Aragorn

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru


Cquote2.svg

Witaj Aragornie, synu Arathorna, którego ojcem był Arador, dziedzicu Isildura i spadkobiercu jego skarbu, potomku Elendila, Elessarze –Kamieniu Elfów, Dúnadanie i Strażniku Północy, Przyjacielu Ludzi i Elfów, Ty, w którego żyłach płynie krew trzech ras, w tym także Majarów! Dawniej znany jako Estel, co oznacza nadzieja! Niech chwała spłynie na Twój ród i plemię!
Cquote2.svg

— Witanie Aragorna w wersji skróconej.

Aragorn II (ur. 1 marca 2931 r. III Ery – zm. 120 r. IV Era) – syn szatana Arathorna, postać rasy ludzkiej w której zyłach płynie jednak krew elfów i Majarów. Członek Drużyny Pierścienia we „Władcy Pierścieni”. Objął szlacheckie imię po innym, równie honorowym przodku – Aragornie I. Swego czasu znalazł się wśród Strażników Północy. Potem przestawił się na krzywdzenie bezbronnych Nazguli.

Biografia

Drużyna Pierścienia

Aragorn, mając blisko 100 lat, zgłosił się do tajemniczej Drużyny Pierścienia[1], w której dowodzenie objął brodaty nekromanta oraz pedofil Gandalf. Gdy już nie dawał rady, Aragorn szybko wepchnął tyłek na tron i poprowadził drużynę dalej. Po rozdzieleniu[2] grupy udał się w pościg za orkami i stoczył ostateczną bitwę z bossem Sauronem.

Królowanie

Po zwycięstwie Wojny o Pierścień koronowano Aragorna za patriotyzm i wielkie czyny dla Polski Królestwa Gamoni i Krasnoludków®. Objął wtedy imię Elessar i królewską dziewkę. Królował sobie aż umarł.

Broń

Ważnym elementem postaci Aragorna jest jego miecz (taki metalowy, ostry kij) o imieniu Anduril. Oręż ten jest tak stary, że wisi Mojżeszowi 5zł. Podczas którejś wcześniejszej wojny o jakąś błyskotkę, został połamany poprzez zdeptanie, przez wyżej wspomnianego bossa. Mimo to zalany właściciel użył go do morderstwa. Został więc skazany na karę śmierci przez sędzię Annę Marię Wesołowską mafię orków, którzy porąbali go siekierami a potem wrzucili do rzeki. Miecz został odnaleziony przez zalane w sztok elfy, które myśląc że to ławica srebrnych pysznych rybek zaniosły go do swej twierdzy zwanej Kruczą Laleczką (ze starego elfickiego "Ravendoll").

Wpływ Aragorna na kulturę i architekturę

Na chwilę obecną największy pomnik Aragorna znajduje się w Argonath. Czekamy na odpowiedź Świebodzina.

Przypisy

  1. Pewnie dla rozrywki na starość.
  2. Niczym w Scooby Doo.

Szablon:Stublit