Woodrow Wilson: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Znaczniki: edytor wizualny zrewertowane
M (Wycofano ostatnie edycje autorstwa 37.47.242.69; przywrócono ostatnią wersję autorstwa Runab Berkenetz.)
Znacznik: rewert
 
Linia 6: Linia 6:


Według [[Wikipedii]] jego wizerunek widnieje na banknocie stutysięcznodolarowym niebędącym w powszechnym obiegu. Tylko po co komu taki banknot?
Według [[Wikipedii]] jego wizerunek widnieje na banknocie stutysięcznodolarowym niebędącym w powszechnym obiegu. Tylko po co komu taki banknot?

== Ocena ==
Cały świat docenia jego zasługi i zaangażowanie, za co przyznał mu [[Nagroda Nobla|nagrodę Nobla]] ''for his role as founder of the League of Nations,'' oprócz [[Stany Zjednoczone Ameryki|amerykańskiej]] społeczności [[TikTok|Tiktoka]] (tej samej, która uważa, że [[Afryka]] to [[Państwo|kraj]]<ref>Podobnie zresztą jak Europa i Tokio.</ref>, a [[Gruzja]] to stan w ich kraju).


== Zobacz też ==
== Zobacz też ==

Aktualna wersja na dzień 10:47, 20 cze 2024

Woodrow Wilson jako patron milionerów

Thomas Woodrow Wilson (ur. 28 grudnia 1856 w Staunton, zm. 3 lutego 1924 w Waszyngtonie) – amerykański rektor na Uniwersytecie Princeton, prezydent Stanów Zjednoczonych.

W 1912 wystartował w Wyborach prezydenckich. Zdobył co prawda około 42% głosów, ale Partia Demokratyczna grała na cheatach i tym wynikiem udało się mu prześcignąć trzech pozostałych kandydatów. 4 sierpnia 1914 roku ogłosił zbrojną neutralność w I wojnie światowej, co nie przeszkodziło mu w przesyłaniu Entencie broni. W 1917 znudziła mu się zbrojna neutralność i za zgodą Kongresu wypowiedział wojnę Niemcom. Wojnę wygrał, a międzyczasie wydał album country Traktat wersalski, składający się z czternastu piosenek. Największym hitem albumu była „Polska” ze słowami Wilsona i muzyką Paderewskiego.

Według Wikipedii jego wizerunek widnieje na banknocie stutysięcznodolarowym niebędącym w powszechnym obiegu. Tylko po co komu taki banknot?

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

Medaille1785.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny historii. Jeśli masz tyle lat, co Pai Mei – rozbuduj go.