – kolejny serial opowiadający o bardzo emocjonujących losach kumpli i kumpelkach prowadzących warsztat i salon fryzjerski naprzeciwko siebie. Został wyprodukowany przez Outset Films zajmujące się paradokumentami na Polsacie.

Ciekawostki

  • Kanał emituje wszelkie możliwe programy znane z innych stacji telewizyjnych. Chyba nie ma już na świecie żadnego programu, serialu czy filmu, którego nie pokazałaby na swojej antenie TV Puls. Najczęściej tworzone są z niskobudżetową wersją lektorską, przekładającą na język polski wszystkie lapsusy językowe w sposób tak dosłowny, że ich kontekst jest zwykle niezrozumiały.
  • Historia logotypu telewizji Puls była najbardziej kolorowa ze wszystkich logotypów polskich stacji telewizyjnych, od białego, przez zielony i niebieski, po czerwony.

Przypisy

  1. Nie Danny Phantom, tylko po prostu Danny