Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Manowar

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Uwaga, Manowar

Metallica plays, MANOWAR KILLS.

Fan o Manowarze

Metallica plays, Manowar gays.

Nieco inny fan o Manowarze

Rape their women as they cry... BUHAHAHAHAHA!

Wokalista Manowara o swoich niezdrowych fascynacjach i potrzebach

Manowar – kuchenne urządzenie do pieczenia kurczaka, podobne do prodiżu. Także jedyny zespół grający najprawdziwszy heavy metal wprost z USA. Tak prawdziwy, że słuchacze Manowara mają siłowniki hydrauliczne zamiast mięśni, kompresor zamiast serca i rtęć zamiast krwi. Perkusista kapeli słynie z tego, że ustawicznie niszczy swój własny sprzęt. Kiedy uderza w werbel, spadają talerze i szklanki z suszarki.

Muzycy lubią pakować na siłowni, aby potem dzięki kondycji nie pocić się na koncertach i być po nich świeżymi dla swoich gruppies. Wszyscy z zespołu posuwają na Harleyach, co powoduje, że ich słuchacze z czasem przechodzą metamorfozę w satanistów. Wyznają zasadę, że wszyscy metalowcy są braćmi. Uwielbiają długie miecze, gorące laski, skórzane majtki i, jak wspomniano, wielkie motocykle. Choć nie są Brytyjczykami, kochają królową Elżbietę i świetnie znają hymn Anglii.

Ich piosenki charakteryzują ambitne teksty z dużą ilością „OoooOoooOoooOooo!!!” zamiast refrenu i rewelacyjnymi solówkami, po usłyszeniu których większość ich fanów kupuje gitary elektryczne i zapisuje się na wieczorowe kursy muzyczne. Śpiewają głównie o wojownikach, rycerzach, heavy metalu, wojownikach, Anglii, wojownikach, smokach, heavy metalu, wojownikach, heavy metalu, wojownikach, królach, motorach, heavy metalu, wojownikach, wojownikach heavy metalu oraz braciach – wojownikach heavy metalu.

Ze swoim nietypowym graniem i charakterystycznym image, można śmiało nazwać ten zespół „Beatlesami heavy metalu” i każdy miłośnik Manowara powinien być z tego dumny. Niestety, jak większość zespołów metalowych w obecnych czasach, sprzedali się nagrywając w 2012 roku album pt. „The Lord of Steel” brzmiący jak połączenie disco polo i techno. Wielu wojowników stali nie wybaczyło im tej zdrady.

Członkowie zespołu[edytuj • edytuj kod]

 • Eric Adams – tak naprawdę Eryk i Adam to imiona jego synów. W rzeczywistości nazywa się Louis Marullo, ale żeby traktowano go poważnie musiał zmienić personalia na bardziej germańskie. Wokalista, a także współzałożyciel zespołu. Pierwotnie grał na gitarze, ale koledzy zgodnie stwierdzili, że należy go przenieść do sekcji wokalnej, gdyż:
  • Po pierwsze, nie będzie samotny. Będzie w kolektywie.
  • Po drugie, nabierze więcej optymizmu życiowego. Więcej, bo przecież już ma.
  • Po trzecie, co jest też ważne – przestanie grać.
Uwielbia siebie, swój głos, swoje muskuły, swój motor i swoje skórzane i lateksowe ciuszki, w które zaopatruje się na wyprzedażach rekwizytów z serialu „Herkules”, oraz bezpośrednio od samego Kevina Sorbo;
 • Joey DeMai – Lider, kolejny współzałożyciel zespołu (jakby jeden nie wystarczał). Gra na gitarze basowej, choć sam nie bardzo zdaje sobie z tego sprawę i stroi ją jak gitarę elektryczną (oktawę w lewo). Od dawna trenuje karate, więc może załatwić każdego kto nie jest jego „brader of tru hejwi metal”. Uwielbia wysadzać ludziom głowy, topić im twarze i kopać tyłki, przez to od jakiegoś czasu interesują się nim smutni panowie w białych kitlach. Jest współautorem wielu tekstów, które wymyśla w autobusie, jadąc do warsztatu po swój motocykl, jeżeli ten się zepsuje. A że psuje się często, przez to ma znaczny wkład w ogół tekstów zespołu. Znany jest ze swojego życiowego osiągnięcia, jakim jest wygrywanie na basie „Lotu trzmiela”. Również lubi skórzane obcisłe ciuszki, ale kupuje je na eBayu;
 • Donnie Hamzikperkusista zespołu, ma polskie korzenie, więc płynie w nim krew prasłowiańskich wojów z Ziemi Żelaza. Ciekawą odmianą w stosunku do innych perkusistów grających w zespole jest fakt, że na albumach studyjnych nagranych z jego udziałem bębny nie lecą z komputera. Mało kto wie, że robił w Hollywood jako Video Assistant Operator (cokolwiek to znaczy) przy filmach Bad Boys, Transporter 2 i Wild Things;
 • Karl Logan – gitarzysta, dosyć świeży[1] nabytek zespołu. Naprawdę nazywa się Karl Mojaleski, ale podobnie jak wokalista musiał zataić prawdziwe nazwisko, żeby traktowano go poważnie. Kiedyś wpadł na Joey'a na motorze i od tego czasu są kumplami. W przeciwieństwie do kolegów nie dorobił się jeszcze błyszczących bicepsów i potężnej klaty, ale stara się to nadrobić rudymi wąsami i klimatyczną grzywką. Tak samo jak pozostali uwielbia motory (przynajmniej tak twierdzi w wywiadach) i skórzane ciuszki[2]. Ponadto lubi kreskówkę „Czarodziejki z Księżyca”.

Byłym i znanym członkiem jest gitarzysta Ross The Boss, znany także jako Ross albo po prostu Boss. Słynął między innymi z poparzonych dłoni, gdyż od grania solówki Kill With Pała (w wolnym tłumaczeniu: zabij pałą) zapalał się gryf instrumentu. Ross też jako tró Anglik był jedynym w zespole, który potrafił wypić dwie flaszki whisky i nie zrzygać się. Jak twierdzi Eric Adams, Ross to prawdziwie lwie serce (i końskie zdrowie).

Przykład utworu Manowara (tłumaczenie)[edytuj • edytuj kod]

 Podmuch piekielnego wichru Apokalipsy

(50 minutowa solówka na perkusji)

(tajemnicze szepty): miecz...krew...ogień...skórzane majtki...

 Gnam przez piekielne równiny mym ognistym rumakiem
 Przecudne dziewice zwisają mi ze stóp
 Zza skał nagle smok mnie obskakuje
 To ja z okrzykiem „Odyn!” mieczem w łeb go "DUP!"
 
(chór): OoooOoooOoooOooo!!!

 Krew tryska na boki z łba rozwalonego
 Duchy wojowników biją mi oklaski
 A ja jeszcze muszę dokonać Armageddon
 A po wszystkim czekają w łożu ostre laski
 
(chór): OoooOoooOoooOooo!!!

(20-to minutowa solówka na gitarze)
 
(fragment ścieżki dźwiękowej z filmu „Ostatni Mohikanin”)

(krótka solówka na gitarze)

(chór): OoooOoooOoooOooo!!!


NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Przypisy

 1. Chociaż jego zapach świadczy o czymś przeciwnym
 2. Przynajmniej tak twierdzi Eric Adams