Kowary: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (redakcja)
M
Linia 13: Linia 13:
{{Miasta województwa dolnośląskiego}}
{{Miasta województwa dolnośląskiego}}
[[Kategoria:Miasta w województwie dolnośląskim|Kowary]]
[[Kategoria:Miasta w województwie dolnośląskim|Kowary]]
[[Kategoria:Powiat jeleniogórski]]

Wersja z 10:58, 3 cze 2011

Szablon:Tmiasto w województwie dolnośląskim, którego nazwy nikt nie zna pochodzenia, jednak prawie każdy zna legendę o jego herbie, na którym widnieje kucyk radośnie stający na tylnych odnóżach, nieświadomy w swoim błogostanie lecącego ku niemu młota wrednego kowala.

Podział administracyjny

  • Szablon:Tgłówna ulica, wzdłuż której układają się sklepy oraz sypiące się kamienice nazywane z rzadka barokowymi cudeńkami. Ponadto stoi tam cudowny kościół Franciszkanów, który zaprasza brakiem ogrzewania i obskurnie skrzypiącymi drzwiami. Centrum jako spokojna dzielnica, osobniki postrzegane jako elementy zła chodzą tylko wytyczonymi ścieżkami (ponieważ za taka uchodzi), rozwija się w miarę dobrze, a zadowolenie mieszkańców jest wyrażane w kolejnych wyborach na burmistrza.
  • Szablon:Tpotocznie nazywana kowarskim gettem, skupisko Romów i wszelkiej maści złych elementów na jednej długiej ulicy. Ludzie nie są zadowoleni z Romskich mieszkańców zgryźliwie twierdząc że nie chcą podejmować pracy, nie utrzymują higieny dokonują kradzieży i rozboju, Romowie zaprzeczają odwracając kota ogonem i tak konflikt się pogłębia. Ulice najlepiej ominąć z daleka inaczej można zostać wplątanym w matnie spisków i układów przeciw którejś ze stron wojennych.
  • Szablon:TLudzie tam są niezwykle mili, o tyle o ile zaproponujesz im alkohol, ponadto skala domowej produkcji trunków dorównuje fabryce czyli jest na poziomie przemysłowym. Miła atmosfera odczuwalna w przeplataniu się miasta ze wsią (lub znów wg zgryźliwych wsi ze wsią)zaprasza i „oprowadza” po tym cudnym zakątku świata. Niewielu wraca stamtąd żywych, a ci nieliczni wspominają tę wyprawę ze łzami w oczach.
  • Szablon:TTeren w swej budowie bardzo podobny do lasów Amazonki, w większości niezbadany, a co straszniejsze, nierozpoznawalny w Google Earth. Śmiałkowie próbowali sporządzić mapy odnośnie tego terenu, lecz wracali z niczym. Ślady życia na Kowalskiej są udokumentowane przez świadków spływów na kłodzie oraz pogoni za dzikiem, dotarły także pogłoski że wynaleziono tam parowóz, zgryźliwi twierdzą zaś że to właśnie tam znajdują się kwatery główne wyznawców jehowy. Dotychczas takie miejsce miało istnieć na Wiejskiej.
  • Szablon:Tw zasadzie jest to wioska siłą włączona do miasta Kowary, co od dawien dawna wywoływało konflikty. Działo się tak, ponieważ mieszkańcy Wojkowa nie utożsamiali się z Kowarzanami, gdyż ci nie dawali rady tyle wypić i jeszcze mieć siłę obić sobie ryj. Wojków jest oskarżany o bycie siedliskiem wszelkich patologii społecznych, a przede wszystkim przemocy fizycznej, co jest niesłusznie osadzane na podstawie historii tej malej wioski. Legenda głosi, że dawno temu (no może nie aż tak dawno) ludzie dość mocno się pokłócili i w ruch poszły kamienie, belki, a nawet i stare żelazka.

Zabudowa i struktura miasta

Tu poza stwierdzeniem, że cała powierzchnia jest pokryta obdartymi kamienicami nazywanymi zabytkami kultury (znienacka można natrafić na nowsze bloki które z zewnątrz są ładne dla lansu) należy tez wspomnieć o miejscach o walorach kulturowych.