FPS 118N

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Nie wywołuj Pumy z HCP.

Rozmowa MKM-ów
118N Puma
Puma na linii.jpg
Wyrób tramwajopodobny 118N
Systematyka
Domena: Transportowce
Królestwo: Ruchowce
Rząd: Pojazdy lądowe
Rodzina: Pojazdy szynowe
Rodzaj: Produkt tramwajopodobny

FPS 118N – wyrób tramwajopodobny produkowany przez H. Cegielski – Poznań będący największym koszmarem przewoźników tramwajowych, pasażerów oraz obiektem największej niechęci miłośników komunikacji miejskiej, a także ozdobą zajezdni tramwajowych.

Konstrukcja[edytuj • edytuj kod]

Puma, bo tak zwyczajowo zwie się ten złom pojazd, to konstrukcyjnie niezważona ilość wszelkiego rodzaju żelastwa osadzona na podwoziu pochodzącym z zezłomowanych dawno tramwajów. Wg niektórych inżynierów konstrukcja tego pojazdu oparta jest o konstrukcję radzieckich czołgów, jednak teorię tę obalają filmy, które pokazują, że owe czołgi posiadały umiejętność ciągłej jazdy.

Puma w Poznaniu[edytuj • edytuj kod]

Poznański przewoźnik tramwajowy, dzięki otrzymaniu Pumy mógł uruchomić aż dwie nowe linie. Należą do nich WAGON USZKODZONY lub AWARIA, których istnienie doprowadziło do szału zachwyciło Poznaniaków. Nieoficjalnie mówi się, że poznańscy miłośnicy komunikacji miejskiej planują przyznać producentowi nagrodę za zwiększenie zainteresowania tym rodzajem transportu.

Następca Pumy[edytuj • edytuj kod]

Chociaż Puma nie jest już produkowana to przerażenie budzą plany producenta, który chce stworzyć na jej bazie całkiem nowy tramwaj. Producent stworzył nawet bazgroły projekt nowego tramwaju, ale nie zamierza na razie nawet zbudować protototypu. Największe obawy mają tramwajarze w Szczecinie, którzy przez półtora roku bili się, aby tylko nie kupić tego produktu. Działo się tak, ponieważ Sądy i urzędy chciały ratować producenta kosztem zamówienia.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Producent zamierza sprzedawać tramwaje na Wenus.
  • Puma ma 3 człony, a długość tramwaju pięcioczłonowego.