Bing
Bing (dawniej Windows Live Search) – kolejna podróbka Google najlepsza[potrzebne źródło] wyszukiwarka internetowa, tym razem należąca do Microsoftu. Kiedyś nazywała się Windows Live Search, jednak ze względu na długą nazwę[1] przemianowali go na Bing.
Funkcje
- Odpowiadanie na pytania takie jak Jakie miasto jest stolicą Albanii?. Niestety funkcja nie działa prawidłowo – na podane pytanie odpowiedział Tirana, co jest oczywistą bzdurą, bo Albania nie istnieje!
- Słownik. Angielsko-angielski[2].
- Wyszukiwarka produktów i sklepów. Wyszukuje te sklepy i produkty, których właściciele najwięcej zapłacili.
Toolbar
Dzięki uprzejmości Microsoftu[3] powstało również narzędzie MSN Toolbar. Jest to powszechnie cenione narzędzie służące do zaśmiecania przeglądarki umożliwiające szybsze wyszukiwanie. Posiada też wiele przydatnych funkcji, takich jak:
- Zmienianie domyślnej wyszukiwarki z czegoś normalnego na Binga;
- Pokazywanie aktualnej[4] prognozy pogody;
- Zużywanie pamięci RAM[5].
To wspaniałe narzędzie można pobrać… w zasadzie to nie trzeba go pobierać, wystarczy użyć dowolnego menedżera pobierania przy instalacji innych programów, MSN Toolbar zainstaluje się sam[6].
Krytyka
Zarzuty
Bing – oraz jego właściciele – byli wielokrotnie krytykowani za kopiowane wyników wyszukiwań od Google. Ponadto zarzuca się mu także wolniejsze od wyroczni wyszukiwanie oraz indeksowanie stron.
Odpowiedź Microsoftu
Gówno nas to obchodzi. I to nieprawda, że kopiujemy cokolwiek od Google, to wszystko przypadek!
Ciekawostki
- W wyniku umowy między Microshitem a Yahoo!, wyszukiwarka tego drugiego jest oparta na Bingu. Dzięki temu użytkownicy Yahoo! Search również mają okazję poczuć irytację spowodowaną tym co nie chce wyszukiwać.
- Dawniej istniała wyszukiwarka MSN Search, jednak Mikromiękkiemu nie podobało się, że dobrze działa[7], dzięki czemu powstał Windows Live Search, przemianiowany potem[8] na Bing.
- Niezależnie od twojej narodowości lub kraju z którego piszesz, jeśli wpiszesz dowolne zapytanie w języku chińskim, wyniki zostaną ocenzurowane.
Przypisy
- ↑ Który Amerykanin ją zapamięta?
- ↑ Tak, my też uważamy, że to nie ma sensu
- ↑ Dziękujemy pewnej korporacji z siedzibą w Redmond za dotację
- ↑ Czytaj: nie starszej niż dwa lata
- ↑ Martwi cię, że Frajerfoks zużywa tylko 1 GB RAM? Teraz będzie zużywał sto megabajtów więcej!
- ↑ Nie mów, że nie interesuje cię to wspaniałe narzędzie
- ↑ Było to spowodowane tym, że wykorzystywała jeszcze inną wyszukiwarkę nie należącą do Microsoftu, dzięki której w ogóle działała
- ↑ Według informacji z niesprawdzonych źródeł było to spowodowane trudnością zapamiętania tejże nazwy przez Hamerykaninów. Istnieją także informacje o innym pochodzeniu nazwy – słowo Bing miałoby oznaczać w pewnym pradawnym afrykańskim języku Błąd