Grzegorz Braun

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 21:49, 31 paź 2016 autorstwa Runab (dyskusja • edycje) (+)
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)
Grzegorz Braun dzień przed nakręceniem reklamówki firmy Braun

Głównym sposobem na utrzymanie jedności Polski i budowanie jej siły musi być odzyskanie wolności – szczególnie wolności gospodarczej. Główne idee wolności w Polsce reprezentuje Kościół katolicki – jako z zasady reakcyjny i antysocjalistyczny.

Grzegorz Braun prezentujący studentom dziennikarska przykład oksymoronu

Szczęść Boże!

Grzegorz się wita

Kule powinny świstać, a mamy kabaret. Bo kolejny przesąd to wiara w pacyfizm. Wiara, że tu można cokolwiek załatwić, jak nie zostaną w sposób nagły, drastyczny wyprawieni na tamten świat z tuzin redaktorów Wyborczej i ze dwa tuziny drugiej gwiazdy śmierci mediów centralnych - TVN. Nie wspominam o etatowych zdrajcach ze starego reżimu [brawa na sali]. Jeśli się nie rozstrzela co dziesiątego, to znaczy: hulaj, dusza, piekła nie ma. Jeżeli nie karze się śmiercią za zdradę, to co?

Grzegorz Braun na Twitterze prezentuje chrześcijańską miłość do bliźnich

Grzegorz Michał Braun (ur. 11 marca 1967 w Toruniu) – polski reżyser niskobudżetowych filmów dokumentalnych, katolicki intelektualista, kandydat na urząd Prezydenta RP w 2015 roku, osoba szukająca masonów ukrywających się pod flagą Unii Europejskiej, wróg Gazety Wyborczej, przez swoich zwolenników nazywany jako Aśtar Szeran, gdyż ostrzega wszystkich przed chipowaniem Polaków zamieszkujących Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym

Biografia

Plik:Braun łańcuszek.jpg
Grzegorz Braun jako łańcuszek. A ty jeszcze nie rozesłałeś na Facebooku? Ty żydowski agencie!

Urodził się w rodzinie niemieckich biznesmenów, którzy produkowali dla nazistów maszynki do golenia. Podczas komuny pajacował. I to dosłownie, bo ubierał się w czapeczkę pajacyka i brał udział w akcjach Pomarańczowej Alternatywy. Kumplował się z Czechami i Słowakami. W latach 90. odniósł dużą karierę w redakcji „Frondy”, gdzie prezentował liczne badania naukowe (co prawda zbieżne do badań laureatów Nagrody Nobla, ale liczą się chęci). Do 2007 roku uczył studentów dziennikarstwa.

Walka z demokracją o monarchię

Grzegorz Braun od wielu lat współpracuje z Organizacją Monarchistów Polskich. Po przeczytaniu przepowiedni Nostradamusa z książek wyd. Świat Wiedzy z 1994 roku wmówił sobie, że ten potencjalny król to on. Bojąc się demokracji protestuje przeciwko Unii Europejskiej, którą wielokrotnie przyrównuje do Związku Radzieckiego. W walce z demokracją tak się zagalopował, że w 2005 roku stworzył film dokumentalny pt. Plusy dodatnie, plusy ujemne o kontaktach Wałęsy z SB. Nieświadomie okazało się, że Braun nie kłamie, za co Wałęsa się śmiertelnie na niego obraził. W walce o władzę ludu w wydaniu greckim wstąpił do Unii Polityki Realnej z ramienia komitetu Ligi Polskich Rodzin. Jednak się nie udało. Grzegorz wpadł wkrótce na pomysł, że ogień będzie zwalczać ogniem – najpierw poparł małego dyktatora w 2010 roku, a 5 lat później wystartował w wyborach prezydenckich, aby potem zrobić wałki na narodzie i przywrócić monarchię. Zdobył 0,83% głosów według PKW oraz 57,2% głosów według portalu wykop.pl. Potem wziął udział w wyborach parlamentarnych, wystawiając Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!”.

Filmografia

Plik:Braun TVN.jpg
Braun w telewizji TVN
  • Zamach smoleński – obiektywne[potrzebne źródło] przedstawienie historii posadzenia przez Stalina i Berię brzozy w miejscowości Smoleńsk;
  • Nie jestem królikiem doświadczalnym – autobiografia;
  • Transformacja – film poświęcony wybielaniu Wojciecha Jaruzelskiego i oczerniania Adama Michnika;
  • Plusy dodatnie, plusy ujemne – o powiązaniach pomiędzy Lechem Wałęsą a jego aktywnością na portalu wykop.pl SB

Ciekawostki

  • W 2015 roku ruszył program emancypancji Polski, oparty o kościół katolicki.
  • Wojciech Jaruzelski żyłby do dzisiaj gdyby nie obejrzał Towarzysza Generała.

Zobacz też