Woda
Woda jest mokra
- Kapitan Oczywisty o wodzie
Wodę to konie pijo, masz tu łyczek mojego piwka Pioter, w końcu niedługo osiemnastka hehe
- Nosacz sundajski o wodzie
Woda jest dla leszczy
- SpongeBob Kanciastoporty o wodzie
Woda ma to do siebie, że spływa.
- Bronisław Komorowski o wodzie
Wszyscy ludzie, którzy pili wodę umarli.
- Stara legenda ludowa
Woda, tlenek wodoru, hadwao, diwodorek monotlenu, kwas tlenowy, wodorotlenek wodoru, wodoran wodoru, DWT, kwas tlenowodorowy – bezbarwny płyn, podobny do gorzały, przez co często jest z nią mylony przez pijaków. Zwykle jest zanieczyszczony.
Ogólna charakterystyka wody[edytuj • edytuj kod]
Woda jest skomplikowanym związkiem chemicznym (2 atomy wodoru i 1 atom tlenu tworzą wodę i jeśli to wiesz, to robisz siarę), powszechnie występującym we wszystkich miejscach, które nie są pustyniami lub pustkowiami bądź planetami innymi niż Ziemia. Uzależnia od siebie biliardy istot żywych, a jednak nikt jej nie zakazał[1]. Według chemików woda jest związkiem polarnym i lubi rozpieprzać kwasy, zasady oraz sole na plusy i minusy. Występuje naturalnie w takich zbiornikach jak kałuża, klozet, zlewozmywak, koryto, wiadro, wanna, morza, rzeki oraz strumyki.
Geografia[edytuj • edytuj kod]
Woda występuje we wszystkich krajach, które złożyły jej hołd. Ilość wybrzeża dla kraju zależy od wielkości hołdu. Wielka Brytania na przykład złożyła ogromny hołd z wielką pompą, przez co stała się wyspą i dostała jeszcze jedną wyspę w postaci Irlandii, a woda spada im nawet z nieba w olbrzymich ilościach. Podobnie zrobili Wikingowie, którzy dostali Islandię, Grenlandię i Nową Fundlandię. Woda nawet powłaziła im w wybrzeże, tworząc fiordy. Taka Słowenia czy Niemcy złożyły natomiast mały hołd, przez co dostały niewiele wybrzeża (Słowenia na tym gruncie bije wszystko). Niektóre kraje, jak np. Szwajcaria w ogóle nie złożyły hołdu i dostały tylko nędzne resztki w postaci jezior. Za to np. Holandia złożyła ZA duży hołd. Podobno największy hołd złożyła sama Atlantyda, ale nie możemy tego udowodnić, bo została zatopiona parę miliardów lat temu. W przypadku naszego kraju – nie dysponującemu zbyt dużym nabrzeżem, wszystkiemu winni są politycy, którzy oczywiście nie zdążyli w porę z załatwieniem odpowiednich formalności. Z resztą u nas jak i całej Europie Wschodniej woda bez rozpuszczonego w niej etanolu nie jest zbyt popularna, więc połączyła się z ogniem i zamieniła się w PUiOUzWW (Powszechnie Uznawaną i Ogólnie Uważaną za Wspaniałą Wódkę). Jest zjawiskiem wysoce intrygującym i jest badane przez takie autorytety jak domorośli producenci i konsumenci bimbru. Obecnie ta nowa odmiana wody dostarcza wielu zmartwień lekarzom, usilnie wbijającym pijakom do głowy, że powoduje choroby, za to ubóstwianym przez pijaków polskich, którzy nawet założyli jej partię polityczną.
Lingwistyka[edytuj • edytuj kod]
Woda w językoznawstwie to wyrazy nadające posmak znajomości większej niż w rzeczywistości treści poruszanego tematu. Ma to miejsce tak podczas komunikacji werbalnej, gdzie służy wypełnianiu czasu, jak i pisemnej, gdzie wypełnia się strony, zwykle papierowe, choć mogą być to też strony innego typu. Komunikat, który normalnie brzmiał by jako „Idę do domu” może przybrać rozbudowaną i elokwentną postać, taką jak: „Nudzi mi się, naprawdę nie ma po co tu stać i chyba sobie idę – Bolka nie ma więc chyba skoczę na chatę”. Mistrzami posiłkowania się wodą lingwistyczną, czyli tak zwanym laniem wody, są uczniowie szkół gimnazjalnych oraz licealnych (młodsi nie mają jeszcze doświadczenia niezbędnego do posługiwania się tym rozbudowanym środkiem stylistycznym, uczniowie pozostałych typów szkół nie mają dość inwencji aby stworzyć tak rozbudowane zdania, jak wymienione w przykładzie, unikając powtórzeń i błędów gramatycznych) podczas ręcznego pisania prac pisemnych z niezwykle ważnego i pożytecznego przedmiotu szkolnego, jakim jest język polski, w tym także prac i wypracowań domowych oraz wszelkich projektów zawierających słowo pisane bądź ich większą ilość - ten drugi przypadek jest nawet częstszy - z dowolnego przedmiotu uczonego w szkole lub poza nią. Klasycznym przykładem z literatury jest „Juliusz Słowacki był jednym z najwybitniejszych poetów polskiego romantyzmu, o czym świadczy jego niezwykle wielki dorobek pisarski w postaci wielu wierszy poruszających także wątki walki narodowo-wyzwoleńczej narodu polskiego. Jego utwory zawierały odwołania do mistycyzmu, ale również ludowości. Jego dzieła wpłynęły również mocno na kolejne epoki” zamiast prostszego i wszystko co potrzebne jest czytającemu mówiącego „Słowacki wielkim poetą był”. Zjawisko jest bardzo blisko powiązane, choć niekoniecznie tożsame (co jednak często się zdarza, w szczególności wśród uczniów wyżej wymienionych szkół) z mówieniem nie na temat.
Woda jest niebezpieczna![edytuj • edytuj kod]
- Główny artykuł: DHMO
Oto fakty, po których wiadomo jak woda może być zabójcza:
- 100% osób, które miały styczność z wodą, umrze.
- Wszyscy mordercy i psychopaci złapani przez policję przyznali się do picia wody.
- Woda jest najczęstszą przyczyną utonięć.
- Jest obecna we wszystkich guzach rakowych.
- Kontakt z wodą w stanie stałym prowadzi do trwałej martwicy tkanek.
- Para wodna jest najpotężniejszym gazem cieplarnianym.
- Woda powoduje tragiczne w skutkach powodzie.