Bing

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Pierwsze logo stworzone w Notatniku przy użyciu czcionek udostępnianych za darmo przez Google
Aktualne logo stworzone przy użyciu zaawansowanej technologii

Bing (dawniej Windows Live Search) – kolejna podróbka Google najlepsza[potrzebne źródło] wyszukiwarka internetowa, tym razem należąca do Microsoftu. Kiedyś nazywała się Windows Live Search, jednak ze względu na długą nazwę[1] przemianowali go na Bing.

Funkcje

  • Odpowiadanie na pytania takie jak Jakie miasto jest stolicą Albanii?. Niestety funkcja nie działa prawidłowo – na podane pytanie odpowiedział Tirana, co jest oczywistą bzdurą, bo Albania nie istnieje!
  • Słownik. Angielsko-angielski[2].
  • Wyszukiwarka produktów i sklepów. Wyszukuje te sklepy i produkty, których właściciele najwięcej zapłacili.

Toolbar

Dzięki uprzejmości Microsoftu[3] powstało również narzędzie MSN Toolbar. Jest to powszechnie cenione narzędzie służące do zaśmiecania przeglądarki umożliwiające szybsze wyszukiwanie. Posiada też wiele przydatnych funkcji, takich jak:

  • Zmienianie domyślnej wyszukiwarki z czegoś normalnego na Binga;
  • Pokazywanie aktualnej[4] prognozy pogody;
  • Zużywanie pamięci RAM[5].

To wspaniałe narzędzie można pobrać… w zasadzie to nie trzeba go pobierać, wystarczy użyć dowolnego menedżera pobierania przy instalacji innych programów, MSN Toolbar zainstaluje się sam[6].

Krytyka

Zarzuty

Bing – oraz jego właściciele – byli wielokrotnie krytykowani za kopiowane wyników wyszukiwań od Google. Ponadto zarzuca się mu także wolniejsze od wyroczni wyszukiwanie oraz indeksowanie stron.

Odpowiedź Microsoftu

Gówno nas to obchodzi. I to nieprawda, że kopiujemy cokolwiek od Google, to wszystko przypadek!

Ciekawostki

  • W wyniku umowy między Microshitem a Yahoo!, wyszukiwarka tego drugiego jest oparta na Bingu. Dzięki temu użytkownicy Yahoo! Search również mają okazję poczuć irytację spowodowaną tym Słuchacz jedynego słusznego radia ocenzurował ten niegodny fragment Cenzura2.svg co nie chce wyszukiwać.
  • Dawniej istniała wyszukiwarka MSN Search, jednak Mikromiękkiemu nie podobało się, że dobrze działa[7], dzięki czemu powstał Windows Live Search, przemianiowany potem[8] na Bing.
  • Niezależnie od twojej narodowości lub kraju z którego piszesz, jeśli wpiszesz dowolne zapytanie w języku chińskim, wyniki zostaną ocenzurowane.

Przypisy

  1. Który Amerykanin ją zapamięta?
  2. Tak, my też uważamy, że to nie ma sensu
  3. Dziękujemy pewnej korporacji z siedzibą w Redmond za dotację
  4. Czytaj: nie starszej niż dwa lata
  5. Martwi cię, że Frajerfoks zużywa tylko 1 GB RAM? Teraz będzie zużywał sto megabajtów więcej!
  6. Nie mów, że nie interesuje cię to wspaniałe narzędzie
  7. Było to spowodowane tym, że wykorzystywała jeszcze inną wyszukiwarkę nie należącą do Microsoftu, dzięki której w ogóle działała
  8. Według informacji z niesprawdzonych źródeł było to spowodowane trudnością zapamiętania tejże nazwy przez Hamerykaninów. Istnieją także informacje o innym pochodzeniu nazwy – słowo Bing miałoby oznaczać w pewnym pradawnym afrykańskim języku Błąd