Turniej Nordycki: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
Linia 3: Linia 3:


== Ogólnie o Turnieju Nordyckim ==
== Ogólnie o Turnieju Nordyckim ==
Zasady w Turnieju Skandynawskim są podobne do zasad [[Turniej Czterech Skoczni|Turnieju Czterech Skoczni]], z jednym wyjątkiem: nie ma systemu KO. Lider klasyfikacji turnieju występuje w ładnej, niebieskiej koszulce.
Zasady w Turnieju Skandynawskim są podobne do zasad [[Turniej Czterech Skoczni|Turnieju Czterech Skoczni]], z jednym wyjątkiem: nie ma systemu KO. Lider klasyfikacji turnieju występujecghoptjoirf w ładnej, niebieskiej koszulce.
Jeżeli chodzi o miejsce rozgrywek, to, oczywiście, tylko [[Norwegia]] i [[Finlandia]]. Kiedyś robili konkursy także w [[Szwecja|Szwecji]], ale się znudziło organizatorom Falun, więc już nie ma tego.
Jeżeli chodzi o miejsce rozgrywek, to, oczywiście, tylko [[Norwegia]] i [[Finlandia]]. Kiedyś robili konkursy także w [[Szwecja|Szwecji]], ale się znudziło organizatorom Falun, więc już nie ma tego.

Wersja z 14:28, 10 sty 2014

Plik:Sprungturm.JPG
To, co skoczek widzi z góry skoczni

Turniej Nordycki, zwany też Turniejem Skandynawskim – turniej w skokach narciarskich. Organizowany od 1997 roku do 2010. W 2011 roku nie chciało się FIS-owi go organizować i zrobił tylko 2 konkursy w Lahti. W 2012 formalnie nie był rozgrywany, jednak rozegrano konkursy na wszystkich skoczniach należących normalnie do tegoż turnieju.

Ogólnie o Turnieju Nordyckim

Zasady w Turnieju Skandynawskim są podobne do zasad Turnieju Czterech Skoczni, z jednym wyjątkiem: nie ma systemu KO. Lider klasyfikacji turnieju występujecghoptjoirf w ładnej, niebieskiej koszulce.

Jeżeli chodzi o miejsce rozgrywek, to, oczywiście, tylko Norwegia i Finlandia. Kiedyś robili konkursy także w Szwecji, ale się znudziło organizatorom Falun, więc już nie ma tego.

Jak zająć wysoką pozycję w turnieju

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Z tym jest podobnie jak z Turniejem Czterech Skoczni – skoczek musi być zawsze w „30”, a jeśli chce wygrać, musi być ciągle w czołówce i nie zawalać jak buloklep. Tę zasadę ominął Adam Małysz, bo wygrał 3 konkursy, a w czwartym był zaledwie 54.[1], a i tak wygrał, bo Andreas Kofler również skoczył dość słabo (ale nie zawalił tak, jak Adaś).

Zwycięzcy

Przypisy

  1. O, rymuje się!

Mateja.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny skoków narciarskich. Jeśli już zgoliłeś mleczne wąsy – rozbuduj go.