Panienki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Panienki – serial w zamierzeniu komediowy, jedna z zapomnianych produkcji telewizji Polsat.

Historia niezwykłości[edytuj • edytuj kod]

Trzy pilotażowe odcinki pokazane w 2004 roku spotkały się z na tyle dobrym przyjęciem widzów, zachęconych wdziękami czterech głównych aktorek i zniechęconych konkurencyjnymi propozycjami (Kosmitów taktownie przemilczmy, Sublokatorzy pod tytułem Okazja uciekli do TVP), że zdecydowano się na dokręcenie dalszych szesnastu rok później. Z niewiadomych przyczyn tytuł zmieniono na Zakręcone – być może szefostwo Polsatu obawiało się oskarżeń o naruszanie dobrych obyczajów poprzez prowokacyjnie brzmiące tytuły.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Jest tutaj tylko pretekstem do ukazania walorów głównych bohaterek, ale opiszmy: próbująca sił w modelingu Ania, szurnięta na punkcie Indii Matylda, nerdowata Basia i imprezowa Celina mieszkają razem. Bo taniej, chociaż i tak na utrzymanie chałupy muszą dorabiać, prowadząc sex telefon. Bynajmniej nie są lesbijkami, bo wszelacy przygodnie poznawani mężczyźni są stałymi gośćmi w ich domu. Nie przepuszczą nikomu – hydraulikowi, fotografowi, psychoterapeucie, masażyście, zespołowi górali z Podhala, tylko biedny sąsiad Arek nie może liczyć na nic więcej ponad ciągłe spławianie (co wziąwszy pod uwagę jego wygląd nie powinno dziwić nikogo). Momenty mniejszych lub większych mielizn scenariuszowych tuszowane są scenami wyobrażeń i fantazji bohaterek.


Zasadnicza różnica między Panienkami, a przeciętnym filmem porno polega na tym, że serial emitowano przed godziną 23.00 i niestety ani na moment żadna z tytułowych dziewcząt nie zdecydowała się całkiem zrzucić z siebie przyodziewku – a niekiedy mało brakowało.

Sukcesy[edytuj • edytuj kod]

Największym sukcesem tego serialu jest posiadanie hasła na Wikipedii. Ta podaje linki do innej produkcji w tabelce, by myślano, że o serialu w sieci nie zapomniano.