Świebodzice

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

To są podgórskie okolice, To jest moje miasto Świebodzice.

Don Vasyl o Świebodzicach

Świebodzice miasto bycze, cztery domy, dwie ulice, jest też stadion narodowy, gdzie się pasą cztery krowy

Przyśpiewka ludowa o Świebodzicach
Dachy Świebodzic

Świebodzice – miasto i gmina w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim. W mieście znajduje się największy rezerwat Romów w Europie Środkowej (nie licząc Radomia).

Komunikacja miejska[edytuj • edytuj kod]

Od niepamiętnych czasów, naukowcy zastanawiają się dlaczego w Świebodzicach do roku 2002 były dwie linie autobusowe o numerach 1 i 4. Problem gdzie podziały się autobusy numer 2 i 3 był badany nawet przez naukowców z NASA, lecz i oni nic pewnego nie stwierdzili. Najbardziej prawdopodobne są trzy hipotezy:

  1. Wraz z bursztynową komnatą czekają na odkrycie w podziemiach Zamku Książ.
  2. Złowieszcza Papuszka ukradła te linie i sprzedała ruskim na targu za 2 butelki Jabłuszka Sandomierskiego.
  3. Podczas orogenezy kaledońskiej przeistoczyły się w braci biszkopciki.

Tajemnica Dr.Edkera von Zibenhoffa[edytuj • edytuj kod]

Przez wiele lat w Świebodzicach produkowany był napój bogów zwany przez Goethego Napojem Bogów. Przez miejscowych i przyjezdnych nazywany potocznie Książem. Trunek ten gdy jeszcze był produkowany w Świebodzicach w browarze przy ul.Browarowej swój niebiański smak zawdzięczał wodzie, która była jej składnikiem, a wypływała z Cudownych Źródeł znajdujących się poniżej Cmentarza Komunalnego.

Atrakcje[edytuj • edytuj kod]

Największą atrakcją Świebodzic był Teatr Silena, który wystawiał swoje sztuki dwa razy w tygodniu lub częściej, poza czwartkami i ósmymi dniami parzystych miesięcy w latach olimpijskich. Teatr wystawiał zawsze jedną i tę samą sztukę lecz zmienia trochę przebieg akcji. Spektakl ten przedstawiał płonące ruiny dawnego zakładu lniarskiego zwanego przez miejscowych swojsko Majdankiem. Zazwyczaj aktorzy pojawiali się po pewnym czasie przebrani jako strażacy z całego powiatu. Sam teatr został zburzony, a na jego miejscu powstanie osiedle mieszkaniowe (data ukończenia: 30 lutego 2040).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]