Lego City
Ten artykuł jest w edycji i kogoś właśnie osłabiło w trakcie jego pisania. Aby go nie dobić, poczekaj aż wytrzeźwieje i dokończy swoją twórczość. Jeżeli trwałoby to zbyt długo, skontaktuj się z administratorem lub z użytkownikiem o nicku Kapitan Apokalipsa. |
Ten artykuł jest niezmiernie długi i jego czytanie może spowodować liczne szkody, takie jak: strata czasu, ból palców, możliwość zepsucia się myszki, klawiatury, procesora i przypalenie drugiego dania. Upewnij się, że jesteś na siłach lub wylosuj sobie coś krótszego. |
Ludowo-Demokratyczna Republika Legolandu | |
---|---|
Stolica | Lego City |
Prezydent | pułkownik Wasilij Klockow |
Premier | Petro Klockinienko |
Symbole | |
Ludność | 1 mln policjantów, 0,7 mln strażaków, 0,6 mln policjantów, 0,3 mln robotników, 0,3 mln cywilów, 0,2 mln odkrywców |
Ustrój | legoizm |
Religia | tolerancja i uśmiech |
Waluta | dolar |
Lego City, właściwie Ludowo-Demokratyczna Republika Legolandu – enigmatyczne państwo-miasto położone w nieznanej lokalizacji. Od wieków poszukiwane prze radzieckich akademików i amerykańskich badaczy. Jak dotąd nie udało się potwierdzić jednoznacznie jego istnienia, przez co pozostaje w izolacji względem całego świata i wykształciło oryginalną militarystyczno-pacyfistyczną kulturę. Jeden z największych światowych producentów plastiku, a zwłaszcza wytworzonych z niego zabawek, których eksport stanowi postawę gospodarki kraju. Pomimo braku uznania na arenie międzynarodowej, Lego City jest jednym z najbardziej rozwiniętych państw świata, acz boryka się z wieloma problemami społecznymi.
Geografia
Lego City nie posiada żadnego podziału administracyjnego. Przypomina trochę Singapur lub też Monako, gdyż państwo w 97% pokrywa silnie zurbanizowana stolica, Lego City, w której skoncentrowane są wszelkie ośrodki rządowe, przemysłowe oraz akademickie. Resztę państwa stanowią nieliczne lasy, plaże oraz góry stanowiące rezerwaty przyrody.
Ludność
Naród zamieszkujący Lego City zwie się Legolandczycy. Badacze ustalili, że jest on spokrewniony jedynie z Duńczykami, jednak nie może wytłumaczyć, jak do tego doszło.Legolandczycy byli w izolacji tak długo, że stali się osobną rasą.
Mieszkańcy Lego City przynależą do rasy bardzo żółtej, są jednakowego wzrostu i budowy ciała. Płcie wyróżniamy trzy: męską, żeńską i trudną do zidentyfikowania. Nie potwierdzono przypadków rozmnażania się drogą płciową, zapewne stosowane jest zaawansowane technologicznie klonowanie.Legolandczycy posiadają bardzo ruchliwe kończyny, które jednak są w stanie odginać się wyłącznie w jednym kierunku. Charakterystyczne są też dwu-palczaste dłonie przypominające zaokrąglone szpony. Nie mają nosów, ani uszów, a mimo to słyszą i czują zapachy.
Relacje międzynarodowe
Choć żadne z państw członkowskich ONZ nie uznało oficjalnie Lego City za suwerenny podmiot prawa międzynarodowego, to uczyniły to:
- Naddniestrze (Naddniestrze liczyło, że chociaż Lego City uzna jego niepodległość – przeliczyło się)
- San Escobar (planowane otwarcie ambasady sanescobarskiej w Lego City)
- Antarktyda (biorąc pod uwagę liczbę badaczy legolandzkich na Antarktydzie oraz mnogość baz polarnych, można by odnieść wrażenie, że polityka prowadzona przez władze Lego City jest iście kolonialna)
- Avalon
- Blashyrkh
- Noworosja (wycofała się z uznania dlatego, że przestała istnieć)
- IV Rzeczpospolita
Polska nie utrzymuje żadnych oficjalnych relacji dyplomatycznych z Lego City i w najbliższym czasie raczej nic się nie zmieni w tej kwestii.
Historia
Historia wczesna. Narodziny Królestwa Legolandu
Nie istnieją żadne źródła pisane mówiące o prehistorii krainy, która zwała się wówczas Legolandem. Niemniej, w pewnym momencie zorganizowane na wzór plemienny społeczności szybko zwiększyły swoją liczbę. Z czasem prymitywne wsie rozrastały się, aż stawały się zorganizowanymi miastami. Z czasem miasta organizowały własne siły zbrojne, które konfrontowały się w coraz większych bitwach. Punktem zwrotnym w historii Legolandu była rzeź Saint-Klockville, jednego z najbogatszych i najpotężniejszych miast, dokonana przez wojewodę Aleksandra Klockburga, przywódcę niewiele znaczącego miasteczka Klocek City. Jego żołnierze w ogromnej bitwie rozbili armię wroga, wybijając obrońców niemal w pień. Następnie z pomocą taranów zniszczyli bramę miejską i dostali się do środka, grabiąc wszelkie kosztowności, gwałcąc kobiety (co było szczególnie trudnym zadaniem, albowiem nie posiadali narządów kopulacyjnych) oraz mordując cywilów. W pewnym momencie Klockburg nakazał zgromadzić mieszkańców przed murami podbitej metropolii i wystawił im słynne ultimatum, w którym zaoferował, że mogą zostać jego poddanymi, lub też zostać wybici. Ci przystali na jego ofertę, a Klockburg koronował się na króla jako Aleksander I, zwany później Krwawym. Swoje państwo nazwał Legolandem, a swoją stolicę przemianował na Lego City. Był sprawnym władcą, który odbudował Saint-Klockville i z czasem połączył je zabudowaniami z Lego City, czyniąc z niego dzielnicę (stan rzeczy utrzymuje się do dziś). Tak rozpoczęła się Era Wojujących Królestw, która trwała niemal do XVII wieku.
Epoka Wojujących Królestw. Powstanie Królestwa Legonii
Królestwo Legolandu stale bogaciło się i podbijało nowe ziemie. Dynastia Klockburgów rosła w siłę dzięki umiejętnie aranżowanym małżeństwom, jednak zdobywała też wielu wrogów. Najpotężniejszymi z nich była dynastia Klockowów, którzy budowali swoje imperium równie szybko, co Klockburgowie. Z czasem postanowili rzucić swoim rywalom otwarte wyzwanie, gdy Michał Klockow koronował się na króla Michała I i nazwał swoje państwo Legonią. Epoka Wojujących Królestw przyniosła legolandczykom wieki cierpień i spustoszenia. Trzonem wszystkich armii byli rycerze konni, wspomagani przez piechotę, brodatych czarodziejów i smoki. Ostatecznie mniejsze państwa zostały podbite przez Klockburgów i Klockowów. Ich siły były równe, więc unikali otwartej konfrontacji zbrojnej.
Wielka wojna. Ostateczna konfrontacja Klockburgów i Klockowów
Przełomem był rok 1814, kiedy to władca Legonii, Artur V Klockow zdecydował się ostatecznie zażegnać zagrożenie ze strony znienawidzonego Legolandu. Zebrał więc potężną armię liczącą pół miliona żołnierzy i ruszył na siedzibę Klockburgów, wspaniały zamek Klockburg, który położony w górach, był naturalną fortecą. Uważał jednak, że manewrem okrążającym da radę odciąć obrońców od linii zaopatrzenia. Niestety, pospieszył się i rozciągnął swoją armią, narażając się na szarżę legolandzkiej kawalerii. Tak też się stało, wojska marszałka Fiodora Klockina przełamały potężną armię Artura V, a on sam został zabity w boju. Bitwa pod Klockburgiem była punktem zwrotnym wojny, która od tej chwili była nieprzerwaną ofensywą Legolandczyków. Ostatecznie w 1837 roku padła stolica Legonii, Klockograd. Wielka wojna zakończyła się całkowitym zniszczeniem Legonii i degradacją tamtejszych ziem (do dziś tereny tego państwa są słabiej rozwinięte gospodarczo). Cała kraina została zjednoczona w Królestwo Legolandu, dynastia Klockowów została wymordowana, a Klockburgowie zyskali władzę absolutną. Stan rzeczy utrzymywał się do 1910 roku.
Święta narodowe
- 29 lutego – Urodziny Drogiego Przywódcy. Pełne patosu święto państwowe gloryfikujące prezydenta Klockowa.
- 1 marca – Rocznica Rzezi Saint-Klockville. Ponure święto, dzień wolny od pracy. Tradycyjne jest uhonorowanie ofiar tej niebywałej zbrodni minutą ciszy o godzinie 13:45, kiedy to padła brama miasta.
- 15 maja – Dzień Zwycięstwa. Przypomina o zwycięskiej bitwie pod Klockburgiem. Obowiązkowym punktem obchodów jest pokaz fajerwerków nad zamkiem.
- 29 czerwca – Święto Wielkiej Rewolucji Czerwcowej.
- 5 września – Święto Państwowości. Radosne, pełne marszy patriotycznych święto przypominające proklamację Królestwa Legolandu.
- 19 grudnia – Dzień Policjanta. Święto narodowe, dzień wolny od pracy, obowiązuje większość mieszkańców.
Struktura społeczna
Policja
Podobnie jak w Rosji, w Lego City najliczniejszą grupą społeczną są policjanci. Zarząd Lego ubzdurał sobie bowiem, że małe dzieci chcą bawić się wyłącznie w policjantów. Większość obżera się pączkami, a ich jedynym środkiem przymusu bezpośredniego są kajdanki. Na razie w mieście stacjonują takie jednostki policji jak:
- miejska,
- leśna,
- bagienna,
- górska,
- morska,
- powietrzna,
- SWAT.
A jakby tego było mało Lego postanawia w najbliższym czasie wprowadzić na rynek:
- wiejską,
- wiejsko-miejską,
- miejsko-wiejską,
- drogową,
- kolejową,
- podziemną,
- pustynną,
- podwodną,
- kosmiczną,
- arktyczną,
- ZOMO,
- ORMO.
Pozostałe
- Przestępcy – pomimo tak dużej ilości służb mundurowych, w Lego City jest więcej przestępców niż w Gotham czy w Sandomierzu. Wszyscy w ryzach rygorystycznego dress code'u polegającemu na noszeniu masek i pasiaków. Żaden z nich nie posiada broni palnej, bo przecież to by było zbyt niebezpieczne, ale za to dzierży łom. Większość z nich można złapać tzw. sposobem na „Dorę”.
- Strażacy – najbardziej neutralna grupa społeczna zajmująca się tylko i wyłącznie gaszeniem pożarów i ściąganiem biednych kotków z drzew.
- Badacze – szeroko pojęta warstwa inteligencji, badająca między innymi: kosmos, dżungle, Arktykę, głębiny morskie czy okoliczne śmietniki.
- Robotnicy – stawiają wieżowce i pracują w pocie czoła, aby miasto rosło w siłę, a ludzie żyli dostatniej. Zabrzmiało jak Polska Kronika Filmowa? Miało zabrzmieć!
- Losowi przechodnie – zwyczajni mieszkańcy, pracujący za najniższą krajową, żyjąc w strachu przed aresztowaniem przez lokalną policję.
Ciekawostki
- Mieszkańcy Lego City są uzależnieni od kofeiny.
- Zanim pojawił się Duke Detain, miejskim bohaterem był Chase McCain.
- Na 30 komisariatów przypada jeden szpital.
- Mieszkańcy Lego City są uśmiechnięci nawet, gdy palą się żywcem.
- Numery rejestracyjne odpowiadają numerowi zestawu.
- Klocki Lego tak ewoluują, że zaraz zaczną przypominać Playmobil.
- Mieszkańcy Lego City uruchomili swój program kosmiczny wcześniej niż Elon Musk.
- Złodzieje idą siedzieć bez wyroku i na wieczność.
- Jedynym pełnoprawnym psem strażackim jest dalmatyńczyk.
- Ludziki się starzeją, chociaż tego po nich nie widać.
- W mieście Lego City nie ma takich obiektów jak: szkoła, kościół, stadion czy przetwórnia plastiku nieodnawialnego.
- Wszystkie worki z pieniędzmi są oznaczone wielkim „$”.