Rosyjska ruletka (teleturniej)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Kiedy nadejdzie twój czas…

Henryk Talar podkręcający atmosferę teleturnieju

Może Pani zrobić rundkę zwycięzcy, tylko uwaga na otwarte!

Krzysiu do zawodniczki, która wygrała główną nagrodę

Rosyjska ruletka (ur. 2002, zm. 2004) – powstały na bazie amerykańskiego szołu pod tym samym tytułem teleturniej polsatowski, powodujący podczas oglądania bardzo częste skoki adrenaliny, a w skrajnych przypadkach zawał serca. Główną nagrodą w teleturnieju było 100 tysięcy polskich złotych. Dość ważną postacią był prowadzący, tzw. „szef” – na początku Henryk Talar, którego szybko zastąpił Krzysztof Ibisz. To nietypowy teleturniej, ponieważ gracze zapadali się pod ziemię – dosłownie.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Teleturniej ten zyskał sławę w Polsce dzięki perfekcyjnej grze aktorskiej pana Henryka. Po zastąpieniu go przez Ibisza wszystko poszło w drobny mak.
  • Powstała również parodia tegoż teleturnieju o nazwie „Rosyjska muszla”. Wystąpił w niej Ferdek Kiepski, jednak przegrał i został spłukany.
  • Ktoś porywa ludzi w tunelach, bo w jednym z odcinków Krzysiu przekazał, że operator tuneli zakochał się w jednej z zawodniczek. Nie wiadomo, co z dziewczyną się stało.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Noia 64 apps knode.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny mediów i prasy. Jeśli podoba ci się Monika Olejnik – rozbuduj go.