Puck: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
M
Linia 13: Linia 13:


Reszta osób [[Lenistwo|odmawia odpowiedzi]] lub wstydzi się przyznania do mieszkania w innych dzielnicach (które de facto albo istnieją na papierze, albo nikt o nich nie wie).
Reszta osób [[Lenistwo|odmawia odpowiedzi]] lub wstydzi się przyznania do mieszkania w innych dzielnicach (które de facto albo istnieją na papierze, albo nikt o nich nie wie).

== Zobacz też ==
* [[Władysławowo]]
* [[Reda (miasto)|Reda]]
* [[Wejherowo]]
* [[Gdynia]]


{{przypisy}}
{{przypisy}}

{{Miasta województwa pomorskiego}}


[[Kategoria:Miasta w województwie pomorskim]]
[[Kategoria:Miasta w województwie pomorskim]]

Wersja z 20:48, 17 kwi 2020

Puck – oficjalnie: Królewskie Kaszubskie Portowe Miasto Puck z dekretu króla Rzeczpospolitej Obojga Narodów Polski i Litwy[1] Zygmunta II Augusta.

Historia

Za prehistorii nie działo się tutaj nic, bo najbliższe człekokształtne istoty osiedliły się w Lęborku ze względu na niższe opłaty za wywóz śmieci i większą ilość osiedlowych sklepów monopolowych. Nieco lepiej było za starożytności, bo Rzymianie z Rzymu (takiego państwa, a nie miasta, ale ci z miasta także) postanowili urządzić sobie szlak bursztynowy.

Po wojnie miasto było sporadycznie naprawiane i nastąpił napływ imigrujących z Kresów hybryd polsko-białoruskich. Kaszubskość Pucka z czasem malała, a dzisiaj jest praktycznie niedostrzegalna. No, oprócz tych paru niedobitków w formie twojej babci, sąsiada kierowcy PKS linii Puck – Wejherowo z przystankiem w Połczynie oraz paru sprzedawców pamiątek na Starym Rynku.

Podział administracyjny

Według ogólnoświatowej parodii Nonsensopedii Puck podzielony jest na aż osiem dzielnic. W praktyce gdy spytasz się pierwszego lepszego mieszkańca o to, w jakiej dzielnicy mieszka, możesz oczekiwać odpowiedzi następujących:

  • Rozgard – znajduje się tam tak zwana Dzika Plaża, na której w okresie zimowym jest zimno, a w okresie wiosenno-letnim sinice oraz smród. Innym ciekawym obiektem jest znajdujący się zniszczony ceglany budynek wypełniony puszkami i butelkami po piwie oraz pentagramami. Prawdopodobnie lokalne kółko satanistyczne odprawia tam swoje czarne msze.
  • Stare Miasto – jedno wielkie targowisko miejskie z fontanną na środku i pubem z piwem Tyskie, w którym stołują się tylko osoby przyjezdne. Paradoksalnie to najbardziej tajemniczy lokal w całym Pucku, niezbadany przez ludność lokalno-regionalną.
  • Ulica Wojska Polskiego – w jej połowie znajduje się magazyn materiałów budowlanych oraz Cyganeria, o której krąży legenda: W godzinach wieczornych i nocnych zostanie na tobie dokonany srogi akt przemocy jeżeli ty, człowieku, wkroczysz do tej zakazanej krainy

Reszta osób odmawia odpowiedzi lub wstydzi się przyznania do mieszkania w innych dzielnicach (które de facto albo istnieją na papierze, albo nikt o nich nie wie).

Zobacz też

Przypisy

  1. I po drodze jeszcze Ukrainy i Białorusi. I Łotwy I Prusaków. I jeszcze paru innych dziwaków.