Granat (wino): Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
 
(Nie pokazano 19 wersji utworzonych przez 14 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{sur|taniego wina|inne|Granat (ujednoznacznienie)}}
'''Wino Granat''' – jeden z najbardziej uznanych szlachetnych napitków produkowanych w Polsce. Dzieli się na 2 podstawowe rodzaje:
[[Plik:Napój z granatem.jpg|thumb|150px|Nieco inny napój, ale podobny]]
* Granat Zielony – od koloru nalepki na butelce
{{cytat|Pierwszego dnia stworzenia świata, w bluźnierczym szale Szatan stworzył "Granata".|[[Arka Satana]] o stworzeniu Granata}}
* Granat Czerwony – od koloru nalepki na butelce, jednak smakosze nie zaliczają tej odmiany w poczet trunków szlachetnych (i słusznie).
'''Granat''' – polskie [[tanie wino]] z [[Zakłady Przemysłu Spożywczego Ostrowin|Ostrowina]] w odmianach zielonej (ekologicznej) i czerwonej. Trunek ten, jak sama nazwa wskazuje, rozrywa delikwenta który go spróbuje. Najczęstszym sposobem spożycia trunku jest spożycie „na granata” – szybko dostajesz, szybko pijesz i jeszcze szybciej podajesz (przerzucasz) dalej.
Prawdziwy Granat Zielony po spuszczeniu z kadzi i napełnieniu butelki, powinien leżakować w magazynie około trzech dni i powinien być raz obrócony, aby nie zmętniał. Dodatkowo klasyczny Granat Zielony musi być zabutelkowany tylko i wyłącznie w szkło białe lub zielone. W brązowych butlach następuje efekt Dopplera, czyli przesunięcie w stronę czerwieni i źle rozszczepione światło psuje proces fermentacji.


== Granat Zielony ==
Walory smakowe. Smak Granata Zielonego można porównać do świeżego [[piwo|piwa]] z odrobiną soku jabłkowego, ale bez bąbelków naturalnie.
Granat Zielony po spuszczeniu z kadzi i napełnieniu butelki powinien leżakować w magazynie około trzech dni i powinien być raz obrócony, aby nie zmętniał. Dodatkowo klasyczny Granat Zielony musi być zabutelkowany tylko i wyłącznie w szkło białe lub zielone. W brązowych butlach następuje [[efekt Dopplera]], czyli przesunięcie w stronę czerwieni i źle rozszczepione światło psuje proces fermentacji.


Zawartość siarki i siarczanów przekracza wszelkie normy prawne i pojęcia ludzkie, ale kto by się tam przejmował, skoro da się wypić, a wchodzi jak oranżadka.
Składniki:
* [[napalm]]
* odrobina łez [[Rysio z Klanu|Ryszarda Lwie Serce]]
* żużel
* jabłka
* woda
* siugar (czyt. siugał)
* tlen z raju utraconego
* siarka (łac. sulfur)


Najlepiej smakuje w Rajgrodzie w okresie od czerwca do września zakupiony "na zakręcie" albo w "energetyku"


{{napoje}}
[[Kategoria:Wina]]
[[Kategoria:Tanie wina]]
[[Kategoria:Polskie wina]]

Aktualna wersja na dzień 13:19, 10 maj 2021

Nieco inny napój, ale podobny

Pierwszego dnia stworzenia świata, w bluźnierczym szale Szatan stworzył "Granata".

Arka Satana o stworzeniu Granata

Granat – polskie tanie wino z Ostrowina w odmianach zielonej (ekologicznej) i czerwonej. Trunek ten, jak sama nazwa wskazuje, rozrywa delikwenta który go spróbuje. Najczęstszym sposobem spożycia trunku jest spożycie „na granata” – szybko dostajesz, szybko pijesz i jeszcze szybciej podajesz (przerzucasz) dalej.

Granat Zielony[edytuj • edytuj kod]

Granat Zielony po spuszczeniu z kadzi i napełnieniu butelki powinien leżakować w magazynie około trzech dni i powinien być raz obrócony, aby nie zmętniał. Dodatkowo klasyczny Granat Zielony musi być zabutelkowany tylko i wyłącznie w szkło białe lub zielone. W brązowych butlach następuje efekt Dopplera, czyli przesunięcie w stronę czerwieni i źle rozszczepione światło psuje proces fermentacji.

Zawartość siarki i siarczanów przekracza wszelkie normy prawne i pojęcia ludzkie, ale kto by się tam przejmował, skoro da się wypić, a wchodzi jak oranżadka.