Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Antarctic Adventure

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

O Boże!!! Jak ten pingwin zapierCenzura2.svg!!!

Typowy gracz o Antarctic Adventure

Antarctic Adventure (pol. Antarktyczna Przygoda) – jedna z wielu gier wydanych na pegaza, w roku 1985.

Opis gry[edytuj • edytuj kod]

Celem gry jest jej ukończenie, co z oczywistych przyczyn jest niemożliwe, ponieważ Tour de Antarctic jest trasą zapętloną. Po skończeniu „lapu” rozpoczynamy nowe okrążenie, które jest trudniejsze niż poprzednie (czyt. mamy mniej czasu). Podobno nawet twórcy gry nie stworzyli do niej napisów końcowych, licząc, że gracze będą się delektować grą po wieki. Gameplay opiera się na zapierCenzura2.svgniu pingwinem do celu. Trasa jest podzielona na dziesięć odcinków różniących się wyłącznie długością.

Na starcie mamy do wyboru aż trzy levele, które okazują się tylko poziomami trudności (winę ponoszą zapewne tłumacze gry). Pomoc w czasie tej podróży zapewniają nam flagi, a te kolorowe sprawiają nawet, że pingwin jest na jakiś czas nieczuły na argument siły. Aspektem edukacyjnym gry jest fakt, że po dotarciu do celu pojawiają się flagi państw[1]. Grafika wygląda jak stara gra piłkarska sprzed II wojny światowej.

Postacie[edytuj • edytuj kod]

Jest tylko jedna postać – pingwin, a także foki, które wychodzą z nory jak Bogdan Chruścicki w trakcie komentowania skoków narciarskich, ryby, które wyfruwają z lodu, a także „Dziura śmierci”, na którą można wpaść, ale nie można roztłuc siebie samego, by dokończyć grę i zmieścić się w określonym czasie.

Przypisy

  1. Polska została pominięta, gdyż w czasie tworzenia gry, nie było jej jeszcze na mapie