Puchar FIS w skokach narciarskich: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
 
(Nie pokazano 8 wersji utworzonych przez 7 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Puchar FIS w skokach narciarskich''' – trzecia liga [[skoki narciarskie|skoków narciarskich]]. Skaczą tam tylko niemoty, młodzi gniewni, niepełnosprawni i emeryci. Żaden z szanujących się skoczków nie wystąpiłby w konkursie Pucharu FIS, choćby mu dopłacali.
[[Grafika:loitzl.jpg|right|thumb|Cóż... Poziom skoczków w Pucharze FIS jest taki, że mają problemy z dojechaniem do progu, a co dopiero z oddaniem skoku...]]
'''Puchar FIS w skokach narciarskich''' – trzecia liga [[skoki narciarskie|skoków narciarskich]]. Skaczą tam tylko niemoty, młodzi gniewni, niepełnosprawni i emeryci. Żaden z szanujących się skoczków nie wystąpiłby w konursie Pucharu FIS, choćby mu dopłacali.


==Zasady==
== Zasady ==
Żaden skoczek nie może wystąpić we wszystkich konkursach cyklu. Żeby to uniemożliwić, organizatorzy postanowili organizować po kilka konkursów w różnych miejscach o tej samej porze. Mimo to niektórzy potrafili wystąpić w dwóch z nich. [[Austria]]cki skoczek [[Stefan Innerwinkler]] wystąpił jednego dnia w konkursach w [[Brotterode]] w [[Niemcy|Niemczech]] i w [[Zao]] w [[Japonia|Japonii]]. Udało mu się to dzięki różnicy czasu i temu, że austriacki związek udostępnił mu concorda. Innerwinkler jako jedyny skoczek w historii wygrał dwa konkursy skoków jednego dnia w różnych miejscach…


== Zwycięzcy ==
Żaden skoczek nie może wystąpić we wszystkich konursach cyklu. Żeby to uniemożliwić, organizatorzy postanowili organizować po kilka konkursów w różnych miejscach o tej samej porze. Mimo to niektórzy potrafili wystąpić w dwóch z nich. [[Austria]]cki skoczek [[Stefan Innerwinkler]] wystąpił jednego dnia w konkursach w [[Brotterode]] w [[Niemcy|Niemczech]] i w [[Zao]] w [[Japonia|Japonii]]. Udało mu się to dzięki różnicy czasu i temu, że austriacki związek udostępnił mu concorda. Innerwinkler jako jedyny skoczek w historii wygrał dwa konkursy skoków jednego dnia w różnych miejscach...
Puchar FIS nie ma zbyt wielkiej [[tradycja|tradycji]]. Jest rozgrywany od sezonu [[2005]]/[[2006]]. Pierwszy Puchar FIS wygrał [[Mario Innauer]]. O pozostałych skoczkach, czy to z pierwszej trójki, czy gorszych, nie ma co wspominać…


==Zwycięzcy==
== Poniżenie ==
W Pucharze FIS zdarzało się, że startowali tam… [[kombinacja norweska|kombinatorzy norwescy]] z Pucharu Świata A, czyli z czołówki tego sportu. Mimo iż odnoszą sukcesy w kombinacji, nie są w stanie poradzić sobie w FIS Cupie. Np. Szwajcarzy [[Ronny Heer]] czy [[Tim Hug]] mieli problemy ze zmieszczeniem się w 30 w [[Einsiedeln]]! A w kombinacji regularnie punktują. Dziwi więc, czemu chcą się kompromitować startując okazjonalnie w takich zawodach.


W FIS Cupie często kończą kariery znani skoczkowie. Np. [[Reinhard Schwarzenberger]] był w [[2007]] roku na 12 pozycji w [[Seefeld]], przegrywając z piętnastolatkami. Natomiast [[Kazuyoshi Funaki]] był w [[2008]] roku 24… w [[Zao]]! Skakało mniej niż 30 skoczków, a biedny Japończyk miał problemy, aby na normalnej skoczni dolecieć do 80 metra. Jednak po jakimś czasie poprawił i wkrótce zaczął zdobywać punkty w PŚ, choćby w Sapporo.
Puchar FIS nie ma zbyt wielkiej [[tradycja|tradycji]]. Jest rozgrywany od sezonu [[2005]]/[[2006]]. Pierwszy Puchar FIS wygrał [[Mario Innauer]]. O pozostałych skoczkach, czy to z pierwszej trójki, czy gorszych, nie ma co wspominać...


==Poniżenie==
== Zobacz też ==
* [[Letnie Grand Prix w skokach narciarskich]]
W Pucharze FIS zdarzało się, że startowali tam... [[kombinacja norweska|kombinatorzy norwescy]] z Pucharu Świata A, czyli z czołówki tego sportu. Mimo iż odnoszą sukcesy w kombinacji, nie są w stanie poradzić sobie w FISCupie. Np. Szwajcarzy [[Ronny Heer]] czy [[Tim Hug]] mieli problemy ze zmieszczeniem się w 30 w [[Einsiedeln]]! A w kombinacji regularnie punktują. Dziwi więc, czemu chcą się kompromitować startując okazjonalnie w takich zawodach.
* [[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich]]

* [[Puchar Świata w skokach narciarskich]]
W Fis Cupie często kończą kariery znani skoczkowie. Np. [[Reinhard Schwarzenberger]] był w [[2007]] roku na 12 pozycji w [[Sefeeld]], przegrywając z piętnastolatkami. Natomiast [[Kazuyoshi Funaki]] był w [[2008]] roku 24... w [[Zao]]! Skakało mniej niż 30 skoczków, a biedny Japończyk miał problemy, aby na normalnej skoczni dolecieć do 80 metra...


{{Turnieje skoków}}
{{Turnieje skoków}}


[[Kategoria:Skoki narciarskie]]
[[Kategoria:Zawody narciarskie]]

Aktualna wersja na dzień 20:14, 28 sie 2021

Puchar FIS w skokach narciarskich – trzecia liga skoków narciarskich. Skaczą tam tylko niemoty, młodzi gniewni, niepełnosprawni i emeryci. Żaden z szanujących się skoczków nie wystąpiłby w konkursie Pucharu FIS, choćby mu dopłacali.

Zasady[edytuj • edytuj kod]

Żaden skoczek nie może wystąpić we wszystkich konkursach cyklu. Żeby to uniemożliwić, organizatorzy postanowili organizować po kilka konkursów w różnych miejscach o tej samej porze. Mimo to niektórzy potrafili wystąpić w dwóch z nich. Austriacki skoczek Stefan Innerwinkler wystąpił jednego dnia w konkursach w Brotterode w Niemczech i w Zao w Japonii. Udało mu się to dzięki różnicy czasu i temu, że austriacki związek udostępnił mu concorda. Innerwinkler jako jedyny skoczek w historii wygrał dwa konkursy skoków jednego dnia w różnych miejscach…

Zwycięzcy[edytuj • edytuj kod]

Puchar FIS nie ma zbyt wielkiej tradycji. Jest rozgrywany od sezonu 2005/2006. Pierwszy Puchar FIS wygrał Mario Innauer. O pozostałych skoczkach, czy to z pierwszej trójki, czy gorszych, nie ma co wspominać…

Poniżenie[edytuj • edytuj kod]

W Pucharze FIS zdarzało się, że startowali tam… kombinatorzy norwescy z Pucharu Świata A, czyli z czołówki tego sportu. Mimo iż odnoszą sukcesy w kombinacji, nie są w stanie poradzić sobie w FIS Cupie. Np. Szwajcarzy Ronny Heer czy Tim Hug mieli problemy ze zmieszczeniem się w 30 w Einsiedeln! A w kombinacji regularnie punktują. Dziwi więc, czemu chcą się kompromitować startując okazjonalnie w takich zawodach.

W FIS Cupie często kończą kariery znani skoczkowie. Np. Reinhard Schwarzenberger był w 2007 roku na 12 pozycji w Seefeld, przegrywając z piętnastolatkami. Natomiast Kazuyoshi Funaki był w 2008 roku 24… w Zao! Skakało mniej niż 30 skoczków, a biedny Japończyk miał problemy, aby na normalnej skoczni dolecieć do 80 metra. Jednak po jakimś czasie poprawił i wkrótce zaczął zdobywać punkty w PŚ, choćby w Sapporo.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]