Teoria ewolucji

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Plik:Ewolucja.jpg
Ewolucja człowieka
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Jesteście skretyniałym potomstwem pięciu małp uprawiających seks analny z rybo-wiewiórką! Gratulacje!

Mrs Garrison wyjaśnia uczniom teorię ewolucji

Teoria ewolucji – teoria opisana przez Karola Darwina w podręczniku dla hodowców gołębi pod tytułem „O powstawaniu gatunków”, oraz w późniejszych dziełach, takich jak seria gier Pokémon.

Krytyka

W 2006 roku obalił ją polski naukowiec Maciej Giertych, bezlitośnie podważając jej podstawowe prawa:

  1. Różnorodności organizmów – wskazując na sale pełną ogolonej na łyso młodzieży w glanach, stwierdził, że różnorodność to pomyłka.
  2. Dziedziczenia, które stwierdza, że osobniki przekazują korzystne cechy swemu potomstwu – obalił na przykładzie własnego potomstwa.

W obliczu tych argumentów, podobnie jak i innych dowodów, przedstawionych przez kreacjonistycznych naukowców, takich jak małpy w zoo nie zmieniające się spontanicznie w ludzi, wspólne życie jaskiniowców i dinozaurów ukazane w serialu dokumentalnym „Flintstonowie”, Biblia oraz fizyczna niemożliwość zachodzenia tak długotrwałych procesów na płaskiej Ziemi, teoria ewolucji została definitywnie i nieodwołalnie obalona.

Mimo wszystko wiara w nią podtrzymywana jest nadal przez Reptilian, którzy dzięki wmawianiu ludziom, że dinozaury wyginęły przed milionami lat odciągają ich od poszukiwania prawdy na temat swego istnienia, oraz przez lobby oświatowe, celem marnotrawienia pieniędzy kreacjonistów, uczciwie płacących podatki.

Argumenty zwolenników

Ogniwa pośrednie takie jak to, stanowią jeden z najważniejszych dowodów ewolucji
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Przy tych wszystkich argumentach niewiara w teorię ewolucji jest zwyczajną głupotą

Richard Dawkins
  • Skamieniałości występujące zgodnie z chronologią. Oczywiście to kłamstwo, w końcu wszyscy wiedzą, że znajdowano skamieniałe młotki, o śladach ludzi i dinozaurów obok siebie nie wspominając.
  • Ogniwa pośrednie, czyli organizmy wykazujące wspólne cechy dwóch różnych grup organizmów, takie jak krokokaczka, dziobak czy centaury.
  • Ewolucja jest oczywiście kierowana przez selekcję naturalną, doprowadzając tym samym do tak korzystnych zmian jak przekształcenie się tyranozaura w kurę, wilka w ratlerka czy zanik ogona u człowieka.

Zobacz też