Shrek: Różnice pomiędzy wersjami
(trzeci) Znacznik: edytor wizualny |
M (Wycofano ostatnie edycje użytkownika 83.11.14.95, powód: Tutaj akurat błędny link) Znacznik: rewert |
(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 5 użytkowników) | |
(Brak różnic)
|
Aktualna wersja na dzień 14:23, 15 lip 2021
Ten artykuł tak beznadziejnie zredagowano, że nawet nasz rezolutny szympans w to nie wierzy. A on cierpliwym zwierzęciem jest… Do przetrząśnięcia widłami: Do czyszczenia, wstęp do napisania Jeżeli nie potrafisz operować widłami ani redagować tekstu, zajrzyj do Kanciapy przed wzięciem się za poprawę. Jeżeli nie potrafisz uzasadnić wstawienia szablonu, nie wstawiaj go. |
Ty jesteś smoczycą!… Oczywiście, że jesteś smoczycą! Promieniujesz subtelnym kobiecym pięknem.
- Podryw Osła na Smoczycę
O nie! Denatkę jazda mi ze stołu!
- Próbka czarnego humoru
Przyznaje się do związku z siedmioma krasnoludkami, ale podkreśla, że nie jest łatwa – Śnieżka!
- Związki partnerskie w Shreku
Ja chcę zestaw z niespodzianką!
- Popis elokwencji Księcia z bajki
U, fajnie!
- Reakcja Kopciuszka na wieść o zdradzie stanu
Shrek is love, Shrek is life
- 4chan o Shreku
OD WSZYSTKICH! JASNE!
- Shrek krzyczy do Osła
NIE! TY TĘPY, IRYTUJĄCY KŁAPOUCHY, GADUŁO! OGRY SĄ JAK CEBULA!
- Shrek przerwał rozmowę Osła o kremówkach. Chciał powiedzieć, że ogry są jak cebula
Shrek – hamerykański film animowany. Mało kto wie, jednak został stworzony na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Williama Steiga. Humor, jakim został obdarzony ten film (przynajmniej w polskiej wersji) niemal dorównuje temu, jaki oferuje Nonsensopedia[potrzebne źródło].
Fabuła filmów[edytuj • edytuj kod]
Film ma cztery części (głównej linii fabularnej, nie licząc wątków pobocznych). Wszystko opowiada tak naprawdę o przełamywaniu katolskich i staroświeckich przekonań. Poprawność polityczna jednak – o dziwo! – nie występuje (choć tak patrząc na wilka…).
- Shrek – nazwa mówi wiele. Pewnego dnia ogr Shrek zostaje, jak zawsze w godzinach popołudniowo-wieczornych, napadnięty przez wieśniaków. W tym samym czasie odbywa się targ
niewolnikówmagicznych stworzeń, które niejaki Lord Farquaad zażyczył sobie mieć. Gadający i irytujący każdego wokół Osioł ucieka i wpada wprost w dupę Shreka. Ten, co dziwne, nie zjada go, ale u siebie zamieszkać nie pozwala (wystawia go w nocy za drzwi). Nagle jednak na chatę zwalają mu się dziwadła, które wcześniej zostały wylicytowane na targu. Nie mają się gdzie podziać. Shrek postanawia dogadać się z Farquaadem i pozbyć się tych stworzeń. Idzie z Osłem i dyskutują po drodze o kremówkach i cebuli. Następnie uczestniczą w turniejuMilionerzy, który wygrywają i w nagrodę mają uwolnić królewnę Fionę, którą Farkład se wybrał. Czeka ich potem droga pełna przygód, spotkanie ze Smoczycą, ujarzmianie[1] królewny, potyczki i wiele innych. Na koniec Shrek i Fiona biorą ślub, ta druga zamienia się w ogra i nastaje El Dorado. Na jakiś czas. - Shrek 2 – jest to jeden z nielicznych przykładów na to, że sequele mogą się udać. Tym razem Shrek musi się obwąchać z rodzicami swojej oblubienicy w wiosze o nazwie Zasiedmiogórogród (po angolsku: Far, far away). Po zapoznaniu się z rodzicami (którzy są w niemałym szoku, widząc męża ich córuni) naszego bohatera czeka spotkanie z płatnym zabójcą, czyli spazmatycznym kotem, z którym się w dodatku zaprzyjaźnia, potem walka o jego ukochaną, a na koniec mordobicie z największym czarnym charakterem tej części, czyli Wróżką chrzestną. Wszystko po raz kolejny dobrze się kończy - Osioł spłodził krzyżówki, wróżka padła, a raczej rozsypała się, a ojciec Fiony… zmienił się w żabę.
- Shrek Trzeci – zdaniem fanów najgorsza część filmu. Humor został spartaczony, niestety, ale mamy co opisywać - ojciec Fionki umiera, wyznaczając Shreka na następcę. On jednak nie chce rządzić jego królestwem i ma poszukać następcy. Okazuje się nim być fajtłapowaty Artur, który z kolei jest na dodatek rozwydrzonym nastolatkiem. W międzyczasie dowiadujemy się, że Fiona jest w ciąży, a wódz imperialistycznego państwa dokonuje zamachu stanu z pomocą agenta UE 306, ksywa Roszpunka, porywa Fionę i jej koleżanki królewny. Shrek jednak powraca, pokonuje księciunia, Artur idzie na tron, a Fiona rodzi swoje dzieci na końcu. Ten film potwierdza, że tylko na Nonsensopedii żart powtórzony po raz osiemdziesiąty wciąż jest śmieszny.
- Shrek Forever – co, spodziewałeś się tytułu Shrek 4? W tej części ogr przeżywa kryzys wieku średniego i nudzi mu się rola ojca. Postanawia udać się po pomoc do niejakiego Rumpelnickiego (podejrzanie podobnego do jakiegoś polityka). Ten zmienia przeszłość i sprawia, że Fiona jest walecznym ogrem, który wraz ze swoim stadem walczy przeciwko tyranowi. Shrek jednak naprawia sytuację i wszystko wraca do normalności. I było im zielono.
Bohaterowie[edytuj • edytuj kod]
Są to postacie z baśni, przedstawione w krzywym zwierciadle.
- Shrek – główny bohater, ogr o barwie zielonej. Myje się błotem, robi świeczki z wosku z uszu i je ludzkie oczy. Po prostu przesympatyczny. W momencie gniewu wybucha wściekłością, jednak mało kto się go boi. Postać tragikomiczna na początku, później już tylko komiczna. W podobieństwie do cebuli ma warstwy, co zostało udowodnione w Shreku 3, gdzie Fiona zaszła z nim w ciążę, pomimo tego, że ten w prawie każdej części nieźle obrywał po jajach. To pokazuje, że mimo chwilowego bólu warstwy zewnętrznej nadal był w stanie płodzić dzieci.
- Fiona – ruda królewna. Jest córką króla Harolda, który został zmieniony z żaby w człowieka przez Wróżkę chrzestną, wredną sukę, która w zamian zażądała uwięzienia Fiony w wieży, której pilnowała Smoczyca i czekania przezeń na jej syna, Księcia z bajki. Niespodziewanie jednak została poderwana przez Shreka. Ponadto wróżka rzuciła na nią urok - co noc zmieniała się w… ogra. Tak oryginalnego pomysłu nawet my byśmy się nie powstydzili. Urodziła kilkoro małych ogrów i była kochającą matką. Paradoksalnie, będąc piękną królewną miała podły charakter, a będąc ogrem była aniołem. Wyszkolona w walce - potrafiła swoim głosem rozwalić ptaka, a także pokonać szajkę Robin Hood'a.
- Osioł – ma oryginalne imię. Gadające zwierzę o długich uszach i głupkowatym ryju, a także długim ogonie. Największy przyjaciel Shreka. Swoim gadulstwem doprowadzał każdego do co najmniej szału. Miał dzieci ze Smoczycą, jednak do dziś zagadką pozostaje to, w jaki sposób zostały poczęte.
- Kot w butach – mafioza. Jego drugie imię brzmiało Puszek-Okruszek. Dostaje co jakiś czas spazmów (kłaczek…) i pochodzi z Hiszpanii. Typowy dziwkarz. Jego słodkie spojrzenie powala każdego. Bez wyjątku.
- Smoczyca – pilnowała zamku, w którym siedziała Fiona. Zakochana na zabój w Ośle. Także była kochającą matką. Uratowała dupę tym wyżej aż dwa razy – zjadając Farquaada i strącając na Księcia z bajki wieżę. Na jej cześć przezywana jest pewna nauczycielka z serialu szatańskiej stacji.
- Ciastek – lukrowany pierniczek. Nie lubi oglądać gali oscarowej[2]. Jego narzeczona została pożarta przez Świętego Mikołaja. Okazało się jednak, że stało się to, ale w jego umyśle i zostało to wymyślone dla nadania dramatyzmu jego opowieści o Mikusiu.
- Pinokio – średnio inteligentna lalka. Nosi damskie, różowe stringi.
- Wilk – transwestyta. Pożarł babcię Czerwonego Kapturka i potem chodził w jej ubraniu.
- Trzy świnki – świnie jak świnie. Brudzą się i pierdzą. Biorą udział w każdej grubszej akcji.
- Zwierciadło – krasnale zapieprzyły je macosze, następnie Farquaad kazał mu wyświetlać zdjęcie Fiony żeby se potrzepać, a potem służyło już tylko jako telewizor.
- Król Harold – ojciec Fionki. Zapragnął być człowiekiem[3], więc zgodził się, by jego przyszła córka została uwięziona i poślubiona księciu z bajki. Wróżka potem upomniała się o swoje (jak to gangsta), więc było niedobrze. Nienawidził swojego zięcia i nasłał na niego płatnego mordercę, jednak kiedy wróżka chciała zabić Shreka i Fionę, rzucił się w ich obronie. Zaklęcie zabiło wiedźmę, a on sam zmienił się w żabę. Jakiś czas później umarł (zdechł?). Pochowany w pudełku po butach.
- Królowa Lilian – królowa Zasiedmiogórogrodu i matka Fiony. Łbem potrafiła rozwalać mury.
- Lord Farquaad – spodobała mu się Fiona, więc zapragnął ją pojąć za żonę. Miał kompleks niższości i budował ciągle wysokie budowle. Jego wzrost wynosił około metra i czterdziestu centymetrów. Zjedzony i strawiony przez Smoczycę.
- Wróżka chrzestna – wróżka, a właściwie wiedźma. Matka tego poniżej. Rzuciła na Fionę urok, uwięziła ją w wieży, by czekała na swojego wybawiciela, a potem upomniała się, bo Książę zastał tam jakiegoś transwestytę.
- Książę z bajki – laluś, maminsynek, prawdopodobnie gej. Synalek wróżki chrzestnej, jednak ojciec nieznany. Miał być mężem Fiony, jednak coś nie wyszło i skończył pod gruzami wieży.
- Rumpelnicki – rudy czarnoksiężnik, alter ego Tuska. To on spełnił wolę Shreka w Shrek Foreła, jednak potem nie śpieszyło mu się tego odwrócić.
- Artur – typowa cipka. Lamer w swojej szkole. Tylko znajomości sprawiły, że stał się królem. Kochał się w niejakiej Gwen.
- Królewna Śnieżka – pusta i zarozumiała lala. Miała pod sobą całą armię zwierząt, więc ułatwiło to wydostanie się z opresji.
- Kopciuszek – typowa głupia blondynka. Na dodatek z zaburzeniami psychicznymi. Potrafiła stuningować swoje pantofelki i potem używać ich jako broni.
- Śpiąca Królewna – leniwa królewna. W sumie to nieprzydatna, pomogła raz, kiedy strażnicy się na niej potknęli.
- Roszpunka – tajny agent CIA i zdrajczyni narodu. Była i nosiła złocistą perukę.
- Siostra Kopciuszka – bardzo miła panienka o głosie Manna. Żaden z jej klientów nie wie, że jest ona facetem przebranym za kobietę.