Monotlenek diwodoru: Różnice pomiędzy wersjami
(ort.) |
M („DHMO” przeniesiono do „Monotlenek diwodoru”: nazwa pełna) |
(Brak różnic)
|
Wersja z 20:03, 28 mar 2008
Dihydrogenium-monooxide (DHMO) – jest groźną substancją, która jednak wciąż jest na dużą skalę wykorzystywana, a jej użycie nie podlega żadnym restrykcjom, ani w unii europejskiej, ani w USA. Niżej pokrótce opisujemy jej szkodliwe działanie.
DHMO (zwana czasem kwasem wodorowym) jest substancją bezbarwną, niepalną, bez smaku i bez zapachu. Niektóre ze szkodliwych skutków jej użycia:
- Znanych jest wiele przypadków zgonów na skutek wystawienia organizmu ludzkiego na działanie DHMO w formie stałej.
- DHMO powoduje korozję stali, powodując corocznie olbrzymie straty na całym świecie.
- Często jest powodem zwarć w obwodach elektrycznych. Z tego powodu producenci urządzeń elektrycznych często montują w nich osłony zapobiegające dostawaniu się obecnego w atmosferze DHMO do ich wnętrza.
- Badania wykazały, że DHMO występuje w guzach nowotworowych.
- Przypuszcza się, że wariacje temperatury DHMO obecnego w oceanach mogą być jedną z przyczyn El Nino.
- Wdychane gazowego DHMO nierzadko kończy się śmiercią lub poparzeniami dróg oddechowych.
- Jest składnikiem wielu pestycydów.
- DHMO stanowi główny składnik kwaśnych deszczy.
Ponadto substancja ta jest na szeroką skalę wykorzystywana w elektrowniach atomowych, przy produkcji broni jądrowej i biologicznej, w klinikach aborcyjnych. Znane są przypadki jej wykorzystania do samobójstw. Prawdopodobnie jest również używana przez pedofilii i homoseksualistów, ale nie chcę wiedzieć w jakich celach... Z historycznego punktu widzenia DHMO wykorzystywano w czasie drugiej wojny światowej, w Hitlerowskich Niemczech, a po wojnie między innymi w więzieniach w Turcji, Libii, Armenii, Serbii, Iraku i Iranie. Wiadomo też że była używana do tortur w więzieniach w Chinach. Są powody, żeby uważać, że pewne jej ilości zostały wniesione również na pokład samolotów, które uderzyły w wieże WTC, choć obecnie nie można jednoznacznie określić ich wpływu na skalę tej katastrofy. Wiadomo również, że wiele przypadków zabójstw zostało dokonanych przez osoby będące pod wpływem DHMO.
Należy też pamiętać, że DHMO jest szeroko rozpowszechnione w naturze. W skład jadu ponad 83% jadowitych płazów i gadów wchodzi ta właśnie substancja! Dotyczy to również drzewołazów, wykorzystywanych przez mieszkańców ameryki południowej do zatruwania grotów strzał. Prawdopodobnie jest obecny również w jadach innych grup zwierząt.