Atena

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Atena pokazuje co myśli o mieście

Atena – bogini wojny i strategii, prawdopodobnie pierwsza feministka. Chodzi wiecznie w tej samej zbroi z tarczą i włócznią. Opiekunka i honorowa obywatelka miasta Ateny.

Curriculum Vitae[edytuj • edytuj kod]

Same okoliczności jej narodzin są mocno wątpliwe. Zeus stwierdził, że wyskoczyła mu z głowy w pełnej zbroi. Teza ta nie jest potwierdzona, gdyż podejrzewa się króla bogów o niepłacenie alimentów niejakiej Metis. Atena, choć fizycznie dorosła kobieta, psychicznie wciąż była dzieckiem. Ojciec często zmuszony był chodzić z nią na plac zabaw, co w oczach jego braci było zabawne, gdyż Zeusa nieczęsto widywano publicznie w roli pantoflarza.

Atena ukończyła Wyższą Szkołę Eliminowania i Zarządzania w Atenach. Na pamiątkę dała ludziom drzewko oliwne, jednocześnie robiąc na złość Posejdonowi. Do dziś nie ujawniono, dlaczego tak się stało, ale prawdopodobnie drzewko było całe ze złota. W nowej książce o Grecji pisze, że Atena wmówiła mieszkańcom Aten, że zarobią dużo hajsu na sprzedawaniu owoców z tego drzewka.

Dorosłe życie[edytuj • edytuj kod]

Atena była bardzo zazdrosna. Potrafiła zamienić przyjaciółkę w pająka, tylko dlatego, że potrafiła ładniej szydełkować. Wojennej pani nikt nie widywał przy garach, gdyż w tym czasie uczestniczyła w paradach feministek i Marszach Równości. Nie ma wzmianek o jej mężu, ale ktoś za nią musiał gotować obiad i czekać z wymówkami, gdy wróci w środku nocy po spotkaniu z koleżankami (czasami po kilku kieliszkach likieru).

W wolnych chwilach wyruszała na wojażki. Interesowała się kinematografią i muzyką techno.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]