NonNews:Amerykanie nie chcą w kosmos

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dupa ze zdjęcia kosmosu została usunięta z przyczyn obyczajowym

6 września 2006

NASA odwołała lot wahadłowca Atlantis. Start zaplanowany na wczesne popołudnie miejscowego czasu nie odbędzie się z powodu... No właśnie.

Amerykanie deklarują, że chodzi o drobną, lecz kluczową usterkę techniczną. Nabierają jednak wody w usta pytani o szczegóły awarii. Rzecznik Agencji wprost stwierdził, że tego nie powie, zakrył tylko twarz rękami i długo, długo płakał.

Tymczasem prasa w Stanach Zjednoczonych aż huczy od plotek, że na odwołanie misji miała mieć wpływ nieprzychylna publikacja w jednej z marsjańskich gazet. Satyryczny magazyn Marskość Wątroby porównał prezydenta USA Dżordża Dablju Busza do wałęsającego się po kosmosie meteorytu. Jakby tego było mało, opinia publiczna na Marsie nic sobie z tego nie robi. Tłumaczenia miejscowych, że tygodnik ten od wielu lat ma nakład jednego egzemplarza, który i tak się nie sprzedaje, nie zadowoliły Białego Domu. W specjalnym oświadczeniu sekretarka prezydenta Busza napisała: Od dziś będziemy mieli w dupie kosmos, posiadamy ważniejsze priorytety, niż misje wahadłowców i stosunki z Polską.

Oficjalnie obserwatorzy są jednak wstrzemięźliwi w kojarzeniu tej wypowiedzi z zachowaniem NASA. Wskazują na to, że w prezentowaniu militarnej potęgi Amerykanom nigdy nie przeszkadzały negatywne reakcje, np. te z byłej Jugosławii, Afganistanu czy Iraku.

Źródło[edytuj]