Wyniki konkursu „Różowy Słoń” 2021 już są!
Zobacz który artykuł zeszłego roku był według czytelników najlepszy.

7420 Milion od zaraz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Chcemy odmienić Twoje życie. I zrobimy to. Na żywo.

Krzysztof Ibisz o celach programu 7420 Milion od zaraz

7420 Milion od zaraz – program interaktywny Polsatu, w którym główną nagrodę stanowi jeden milion polskich złotych. Program po pięciu odcinkach został zdjęty z anteny w niewiadomych okolicznościach.

Przed programem[edytuj • edytuj kod]

Na dwa tygodnie przed emisją pierwszego odcinka cała Polska[potrzebne źródło] wysyłała SMS-y pod numer 7420 (koszt SMS-a wynosił 4,88 4,92PLN). Krzysztof Ibisz zachęcał wszystkich do wzięcia udziału w programie mówiąc o tym, że zrobią to na żywo.

Program[edytuj • edytuj kod]

W każdą niedzielę o 17:45 odbywał się finał programu. Pięć drużyn: złota, niebieska, czerwona, zielona i fioletowa przez 45 minut próbowały zachęcać telewidzów do oddawania głosów właśnie na nich. Robiły to wyrażając prawdziwe emocje i mówiąc o ich potrzebach takich jak kosztowna operacja lub zapewnienie stabilnej przyszłości swoich dzieci.

W między czasie, prowadzący program Krzysztof Ibisz, zaglądał niczym Włodzimierz Zientarski do swojego laptopa z Internetem Cyfrowego Polsatu. Aż w końcu nadchodził moment, na który wszyscy czekali: ogłoszenie wyników. Czwarte miejsce było premiowane kwotą 25.000 zł, trzecie 50.000zł, drugie 100.000zł, a zwycięzca zgarniał nagrodę główną. Jej wysokość zależna była od ilości głosów, jaką zebrali. Jeżeli takowa wynosiła ponad 74,20% wygrywali milion złotych. Jeżeli nie - zdobywali nagrodę wynoszącą 1/3 miliona, czyli 333.333 złote i 34 grosze. Te ⅔ grosza ufundowała sama Katarzyna Cichopek.

Niestety, nikt nie wygrał pełnego miliona. Tak więc Polsat rozdał 2 541 666 złotych i 70 groszy. Z czego 3 i ⅓ grosza ufundowała sama Katarzyna Cichopek.

Kontrowersje[edytuj • edytuj kod]

Program wzbudził wiele teorii, jakoby była to mistyfikacja, a „zwycięskie” rodziny to aktorzy. Wystarczy jednak zobaczyć jeden z odcinków, aby się przekonać, że to nieprawda. Zobaczyć można prawdziwe emocje uczestników oraz słowa wypowiadane prosto z serca.

Rekord[edytuj • edytuj kod]

Program 7420 Milion od zaraz otarł się o Polsatowski rekord wydanych odcinków. Pobił wynik Miśka Koterskiego o dwa odcinki oraz Najzabawniejsze Momenty Świata o trzy odcinki. Jednak nie dał rady pokonać serialu Agentki, który doczekał się sześciu odcinków.