Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Debiut

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jeden z nielicznych materiałów o tym programie

To nie gmina, to sklep mięsny! Robię w mięsie już 42 lata!

Juror Zyta Rudzka podpowiada uczestnikowi, co ma powiedzieć

Debiut – polski talent show, który okazał się niewypałem. Tak wielkim, że do dzisiaj nie doczekał się opisu na Wikipedii, gdyż producenci tego programu zatuszowali wiele informacji o nim. Nagrodą główną było znalezienie się w obsadzie serialu Samo życie. Największy skandal w Polsce zaraz po aferze starachowickiej.

Debiut powstał jako zapchajdziura do Idola – twórcy wpadli na pomysł, żeby dać kolejny program, w którym śmieszki będą wygłupiać się na oczach całej Polski. Zdecydowano się jednak, żeby postawić nie na przyszłych piosenkarzy, a na aktorów, którzy będą recytować wiersze. Całe show prowadziła Katarzyna Laskowska, która po finałowym odcinku stwierdziła, że po udziale w tym show to należy wziąć się do uczciwej pracy.

Jurorzy[edytuj • edytuj kod]

Debiut miał czterech jurorów. Byli nimi:

  • Izabella Cywińska – dawna minister kultury, krytykująca zły akcent uczestników show
  • Radosław Piwowarski – reżyser Złotopolskich;
  • Zyta Rudzka – pani psycholog, kopia Eli Zapendowskiej;
  • Mariusz Pujszo – ulubieniec Masochisty, najsłynniejszy polski reżyser komediowy.

Finaliści[edytuj • edytuj kod]

Jednym z finalistek była Agnieszka Oszczyk (która odniosła sukces pracując w TVP) oraz Igor Kwiatkowski via Mariolka z Kabaretu Paranienormalni. Tak więc jak będziesz oglądać przezabawną Mariolkę, przypomnij sobie o pewnej stacji ze słoneczkiem, która dała kasę na wypromowanie Igora. Program wygrał jest Arkadiusz Smoleński. O tym, jak bardzo stał się znany świadczy fakt, że nikogo nie obchodzi jego życie.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Według plotek jedyną naturalną reakcją w tym programie miała być panika wywołana przez dwóch geniuszy, którzy podpalili studio.