Mat Sinner

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „11:02, 11 lut 2022” przez „Runab Berkenetz (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)
Stary dziad

Mat Sinner (pol. Mateusz Grzesznik) – niemiecki basista, znany z gry w Primal Fear oraz z z tego, że jest znany i lubiany, bo z każdym wypije flaszkę.

Życiorys[edytuj • edytuj kod]

Mat jest typowym zadowolonym z życia przedstawicielem nacji niemieckiej. Tak dalece zadowolonym z życia, że w pewnym momencie postanowił pochwalić się tym w szerokim świecie. Założył w tym celu w 1982 zespół, który oryginalnie nazwał Sinner. Zespół, w przeciwieństwie do wielu niemieckich zespołów, nie grał power metalu, głównie dlatego że jeszcze takowego nikt nie znał. Zamiast tego grali coś na kształt glam metalu w stylu Thin Lizzy. Biorąc pod uwagę, że wokalistą został sam Sinner, cudem jest, że zespół zgromadził w ogóle jakichś fanów.

Nasz bohater zbyt dochodowego biznesu na swoim graniu nie zrobił, jednak 15 lat później stało się jednak coś, co odmieniło jego los biednego grajka. Objawił się mu bowiem Mesjasz w osobie Ralfa Scheepersa. Po krótkiej popijawie obaj muzycy zdecydowali założyć wspólny zespół. Ponieważ nie dysponowali zbyt dużą wyobraźnią, zdecydowano o przyjęciu Scheepersa do niezmienionego Sinnera. Od tego momentu oba zespoły istnieją obok siebie, a ich muzyka mniej lub bardziej oscyluje wokół power metalu. Jedyną różnicą jest to, że w Primal Fearze śpiewa Scheepers, a w Sinnerze niezłomny bohater artykułu.

Co ciekawe, gdy Primal Fear zdobył jakąś popularność, sam Sinner został został okrzyknięty jednym z najlepszych niemieckich basistów i zbiera teraz kokosy za nagrania jako muzyk sesyjny. A robić ni ma komu.

Dyskografia[edytuj • edytuj kod]

Info.png Główny artykuł: Dyskografia Primal Fear

Oprócz tego jest jeszcze jakiś milion płyt wydanych z Sinnerem, ale ich nikt nie zna. Generalnie jednak można zauważyć, że na płytach przed 1997 muzyka przypominała glam metal, potem power metal. Bo nie ma co myśleć za dużo.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]