Wikipedia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Logo Wikipedii
Logo alternatywne
Plik:Beer can-1-.jpg
Ulubiony napój wikipedystów
Edytuj tę książkęJimbo Wales, prawdziwa historia założyciela Wikipedii
Strona Główna Wikipedii

Wikipedia – oparta na idei wiki kłamliwa księga, żydokomunistyczna, syjońska, masońska, propagandowa, katofaszystowska, ksenofobiczna, polonocentryczna[potrzebne źródło] i zawierająca same kłamstwa. Jest środkiem manipulacji opinią społeczną w krajach niedorozwiniętych, które same siebie nazywają zachodem... Księga ta została zapoczątkowana przez komunistów, lumpenliberałów i chemików celem szerzenia zakłamania i zgody na wycinkę zielonych płuc Polski.

Wikipedia to satyryczne przedsięwzięcie „encyklopedyczne”, oparte na technice MediaWiki i parodiujące Nonsensopedię. Jest zbiorem absurdalnych haseł nie mających nic wspólnego z rzeczywistością, wymyślanych przez ich autorów; natomiast Nonsensopedia jest w niej żartobliwie określana mianem parodii (sic! – już przedszkolaki wiedzą, że jest odwrotnie) Wikipedii.

Czytając ją można się dowiedzieć, iż demokracja jest jedynym słusznym ustrojem, nasz kraj nazywa się Korea Północna, mieszkańcy naszego kraju mają skośne oczy, a nasza flaga jest szaro-czerwona. Interesujący wydaje się atak wikipedystów, którzy twierdzą, iż to nonsensopedyści znajdują się w błędzie...

Wikipedia idzie z duchem czasu i wychodzi naprzeciw polskim elitom intelektualnym: zamierza uruchomić swoją wersję dla ludków z Fotki, którą ma cechować OdPoWiEdNiA fOrMa ZaPiSu oraz uproszczenie w zakresie użytych struktur leksykalnych i gramatycznych.

Dodatkowo warto wspomnieć, że Wikipedia jest jak PGNiG. Każdy wie, że istnieje, ale nikt nie potrafi wypowiedzieć prawidłowo jej nazwy. Oczywiście jednak jej brat Wikisłownik wie już wszystko na ten temat: skrót ten wymawia się jako pe-gie-ni-gie. Ponadto z dyskusji kontrowersyjnego artykułu często można się dowiedzieć więcej niż z samego artykułu.

Prawdziwa natura Wikipedii

Wikipedia to sieciowa gra RPG. W oryginalnej, angielskiej wersji językowej istotną częścią gry jest oddawanie czci legendarnemu bohaterowi kreskówek, słonikowi Jimbo. Skutkiem ubocznym gry w Wikipedię jest stopniowe gromadzenie masy informacji o różnym stopniu niewiarygodności, przez niektórych mylonych z sieciową encyklopedią.

Sposoby weryfikacji

Jednym z najpewniejszych sposobów weryfikacji jest zwrócenie się do wyroczni Google. Google w odpowiedzi wyrzuci nam kilka linków do Wikipedii, gdzie niezależnie zweryfikujemy informacje z Wikipedii.

Kłamstwa Wikipedii

  1. Gagarin pierwszym człowiekiem w kosmosie, zginął w wypadku.
    • Bzdura – Gagarin nigdy nie był w kosmosie, a zginął na zlecenie Kremla, bo zaczął sypać.
  2. Lot na księżyc był wyczynem USA w drugiej połowie XX wieku.
    • bzdura – Twardowski zrobił to kilkaset lat wcześniej.
  3. Wikipedia obficie rozpisuje się o Albanii.
    • Ale przecież Albania nie istnieje – to jedna wielka abstrakcja.
  4. Wikipedia uważa, że wie wszystko.
    • Kłamstwo! My wiemy więcej!
  5. Jednak największym kłamstwem jest to, co pisali oni o Nonsensopedii:
    Nonsensopedia (...) jest zbiorem absurdalnych haseł, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością, wymyślanych przez ich autorów, a Wikipedia jest w niej żartobliwie określana mianem parodii Nonsensopedii.

Pokolenie Wikipedii

Pokolenie Wikipedii to grupa ciągle edukujących się osób, której jedynym źródłem wiedzy jest Wikipedia. Odkąd Wikipedia zaczęła wykazywać względną kompletność w kwestiach interesujących szczególnie uczniów liceów, ci przestali czytać nawet podręczniki. Młodzież w podstawówkach w ogóle zaczyna podzielać opinię, że jej podręczniki pisane są na podstawie Wikipedii, w związku z czym odrzuca konieczność posiadania ich oddzielnie. W konfrontacji z tym typem dezinformacji ludzie starsi, którzy kiedyś czytali encyklopedie PWN-u, teraz powoli przekonują się do tego, że Wikipedia istniała zawsze, a PWN właśnie z niej czerpało.

Zobacz też

NonNews
Zobacz w NonNews tematy:
Noncytaty
Zobacz cytaty:

nn:Wikipedia