Gwóźdź logo.svg
Który fragment artykułu na Nonsensopedii cię bawi najbardziej?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Rakoniewice

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Michal Drzymała (tak, ten od wozu) – najbardziej znany mieszkaniec Rakoniewic

Rakoniewice – miasto urzędowo powstałe w 1662, mieszczące się w woj. wielkopolskim, w powiecie grodziskim, siedziba gminy Rakoniewice.

Położenie[edytuj • edytuj kod]

Rakoniewice położone są w Wielkopolskim Zagłębiu Głodu i Ubóstwa (WZGiU), między miastami Grodzisk Wielkopolski, Wolsztyn oraz Nowy Tomyśl. Rakoniewice to także gmina, co podkreślane jest za każdym możliwym razem niczym stare, zardzewiałe pociągi w Wolsztynie. Gmina ta ma ok. 15 000 mieszkańców, z czego ok. 9 000 jest bezrobotna.

Ciekawe miejsca[edytuj • edytuj kod]

  • Park miejski – miejsce spotkań „Dzieci Parku”, czyli młodzieży mieszkającej w pobliskich blokach, zajmującej się jego zaśmiecaniem oraz hodowli i przetwarzaniu konopi indyjskich, o których nikt nie wie.
  • Muzeum – miejsce składowania starych, zdezelowanych samochodów pożarniczych. Wejście kosztuje, lecz nie tutejszych mieszkańców, którzy byli tam tyle razy, że znają rozmieszczenie wszystkich eksponatów na pamięć.
  • Krzok – miejsce ogólnej demoralizacji, będące nasypem piasku przy ogródkach działkowych z zespołem niewysokich krzaków. Jego głównym zadaniem jest maskowanie ludzi pijących, palących i ćpających przed osobami z przedszkola, z którym owy kompleks zieleni sąsiaduje.
  • Winnica – nazwa jest bardzo myląca. Nie ma tam żadnej latorośli, ani choćby wina, no może z wyjątkiem sklepiku pewnego stowarzyszenia, którego głównym zadaniem jest klejenie kartek i obklejanie kupionych w kwiaciarni wazonów za pomocą bibuły i sprzedawanie ich trzy razy drożej. Mieszczą się tam dwa stawy. Za złowione z niego ryby należy zapłacić. Dlatego też łowione są przez miejscowych wędkarzy, gdy zamknięte jest łowisko.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Wokół miasta rozmieszczone są pola uprawne mieszkańców Rakoniewic oraz pobliskich wiosek. Wywożą tam gnój ze swoich gospodarstw, bo jak to tak żeby inni, ucywilizowani mieszkańcy nie czuli okropnego smrodu made in wieś.

Pomimo rzeszy bezrobotnych mieszkańców paru ludzi pracuje. Pracują w zakładzie, który był tu od zawsze i w sumie nikt nie wie, kiedy się pojawił. Są to „bombki” – ludzie pracujący w przedsiębiorstwie produkującym ozdoby choinkowe.

Mieszkańcy[edytuj • edytuj kod]

Większość mieszkańców to młodzież słuchająca techno lub rapu, co strasznie frustruje pozostałych mieszkańców. Jedną z cech rakoniewickiej młodzieży to fanatyczne kibicowanie Lechowi Poznań. Przesiadują oni w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach (czyt. wszędzie). Odsetek mieszkańców to stare berety, dla których kościół jest jedyną rozrywką, nie... drugą, pierwsza to umieranie.

Umieranie[edytuj • edytuj kod]

Rakoniewice znane są z dużej ilości samobójców. Na 10 zgonów w gminie, 8 to samobójstwa, które zapewniają rozrywkę miejscowej policji. Preferowane metody to wieszanie się na drzewach lub zapijanie się na amen.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]