Województwo podkarpackie
Województwo podkarpackie – jedno z 16 administracyjnie żyjących własnym życiem regionów Polski. Kiedyś na terenie województwa znajdowało się pięć mniejszych, które jednak zlepiono ze sobą, żeby było to.
Geografia[edytuj • edytuj kod]
Odkąd Radziecczanie zabrali nam Ukrainę, jest to najbardziej południowo-wschodni skraj Polski. Województwo to szczyci się przed innymi granicą z w/w Ukrainą i Słowacją, nad którą przeważa większą ilością czystej wody zawartej głównie w Sanie i niedaleko od gór położonym jeziorku. Nie, to był żart. Nie szczyci się niczym, jest najsłabiej rozwiniętym regionem Polski, a także ostatnim bastionem PiS-u (przypadek?).
Miasta[edytuj • edytuj kod]
Przeciętne miasto spod Karpat wyróżnia się tym, że niczym się nie wyróżnia. Jest takich 25, ale są tak neutralne, że trudno je zauważyć, chyba, że ewentualnie Rzeszów, bo jest stolicą[1], ale nawet ono nie jest uwzględniane wśród ważniejszych stolic w Polsce, przez co łatwo go przegapić. Prezydenci i burmistrze miast próbują zwrócić uwagę na charakterystyczną architekturę, która przypomina polskie drogi, ale Polaków kolejne „niedoskonałości” już nie dziwią. Żeby nie zapomnieć o miastach, poniżej jest lista:
- Rzeszów
- Przemyśl
- Krosno
- Tarnobrzeg
- Stalowa Wola
- Jasło
- Dębica
- Sanok
- Jarosław
- Nisko
- Strzyżów
- Oleszyce
- Lubaczów
- Łańcut
- Mielec
- Nosówka
- Pruchnik
- Przeworsk
- Ropczyce
- Leżajsk
- Nowa Sarzyna
- Rudnik nad Sanem
- Sędziszów Małopolski
Atrakcje[edytuj • edytuj kod]
- Bieszczady – zapewniają odpoczynek nieprzyzwyczajonym warszawiakom, którzy pomylą kierunki jazdy np. do Gdańska i trafią tutaj.
- Liczne sklepy – zakup powszedni przeciętnego mieszkańca.
- Granica z Ukrainą i Słowacją – dla tych, którzy nie dadzą rady ominąć.
- Przemyśl – najczęściej odwiedzany przez ludzi, którzy zasną w pociągu.
Zobacz też[edytuj • edytuj kod]
- ↑ Lecz ten tytuł jesz przez pewne osoby podważany