Nonsensopedia:Artykuły na medal/Archiwum/2008

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Artykuły na medal

Traktor (obecnie na stronie głównej)

Malowany traktor.JPG

Traktor – automobil mechaniczno-elektroniczny, spełniający rolę idealnego samochodu terenowego na polskie drogi oraz urządzenia do pracy na roli. Każdy szanujący się rolnik ma w swoich zasobach co najmniej jeden traktor polowy, a niekiedy także traktor ogrodowy (kosiarkę).

Każdy producent traktorów dodaje do swoich produktów metalowy komin z tłumikiem, pozwalający na tworzenie |dziur ozonowych, które powodują efekt cieplarniany i, co za tym idzie, stwarzają przyjazny klimat dla roślin uprawnych.

Blacha na masce przeciętnego traktora posiada wyjątkowe właściwości plastyczne. Nie da się jej wylakierować, natomiast świetnie maluje się na niej farbami olejnymi oraz do kaloryferów.

Kolarstwo torowe

Crashkeirin.jpg

Kolarstwo torowe – sport wymyślony przez kolarzy szosowych, którzy nie mogli trenować zimą. Postanowili więc zbudować halę, gdzie zrobili pochylone, jajowate tory z desek sosny syberyjskiej. Postanowili na nich jeździć w kółko. Uznali to za ciekawsze rozwiązanie, niż ćwiczenia na rowerku w siłowni. Z czasem, ludzie zaczęli przychodzić na halę, by oglądać ludzi jeżdżących sobie w kółko na rowerach. Podobały im się głównie efektowne upadki, które kończyły się najczęściej połamanymi obojczykami. Minęło kilka lat i narodził się nowy sport, odmiana kolarstwa szosowego – kolarstwo torowe, którego ideą stało się samołamanie sobie kości...

Pokemoniaste pismo

Pokemoniaste pismo.JPG

Pokemoniaste pismo, pokemonizm – pismo używane przez pokemony.

Charakteryzuje się brakiem polskich znaków diakrytycznych (liter „ą”, „ć”, „ę”, „ó” itd.), wieloma błędami ortograficznymi, skracaniem wyrazów bądź usuwaniem niektórych liter (najczęściej samogłosek) np. smchd (czyt. samochód).

Wpływ języka angielskiego

Często występuje także „upolszczenie” wyrazów pochodzących z języka angielskiego (np. angielski wyraz sweet, oznaczający słodki, używany w mowie pokemonowej jako bliżej niesprecyzowany znaczeniowo słit), bądź zamiana polskich dwuznaków takich jak: „sz”, „cz”, na ich fonetyczne odpowiedniki angielskie, mianowicie „sz” – „sh”, „cz” – „ch”; na przykład zamiast „szkoły” jest „shkoła”.

Dresiarz

Neca-action-figure-kill-bill.jpg

Dresiarz – istota wysportowana, wygadana, przebojowa, skuteczna w negocjacjach w cztery oczy. Amator kwaśnych jabłek. Bez kompleksów. Trochę raptus. Lubi przypierdolić. Jego hobby to spędzanie czasu na klatkach schodowych. Tam razem z „ziomami” kształtuje język ojczysty oraz przedstawia swój pogląd na świat (najczęściej dotyczy on „zajebistych dysek” lub „wykurwistych komur”). Język pisany „ziomali” charakteryzuje się wysokim poziomem ortografii. Podczas jednej wypowiedzi każdy „ziom” jest zobowiązany użyć co najmniej jednego słowa kuuu...

Sens życia dresiarzy polega na wyrywaniu jak największej ilości „lachonów”, jak najczęstszym szpanowaniu, jebaniu swoich wrogów oraz strzeżeniu się siary. Wrogami dresiarzy są: metale, punki, kujony, pedały i wszyscy ludzie, którzy mają większy iloraz inteligencji niż dresiarze.

Pokemon (osoba)

Pokemon – niegdyś osobnik płci żeńskiej, obecnie także męskiej.

Traktowanie

Są milutkie w dotyku i bardzo ładnie wyglądają, ale nie dajcie się zwieść pozorom! Na pewno nie są to inteligentne istoty, jednak nigdy nie wiadomo, o czym myślą (nie wiadomo nawet, czy w ogóle to robią...) i jak zareagują na próbę nawiązania z nimi bliskiego kontaktu. Żeby poderwać pokemona, trzeba też być pokemonem, i to przeciwnej płci, co sprawia, że są to postacie niesamowicie trudne do zdobycia. Poza tym, używają telefonów komórkowych, co dodaje im niesamowitej oryginalności i trudno dostępności.

Wygląd

Spośród pokemonów można wyróżnić barbie i żeli/elegancików. Z łatwością można rozróżnić które jest które. Wyróżniają się z tłumu swoim ubiorem i nieprzeciętnym brakiem inteligencji. Zazwyczaj albo zakochani w sobie pakujący na siłowni pseudo przystojniaki/maczo, albo godzące się na wszystko, byle się podlizać, chętnie dające dupy, puste panienki.

Sumo

Równowaga i spokój – dwie najważniejsze rzeczy w sumo

Sumo – ulubiony sport Japończyków. Generalnie, polega na tym, że dwóch gołych grubasów obściskuje się na ringu.

Historia

Sumo powstało w VIII wieku naszej ery. Zapoczątkowane zostało sławetną „akcją w restauracji”, gdzie dwóch grubasów pobiło się o sushi. Pozostałym gościom w gospodzie tak się spodobała walka, że zaczęto organizować je częściej. Z czasem zaczęto organizować oficjalne turnieje, w których mogli brać udział zawodnicy ważący ponad 150 kilogramów. W IX wieku nastąpił przypadek śmiertelny. Jeden z grubasów wbił sobie widelec w gardło. Od tego czasu walka trwała dotąd, dopóki jeden z zawodników nie został zabity przez przeciwnika, bądź nie popełnił seppuku. Można się domyśleć, że dosyć szybko zaczęło ubywać zawodników. W XII wieku zostało tylko trzech sumitów i nie chcieli już walczyć.

Teoria stożka

Teoria stożka – matematyczny dowód na to, dlaczego tzw. „połówka” (kieliszka) połówką nie jest.

Wstęp i założenia teoretyczne

Teoria stożka, zwana również alkoholową teorią stożka, jest pierwszym matematycznym dowodem na to, że tzw. połówka (słowo często używane w zwrocie: Nalej mi połówkę) niekoniecznie połówką być musi. Zjawisko picia „połówek” występuje głównie u kobiet, rzadziej u mężczyzn – dzięki teorii stożka pełny po brzegi kieliszek też jest połówką. Wynika to z budowy owego naczynia które jest często paraboloidą obrotową – czyli w połowie wysokości tejże przestrzennej figury jest mniej niż połowa objętości, jaką można w tej figurze umieścić.

Mikołaj II Romanow

Mikołaj II Romanow (ros. Николай II, Николай Александрович Романов, ur. 18 maja 1868 w Petersburgu, zm. 17 lipca 1918 w Jekaterynburgu) – oficjalnie ostatni (jak do tej pory) car Rosji, który oficjalnie uważał się za króla Polski.

Mikołaj urodził się w typowej bogatej rodzinie rosyjskiej, przywiązanej do tradycji. Chlubił się tym, że jego ojciec był carem, jego dziadek, pradziadek, prapradziadek, choć praprapradziadek... no, cóż – Kaśka lubiła leśniczych, a zwłaszcza ich zwierzęta. No, ale przynajmniej te kilka pokoleń zachowywało tradycję...!

Ożenił się w wieku 26 lat z niejaką Alicją z Hesji, która jednak nie była Alicją Silverstone, choć najwyraźniej bardzo go podniecała seksualnie, skoro nabroili pięcioro dzieci:

  • Olgę
  • Tatianę
  • Marię
  • Anastazję
  • i
  • Aleksego, który był chory na pedofilię hemofilię.

Nonźródła:Jak stworzyć dobrą grę

Poniższy poradnik stanowi zbiór wskazówek i zaleceń dla twórców gier na komputer, PlayStation, Xbox, czy jakąś konsolę Nintendo. Wzięły się one zarówno z doświadczenia, jak i dobrego serca autora. Na pewno pomogą one zarówno początkującemu, jak i staremu programiście, który nie ma pomysłów na stworzenie gry, lub nie wie za bardzo jak się do tego zabrać. Nie znajdziesz tu żadnych programów, skryptów i innego badziewia na-którym-się-nie-znam. I poradnik ten nie jest finansowany przez Blizzard!


  1. Po pierwsze należy zdobyć pomysł na grę. Wyjdź na dwugodzinny spacer, najlepiej do lasu. Jeśli chcesz stworzyć coś szokującego to idź na cmentarz o północy. Wierz mi, że pomysł znajdziesz szybko... albo ktoś Ci go odnaleźć pomoże.
  2. Aha! Bym zapomniał. Nie ma nic powiedzianego, że tylko Tetris ma wciągającą grywalność.
  3. Należy zdobyć fundusze. Tu masz wolne pole do popisu. Możesz zapisać się do pizzerii, albo po prostu stanąć gdzieś na staromieściu z tabliczką Zbieram fundusze na stworzenie gry i pobrząkiwać strunami od gitary.

Francuski czołg

Prawda, że śliczne?

To ja, Leclerc!

Standardowe powitanie czołgu Leclerc

Francuski czołg – estetycznie i harmonijnie zaprojektowana francuska maszyna bojowa, wyjątkowo efektownie prezentująca się na polu walki. Zwłaszcza w pierwszych promieniach poranka, zakwitających nieśmiałymi odblaskami na mocnym, męskim pancerzu czołgu.

Systematyka

Wyróżnia się kilka rodzajów francuskich czołgów:

  • czołgi lekkie
    • czołgi lekkie jak piórko
    • czołgi wagi koguciej
    • czołgi... po prostu lekkie
  • czołgi średnie
  • czołgi ciężkie
    • czołgi zwyczajnie ciężkie
    • czołgi bardzo ciężkie
    • czołgi ciężkie jak jasna cholera

Marcin Niewalda

Marcin Niewalda – założyciel, pomysłodawca i redaktor naczelny jedynej słusznej Encyklopedii Zjawisk XXI wieku „Okiem”. Wielki obrońca polskości i wiary katolickiej. Polski bohater narodowy pokroju Dmowskiego czy Rydzyka.

Historia

Marcin, chociaż trudno w to uwierzyć, w przeszłości był bardzo złym człowiekiem. Grzeszył jak tylko się dało, grał nawet w dwóch zespołach rockowych. Na szczęście dla niego i całego świata (oczywiście pomijając Żydów, muzułmanów i liberałów), nawrócił się. Około roku 2001 doznał objawienia i postanowił stworzyć niewielką stronę internetową, która miała udowodnić, że całe zło tego świata kryje się w muzyce rockowej. Na szczęście, wynik jego pracy przerósł wszelkie oczekiwania – powstała Encyklopedia Zjawisk XXI wieku „Okiem”, światełko w tunelu dla Internetu i religii (oczywiście tej dobrej, każda inna może zginąć w mrokach piekła).