Siewierz: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(nowa strona)
M (Wycofano ostatnie edycje użytkownika 178.73.12.210, powód: nic niewnosząca edycja)
Znacznik: rewert
 
(Nie pokazano 87 wersji utworzonych przez 54 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{cytat|Przydzbanimy?|Najczęściej zadawane pytanie w '''Siewierzu'''}}
<code>''Idziemy się najebać?''</code>
{{cytat|[[Mobilek|Mobilki]], jak tam dróżka na Siewierz?|Bardzo popularne pytanie na [[CB radio]]}}
:<code>Najczęściej zadawane pytanie w '''Siewierzu'''</code>
'''Siewierz''' - [[Wieś]] na [[Górny Śląsk|Górnym Śląsku]], która jednak z górnej półki nie jest. Leży na deskach nad rzeką [[Czarna Przemsza|Czarną Przemszą]]. Zarządza nią burmistrz, który jednak nic nie znaczy, bo nikt go nie słucha, ani nawet nie zna jego nazwiska. Wybrany drogą elekcyjną, której większość stanowili przekupieni darmowym [[Tanie wino|winem]] [[Menel|menele]]. Niby gmina, ale i tak nikt nie wie, co to znaczy i co daje.


'''Siewierz''' – miasto w [[powiat będziński|powiecie będzińskim]], w [[województwo śląskie|woj. śląskim]]. Usytuowane na [[Górnośląski Okręg Przemysłowy|Górnym Śląsku]], choć z górnej półki nie jest. Leży na deskach nad rzeką [[Czarna Przemsza|Czarną Przemszą]]. Zarządza nim burmistrz, którego nazwiska nikt nie zna.
==Gospodarka==
Niby jest tu parę firm (np. Electrolux) i prywatnych biznesów (nawet dentysta!), ale zdecydowana większość dochodów miasta (jakieś 85%) stanowi popyt na tanie wina takie jak [[Leśny Dzban]], [[Cytrynka Mocna]] czy [[Black Currant]], że już o wódce nie wspomnę.


==Ludność==
== Gospodarka ==
Niby jest tu parę przedsiębiorstw (np. Electrolux) i prywatnych biznesów (nawet dentysta!), ale zdecydowana większość dochodów miasta (jakieś 85%) pochodzi ze sprzedaży [[tanie wino|tanich win]] (takich jak [[Leśny Dzban]], [[Cytrynka Mocna]] czy [[Black Currant]]), nie wspominając o wódce.
Koczuje tu jakieś 5000 istot żywych (w tym [[Pies|psów]], [[Kot|kotów]] i innych tego typu rzeczy), z czego 50% stanowią [[Menel|menele]]. Ludzi "Czystych" jest więc z 1250, jednak ich [[666 (liczba)|66,6%]], a zarazem około 800 ludzi ogólnej populacji to [[Moherowy beret|mohery]]. Należy tu nadmienić, że Mohery w Siewierzu są jedną z największych powodów do dumy (Oczywiście razem z menelami) mias... o, przepraszam, wsi.
Regionalnym produktem jest „[[chleb]] siewierski”, który pieką wszystkie piekarnie w promieniu 150 km od Siewierza.


==Infrastruktura==
== Infrastruktura ==
Domów to tu może jest i sporo, ale 1/3 to ruiny, których nie można nazwać szałasem, a kolejna 1/3 jest już dawno opuszczona. Z ważniejszych instytucji należy tu wymienić m.in. Szkołę i Liceum, które jednak wbrew definicji ogólnej spełniają bardziej rolę meliny niż instytucji edukacyjnej.
Domów jest tu sporo, ale 1/3 to ruiny, a kolejna 1/3 jest już dawno opuszczona. Nie możemy zapomnieć o stodołach, które głównym miejscem spotkań towarzyskich dla licznych pijaków.


Siewierski parking pod zamkiem to obowiązkowy punkt na trasie POM-ującej (powolnie objeżdżającej miasto) młodzieży. Zimą natomiast jest dla świeżo upieczonych kierowców idealnym miejscem do piłowania swojej [[Alfa Romeo|Alfy]] na ręcznym. Ponadto co roku, w pierwszy weekend czerwca, błonia pod zamkiem zamieniają się w europejską stolicę imprezy, która nosi wdzięczną nazwę „Dni Siewierza”, która dodatkowo nic, ale to nic, nie ma wspólnego z wiejskim dansingiem...
==Handel==
[[Żabka]], [[Biedronka]], i kilka sklepów prywatnych to wszystko, co oferuje ta [[Wieś|zapadła dziura]].


Nieformalnym miejscem kultu w Siewierzu jest sklep z alkoholami z całego globu, do którego weekendami siewierska młodzież oraz starszyzna odbywa masowe pielgrzymki<ref>Niektórzy nawet kilkakrotnie w ciągu nocy!</ref>.
==Religia==
Dwa wciąż urzędujące kościoły, jeden w budowie i jeden zabytkowy - jak widać ludzi z tej wsi są doprawdy bardzo religijni. Szczególnie menele, którzy często leżą właśnie pod Kościołem.


==Rejon==
== Mieszkańcy ==
Młodzież spędza tu czas na robieniu wałków innym. Oczywiście pomijając Halloween czy innego typu imprezy. Każdy przecież lubi rzucać komuś jajkami po oknach. Najczęstszym miejscem spotkań okolicznych nastolatków to oczywiście Remiza (imprezy, o ile tak to można nazwać) lub „Luna” oraz nowo otwarty „Pub Blue”. Nie możemy zapomnieć również o [[transformator]]ze czy „kurwim dołku”.
Siewierz należy do Powiatu [[Będzin|Będzińskiego]], co i tak nic nie daje. 30 km w dół i jesteś w [[Katowice|Katowicach]], czyli wiosce jeszcze mniejszej niż Siewierz.


Nie w każdym zakamarku Siewierza panuje malaria czy ubóstwo.
==Gatunki zagrożone==
Przez nawiedzająca dziwnym trafem wyłącznie Siewierz recesję, okoliczne sklepy powoli splajtują. Jak na razie [[Żabka]] jeszcze się trzyma, ale menele ostatnio zrobili się jacyś trzeźwiejsi i zaniepokojeni.


Duża część „ogórów” jest za klubem GKS Katowice, reszta jeździ na Sosnowiec.
<code>''Panie, kurwa, jak tak dalej pójdzie, to niedługo już tutaj nie będzie, kurwa, NIC! Żeby nawet nasze, kurwa, wino, tradycja Siewierza od stuleci, miało, kurwa, zniknąć? A ja ni mam piniędzy na bilet do Bendzina!''</code>

:<code>Wypowiedź pana Stanisława, okolicznego menela.</code>
Swego czasu sformowano specjalną grupę kibiców lokalnego klubu piłkarskiego „LKS Przemsza Siewierz”. Grupa za cel obrała sobie bluzganie sędziego, drużyny przeciwnej, a także jej kibiców.

Ważnym aspektem w życiu publicznym Siewierza są tutejsi menele. Głównym skupiskiem i miejscem na libacje alkoholowe jest Piwoń - przez niektórych nazywana dzielnicą Siewierza. Całodobowe melanże są prowadzone w wielu znanych miejscach typu bar (właściwie za nim), most, sklep „U Mańka”.

== Okolice ==
* Bardzo egzotycznymi obywatelami Siewierza są panowie z Bułgarii. I to akurat naprzeciwko szkoły, gdzie wypatrują swoich kolejnych ofiar.
* Na drugim miejscu znajdują się „bloki”, gdzie mieszka cała gangsterska śmietanka, składająca się z kilku młodzików i paru starszych kawalerów.
* Piachy, targ lub rejentowskie górki można uznać za miejsca gdzie przez cały czas niezależnie od pory roku „śmierdzi”.
* Trzeba również wspomnieć o okolicznych wioskach (Żelisławice, Brudzowice, Gołuchowice), których mieszkańcy uważają, iż mieszkają w miastach obok wioski zwanej Siewierzem.
* W zachodniej części miasta położona jest „dzielnica” zwana „Osiedle-zachód”. Strukturą przypomina wielkomiejskie aglomeracje, takie jak Manhattan, Brooklyn, czy nawet Maseczjusets. Słynie z tego, że wszędzie jest od niej daleko i łatwo można się zgubić.

== I tak na koniec ==
Siewierz – „Miasto z Przyszłością”, jak to pan burmistrz obiecał.
Oczywiście przyszłość miasto ma wielką. Na dzień dzisiejszy, rynek jest odremontowany, jest obwodnica i place zabaw (jeden z nieużywaną ścianką wspinaczkową). No i UE zafundowała kanalizację sanitarną, o deszczówce zapominając. Miał być jeszcze płatny parking podziemny dla biznesmenów, ale z niego zrezygnowano z powodu braku biznesmenów.

== Zobacz też ==
* [[Koziegłowy]]
* [[Myszków]]
* [[Zawiercie]]

{{Przypisy}}
{{Miasta w województwie śląskim}}
{{stopka|lokalizacja=50.4733333, 19.2330555|simc=0943204|terc=2401074|wikidata=Q989846}}
[[Kategoria:Gmina Siewierz|Siewierz]]
[[Kategoria:Miasta w województwie śląskim|Siewierz]]

Aktualna wersja na dzień 11:25, 18 gru 2022

Przydzbanimy?

Najczęściej zadawane pytanie w Siewierzu

Mobilki, jak tam dróżka na Siewierz?

Bardzo popularne pytanie na CB radio

Siewierz – miasto w powiecie będzińskim, w woj. śląskim. Usytuowane na Górnym Śląsku, choć z górnej półki nie jest. Leży na deskach nad rzeką Czarną Przemszą. Zarządza nim burmistrz, którego nazwiska nikt nie zna.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Niby jest tu parę przedsiębiorstw (np. Electrolux) i prywatnych biznesów (nawet dentysta!), ale zdecydowana większość dochodów miasta (jakieś 85%) pochodzi ze sprzedaży tanich win (takich jak Leśny Dzban, Cytrynka Mocna czy Black Currant), nie wspominając o wódce. Regionalnym produktem jest „chleb siewierski”, który pieką wszystkie piekarnie w promieniu 150 km od Siewierza.

Infrastruktura[edytuj • edytuj kod]

Domów jest tu sporo, ale 1/3 to ruiny, a kolejna 1/3 jest już dawno opuszczona. Nie możemy zapomnieć o stodołach, które są głównym miejscem spotkań towarzyskich dla licznych pijaków.

Siewierski parking pod zamkiem to obowiązkowy punkt na trasie POM-ującej (powolnie objeżdżającej miasto) młodzieży. Zimą natomiast jest dla świeżo upieczonych kierowców idealnym miejscem do piłowania swojej Alfy na ręcznym. Ponadto co roku, w pierwszy weekend czerwca, błonia pod zamkiem zamieniają się w europejską stolicę imprezy, która nosi wdzięczną nazwę „Dni Siewierza”, która dodatkowo nic, ale to nic, nie ma wspólnego z wiejskim dansingiem...

Nieformalnym miejscem kultu w Siewierzu jest sklep z alkoholami z całego globu, do którego weekendami siewierska młodzież oraz starszyzna odbywa masowe pielgrzymki[1].

Mieszkańcy[edytuj • edytuj kod]

Młodzież spędza tu czas na robieniu wałków innym. Oczywiście pomijając Halloween czy innego typu imprezy. Każdy przecież lubi rzucać komuś jajkami po oknach. Najczęstszym miejscem spotkań okolicznych nastolatków to oczywiście Remiza (imprezy, o ile tak to można nazwać) lub „Luna” oraz nowo otwarty „Pub Blue”. Nie możemy zapomnieć również o transformatorze czy „kurwim dołku”.

Nie w każdym zakamarku Siewierza panuje malaria czy ubóstwo.

Duża część „ogórów” jest za klubem GKS Katowice, reszta jeździ na Sosnowiec.

Swego czasu sformowano specjalną grupę kibiców lokalnego klubu piłkarskiego „LKS Przemsza Siewierz”. Grupa za cel obrała sobie bluzganie sędziego, drużyny przeciwnej, a także jej kibiców.

Ważnym aspektem w życiu publicznym Siewierza są tutejsi menele. Głównym skupiskiem i miejscem na libacje alkoholowe jest Piwoń - przez niektórych nazywana dzielnicą Siewierza. Całodobowe melanże są prowadzone w wielu znanych miejscach typu bar (właściwie za nim), most, sklep „U Mańka”.

Okolice[edytuj • edytuj kod]

  • Bardzo egzotycznymi obywatelami Siewierza są panowie z Bułgarii. I to akurat naprzeciwko szkoły, gdzie wypatrują swoich kolejnych ofiar.
  • Na drugim miejscu znajdują się „bloki”, gdzie mieszka cała gangsterska śmietanka, składająca się z kilku młodzików i paru starszych kawalerów.
  • Piachy, targ lub rejentowskie górki można uznać za miejsca gdzie przez cały czas niezależnie od pory roku „śmierdzi”.
  • Trzeba również wspomnieć o okolicznych wioskach (Żelisławice, Brudzowice, Gołuchowice), których mieszkańcy uważają, iż mieszkają w miastach obok wioski zwanej Siewierzem.
  • W zachodniej części miasta położona jest „dzielnica” zwana „Osiedle-zachód”. Strukturą przypomina wielkomiejskie aglomeracje, takie jak Manhattan, Brooklyn, czy nawet Maseczjusets. Słynie z tego, że wszędzie jest od niej daleko i łatwo można się zgubić.

I tak na koniec[edytuj • edytuj kod]

Siewierz – „Miasto z Przyszłością”, jak to pan burmistrz obiecał. Oczywiście przyszłość miasto ma wielką. Na dzień dzisiejszy, rynek jest odremontowany, jest obwodnica i place zabaw (jeden z nieużywaną ścianką wspinaczkową). No i UE zafundowała kanalizację sanitarną, o deszczówce zapominając. Miał być jeszcze płatny parking podziemny dla biznesmenów, ale z niego zrezygnowano z powodu braku biznesmenów.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Niektórzy nawet kilkakrotnie w ciągu nocy!